15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti bu yıl da geleneğini bozmadı Çalışan Gazeteciler Gününü büyük bir katılımla kutladı. Bu yıl ki kutlama programı öncekilerden daha anlamlı ve daha büyük katılımla gerçekleşti.

11 Ocak 2017 Çarşamba 23:59 < GÜNDEM

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti bu yıl da geleneğini bozmadı Çalışan Gazeteciler Gününü büyük bir katılımla kutladı. Bu yıl ki kutlama programı öncekilerden daha anlamlı ve daha büyük katılımla gerçekleşti. 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldüren ve kendisi de şehit olarak kahramanlaşan Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir şeref konuğu olarak katıldı.Geceye Vali Murat Zorluoğlu, AKP Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, ETSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Eski Milletvekili Zülfü Demirbağ birim müdürleri, ilçe belediye başkanları, şehit aileleri, tüm siyasi partilerin il başkanları, medya kuruluşu sahipleri ve temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.Hasan Hüseyin Halisdemir cep telefonunu Emniyet Müdürü Doğan Cangül'e vererek oğlu Ömer Halisdemir'in bulunduğu program afişini çekmesini istedi...

15 Temmuz anısına düzenlenen gecede milli irade ve şehitlik vurgusu yapıldı. Konuşmacılar Hasan Hüseyin Halisdemir’e oğlu Ömer Halisdemir’in yaptığı fedakârlıktan ötürü minnet duygularını sunarken, babanın metin ve vakur duruşu herkesin takdirini topladı.Örnek bir organizasyon yaparak hem 15 Temmuz Şehitlerini hem de sonrasında yaşanan terör olaylarında hayatını kaybedenleri anan Cemiyet İzmir’deki hain terör saldırısını kendini siper ederek önleyen Fethi Sekin’i de unutmadı. Elazığ şehitlerinin ailelerinin de katıldığı programda duygusal anlar yaşandı, katılımcılar zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan anlamlı gece Müftü Peyami Güngör’ün duasıyla devam etti.Programın açış konuşmasını Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca yaptı. Koca cemiyet olarak Çalışan Gazeteciler Gününe her zaman dikkat çektiklerini belirterek bu yıl bu geceyi daha anlamlı kılan bir konuk ağırladıklarını ifade etti. Katılımından ötürü Hasan Hüseyin Halisdemir’e teşekkürlerini ileten Koca Halisdemir’in ilimize gelmesinin Murat Zorluoğlu’nun emekleri sonucu olduğunu ifade etti.

Ardından kürsüye 15 Temmuz darbe girişimine Ankara’da bizzat şahit olarak olaylar sırasında yaralanan Prof. Dr. Ali Ölçücü geldi.  15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Ölçücü girişimin başarılı olması halinde komşularımızdan daha beter bir ülke haline geleceğimizi söyledi.AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze, CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu sırasıyla kürsüye gelerek yapılan programdan ötürü cemiyete teşekkürlerini iletti.

15 Temmuz Gecesi Özel Hareket Daire Başkanlığına atılan bombayla şehit olan Elazığlı Hüseyin Göral’ın dayısı Yusuf Boydak da gecede yaptığı konuşmada yapılan organizasyondan ötürü teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından gecenin en duygusal anı geldi. Şehit Ömer Halisdemir için hazırlanan sinevizyonu izlerken salonun büyük çoğunluğu gözyaşlarını tutamadı. Salonda duygusal bir atmosfer oluşmuşken Baba Halisdemir kürsüye gelerek metin ve vakur duruşuyla oğluyla son görüştüğü geceyi anlattı, vatanın bekası için şehitlerin bundan sonra da verileceğini, sabırlı olunması gerektiğini ifade etti.15 Temmuz'da şehit olan Elazığlı özel hareketçi Hüseyin Göral'ın annesi Melahat Göral ve şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir gecede birbirlerine başsağlığı mesajlarını iletti...

Programda bir konuşma yapan AKP Adana milletvekili Necati Çetinkaya bu coğrafyada şehitlerin hiç eksik olmadığını devletin bekası için bundan sonra hep olacağını söyledi. Necip Fazıl’ın her ülkede bir tek kahraman varken bizim ülkemizde sayısız kahramanların olması bu devletin büyüklüğünü gösterir dediği sözlerini hatırlatan Çetinkaya düzenlenen program için teşekkürlerini iletti.

Programda kapanış konuşmasını Vali Murat Zorluoğlu yaptı. Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu günlerde cemiyetin yaptığı anlamlı organizasyon için teşekkürlerini iletti. Ardından plaket törenine geçildi.

   FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...   


Haber – Foto: Osman Gürses
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737