17 EKİM’DE ANKARA’DA BULUŞUYORUZ!

17 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan Saadet Partisi Büyük Kongresi'nde Ankara Atatürk Spor Salonu tarihi bir bir coşkuya tanıklık etmeye hazırlanıyor...

12 Ekim 2010 Salı 16:21 < MİLLİ GÖRÜŞ

17 Ekim’de Ankara’da buluşuyoruz!

 
Saadet büyük kongre salonu ve sloganı belli oldu!

 

Saadet Partisi GİK Üyesi, Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Olağanüstü Büyük Kongre Tertip Heyeti Başkanı Atik Ağdağ, 17 Ekim'de yapılacak kongrenin ana sloganını,”Şuurlandık, Çelikleştik, Geliyoruz” olarak belirlediklerini açıkladı.

Ağdağ, İçkale Otel'de düzenlediği basın toplantısında, “Yersiz, zamansız ve gereksiz bir şekilde 11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü kongre, partimiz içerisinde önemli sıkıntılara sebep olmuş, partimiz ve camiamız açısından çok büyük üzüntülere sebep vermiştir” dedi.

Kongre sonrası 650 delegenin “yapılan yanlışın düzeltilmesi için” olağanüstü kongre amacıyla parti genel merkezine dilekçe verdiğini ve bu isteğin
GİK tarafından “savsaklandığını” iddia eden Ağdağ, mahkemeye başvurmaktan başka çare kalmadığını anlattı.

Mahkeme kararı ile olağanüstü kongre çağrı heyetinin oluşturulduğunu ve eski genel başkan Necmettin Erbakan'ın da katılımı ile istişare toplantılarının yapıldığını bildiren Ağdağ, bu toplantılarda “teşkilatın nabzının tutulduğunu” söşyledi.

“17 Ekim'de yapacağımız kongremizin ana sloganı; 'Şuurlandık, Çelikleştik, Geliyoruz' olarak belirlendi” diyen Ağdağ, Atatürk Spor Salonu'nda saat 10:00’da yapılacak kongreye 30 bin kişinin katılmasını beklediklerini bildirdi.

İşte Atik Ağdağ'ın yaptığı basın açıklamasının tam metni:

Kıymetli basın mensupları,

Toplantımıza iştiraklerinizden ve ilginizden dolayı teşekkür ediyor, hepinizi Kongre Tertip Heyeti adına saygı ile selamlıyorum.

Bugün 12 Ekim 2010. Türkiye ve dünyada büyük bir çığır açan Milli Görüş’ün Bağımsızlar Hareketiyle 12 Ekim 1969 seçimlerinde siyaset sahnesine çıkışının 41. sene-i devriyesindeyiz. Bu vesileyle 41. yılına giren Milli Görüş davasına başta bu hareketimizin Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız olmak üzere bu süre içerinde hizmet veren davamızın her bir ferdine şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. 41 yıl önce Konya’da başlayan hareketimize bugün de yaşlısıyla genciyle, erkeğiyle kadınıyla her birimiz aynı heyecan, azim ve kararlılıkla bağlıyız.

Değerli Basın Mensupları!

Bugün burada 17 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştireceğimiz Olağanüstü Büyük Kongremizle ilgili hazırlıklar konusunda sizleri bilgilendirmek üzere bir araya geldik.

Malumunuz olduğu üzere yersiz, zamansız ve gereksiz bir şekilde 11 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü kongre, partimiz içerisinde önemli sıkıntılara sebep olmuş, partimiz ve camiamız açısından çok büyük üzüntülere sebebiyet vermiştir. Kongrenin hemen ardından gerek camiamızın büyük çoğunluğu gerekse camiamız büyükleri tarafından eski Genel Merkez yöneticilerine bu yanlışın düzeltilmesi ve birlik beraberliğin yeniden tesis edilmesi için yeni bir kongrenin yapılmasının zarureti ifade edilmiştir. Maalesef bu iyi niyetli talepler ve teklifler genel merkez yöneticilerince dikkate alınmamıştır. Ardından 650 büyük kongre delegesi duruma el koymuş, noter tasdikli dilekçelerle bu talep yinelenmiştir. Ancak bütün bu iyi niyetli adımlara ve yeni bir kongrenin yapılması için gerekli ve yeterli hukuki şartlara rağmen eski Genel Merkez yöneticileri, her açıdan yapılması zaruret olan yeni kongreyi savsaklama gayreti içine girmiştir.

Bunun üzerine camiamızı içine düştüğü bu sıkıntı ve üzüntüden kurtarmak ve genel merkez yöneticilerinin savsaklamalarına, haksız, yanlış ve keyfi uygulamalarına son vermek için bazı büyük kongre delegelerimiz tarafından mahkemeye başvurmak zorunda kalmıştır. Ve nihayetinde yapılan bu haksız ve hukuksuz yanlışlıklara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi dur demiştir. 22.09.2010 tarihinde 10. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce Genel Merkez yöneticilerinin savsaklama çabaları sona erdirilmiş ve partiyi sadece kongreye götürmek üzere 3 kişilik Kongre Çağrı Heyeti görevlendirilmiştir.

Kongre Çağrı Heyeti yapılan bu görevlendirmenin ardından kendi aralarında iş bölümünü yapmış, 28.09.2010 tarihinde yapılacak yeni kongrenin tarihini de 17 Ekim 2010 olarak belirlemiştir. Böylece kongre hazırlıkları çalışmalarımız başlamıştır. Bunun ilk adımı olarak 03 Ekim 2010 tarihinde Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın teşrifleriyle, İl Başkanları, İl Müfettişleri, İl Sorumluları, Gençlik Kolları Teşkilatları, Kadın Kolları Teşkilatları, Milko Başkanları ve Büyük Kongre Delegelerinin katılımıyla büyük bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantının katılım yoğunluğu ve coşkusu camiamızın büyüklüğünü, birlik ve bütünlüğünü muhafaza ettiğini açıkça ortaya koymuştur...

Kongre çalışmalarımızın ikinci adımı, 08 - 10 Ekim tarihleri arasında 81 ilin tamamında büyük ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen Kongre Hazırlık ve İl Divan toplantılarıyla devam etmiştir. Kongre öncesinde yapılan bu toplantılarımızda adeta teşkilatlarımızın nabzı tutulmuş ve 17 Ekim için son hazırlıklar yerinde takip edilmiştir. Görülmüştür ki, teşkilatlarımızın Olağanüstü Büyük Kongremi’ze ilgisi de olağanüstü yüksek düzeyde olacaktır. İl, İlçe yönetimleri, Gençlik ve Kadın Kolları yönetimleri ve Büyük Kongre Delegelerimizle bütün teşkilatlarımız dört gözle beklenen kongremiz için kenetlenmiştir.

Bu çalışmaların son adımı olarak 17 Ekim 2010 tarihinde Büyük Kongremiz gerçekleştirilecektir.

Olağanüstü Büyük Kongre’mizin bütün hazırlıkları 30 kişilik bir heyet tarafından titizlikle yürütülmektedir. Kongre ile alakalı bütün hukuki ve resmi işlemler ile tanıtım hazırlık çalışmaları tamamlanmıştır.

17 Ekim 2010 Kongremizin ana sloganı “Şuurlandık, Çelikleştik, GELİYORUZ!” olarak belirlenmiştir. Kongrelerin sloganları derin ve içerikli anlamlar ifade etmek durumundadır. Biz Milli Görüşçüler için şuur, bütün insanlığın saadeti için var gücümüzle çalışmak ve bu çalışmaları yürütürken tek gaye olarak Allah’ın rızasını kazanmaktır. Bu itibarla, gerek 41 yıllık şerefli tarihimiz, gerekse son süreçte yaşanan olaylar camiamızın bu şuurda olduğunu ve Temel Esaslarından asla taviz vermeyeceğini açıkça ortaya koymuştur. Milli Görüş camiası bu kongremizde kuşandığı şuur ve heyecan dolu çelik iradesiyle 2011 seçimlerine de iktidara yürüdüğünü en yüksek sesle haykıracaktır. 17 Ekim Pazar günü yapılacak olan kongre sadece Olağanüstü Büyük Kongre olmayacaktır. 17 Ekim 2010 tarihi aynı zamanda seçim çalışmalarımız için de besmele çektiğimiz tarih olacaktır.
Kongremizin diğer sloganları ise şunlardır:

• Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya…

• Önce Ahlak ve Maneviyat

• Tek Çare; Milli Görüş

• Ne Komünizm, Ne Kapitalim… Adil Düzen

• Milli Görüşçüler! Kongreden Sonra İlk Hedef: İktidar!

• Muhteşem Eserler Milli Görüş’ü Bekliyor…

• Milli, Güçlü, Süratli, Yaygın Kalkınma

• Uydu Değil Lider Ülke

• Diğerlerinden Biri Değiliz…

• 61 Değiliz, Bir ve Tekiz


Yapmış olduğumuz çalışmalarımızdan görmekteyiz ki, kongremize teşkilatlarımızın iştirak heyecanı her gün daha da artmaktadır. Bu itibarla 17 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştireceğimiz Saadet Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi gerek katılım düzeyi gerekse coşkusu itibariyle hem Türkiye siyasi hayatının hem de Milli Görüş partilerinin en büyük ve coşkulu kongresi olacaktır.

Bu vesile ile bütün halkımızı kongremize davet ediyor, kongremizin milletimize ve camiamıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

Katılımlarınızdan dolayı da siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

 

M.T

İŞTE BÜYÜK KONGRE TANITIM VİDEOSU:
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01