2018 YILININ İLK KOORDİNASYON TOPLANTISINDA YENİ YILIN YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirilen yeni yılın ilk koordinasyon toplantısında 2018 yatırımları değerlendirildi...

11 Ocak 2018 Perşembe 12:55 < GÜNDEM


Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirilen yeni yılın ilk koordinasyon toplantısında 2018 yatırımları değerlendirildi...

Vali Kaldırım toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin il kongresinin ardından halka hitap edeceğini söyledi.

2018 yılının ilk koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon toplantısında 2018 yılı yatırımları görüşüldü.

Toplantıya Vali Kaldırım’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İlçe ve Belde Kaymakam ve Belediye Başkanları, kamu kurum temsilcileri ile yatırımcı kuruluşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 2017 yılında kentte uygulanan projeler hakkında bilgiler verdi.
Vali Kaldırım yaptığı açıklamada, “İlimizde devam eden 4 milyar 741 milyon 370 bin proje bedelli 1.198 proje 2017 yılında uygulandı. Bunların 2017’ye tekabül eden ödeneği 1 milyar 224 milyon 514 bindir. Bu projelerden de şimdiye kadar yapılan ödeme 1 milyar 450 milyon 90 bin düzeyinde gerçekleşme olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretiyle ilgili konuşan Vali Kaldırım, Cumhurbaşkanı’nın il kongresi dışında vatandaşlarla da buluşacağını kaydetti.

 “BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI BULUŞMAYA DAVET EDİYORUM”

“Elazığ vefalıdır. Kendisine hizmet edeni baş üstünde tutmasını bilir. Takdir etmesini bilir. Kadirşinastır. Misafirperverdir” diyen Vali Kaldırım:

“İlimize il kongresi ile teşrif ediyorlar. Buradan da Bingöl’ geçecekler. İlimizde yapacağı program öncesinde inşallah halka da hitapları olacak. İl kongresi il başkanlığını organize ettiği bir program spor salonunda gerçekleşecek ama Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı önünde de halkımızla buluşacak. Halkımıza hitap edecekler. Elazığlılara hitap edecekler bu ayrı bir program. İnşallah Elazığ en iyi şekilde orada yerini alacak. Vatandaşımız gelecek. Cumhurbaşkanımızla buluşacaklar. Cumhurbaşkanımızı dinleme şansına sahip olacaklar. Bu vesile ile hem ilçelerimizden hem ilimizden bütün vatandaşlarımızı açıklama yapacağı buluşmaya, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı önünde yapacağı buluşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

“YAZA KALMADAN HİZMETE GİRMİŞ OLACAK”

Emniyet Müdürlüğü binasının yaza kalmadan tamamlanacağını ifade eden Kaldırım, şimdi kullanılan binanın ise yeniden okul olarak hizmet vereceğini söyledi. Vali Kaldırım:

“Emniyet müdürlüğü binamız 48 milyonluk önemli bir yatırım. Bunda da fiziki gerçekleşme yüzde 63 mesafesinde. İnşallah yaza kalmadan bu binada hizmete girmiş olacak. Eski kullandıkları mevcut okul binası da bin kişilik öğrenciye hitap edecek. İyi bir okula tekrar dönüştürülecek. 112 acil çağrı merkezi yüzde 95 mesafesinde bitme aşamasına gelmiş bir proje. Proje bedeli 6 milyon. Onu da kısa zamanda hizmete almış olacağız. Elazığ havaalanı yedek pist çok önemli bir yatırım” ifadelerini kullandı. Ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz değerlendirmelerde bulundu.

“ELAZIĞ’IN EN BÜYÜK SOSYAL YAŞAM MERKEZİ OLARAK HİZMETE GİRDİ”

Başkan Yanılmaz ise toplantıda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“2017 yılında 160 bin metrekare büyüklüğündeki Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanını yaptık, bitirdik, hizmete sunduk. Yaklaşık 10 milyon 63 bin TL civarında olan bir yatırımdır. Elazığ’ın en büyük sosyal yaşam merkezi olarak hizmete girdi.
2017 yılında Cip Barajı mesire alanını yaptık, bitirdik ve hizmete sunduk. 1 milyon 524 bin metrekare büyüklüğündedir” dedi. Fethi Sekin, Cip Barajı mesire alanları, Şorşor deresi ile ilgili bilgiler veren Başkan Yanılmaz, Doğukent Mahallesi’nde yapılan spor salonunda tamamlandığını kaydetti.

Şorşor deresinin kolektör hattının bitmek üzere olduğunu bildiren Başkan Yanılmaz, “DSİ tarafından yapılan kanal yatırım çalışmaları devam ediyor. Bizim tarafımızdan yapılan kamulaştırma çalışmaları ve yine deklarasyon alanı çalışmaları devam ediyor. Bu bittiğinde Elazığ bir gerdanlık gibi Zafran, Yıldız Bağları, Esentepe, Fevzi Çakmak’tan başlamak üzere Gümüş Kavak’ta bitecek olan ve bizim atık su arıtma tesisimize kadar devam edecek olan önemli bir projedir” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ İÇME SUYU ARITMA TESİSLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Yanılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Hamzabey içme suyu barajı yine devlet su işleri ile birlikte yapmış olduğumuz önemli bir çalışmadır. Baraj yüzde 99 oranında bitti. 71 milyonluk yatırımdır. İsale hattı başladı, hızla devam ediyor. 75 milyonluk bir yatırımdır. Yine arıtma tesisi Türkiye’nin önemli içme suyu arıtma tesislerinden biri olacak. Bu da 20 bin milyonluk bir yatırımdır. Onunla birlikte 11 adet su depoları var.

Bunlar bittiğinde Elazığ’ımızın içme suyunu kuyulardan değil bu içme suyu barajından temin etmiş olacağız. Doğukent mahallemizde yapmış olduğumuz 15 Temmuz Şehitleri spor salonumuz bitti.” 2018 yılının nisan ayında hizmete girecek olan ELBÜS’lerin rengiyle ilgili bir anket yaptıklarını anımsatan Başkan Yanılmaz, anketten çıkan sonucu toplantıda açıkladı.

“ELBÜS OTOBÜSLERİMİZİ NİSAN AYINDAN İTİBAREN CADDELERDE GÖRECEĞİZ”

Yanılmaz, “2017’de ihalesini yaptığımız ve 2018 yılında hizmete girecek olan ELBÜS otobüslerimizi Nisan ayından itibaren Elazığ’ın bulvarlarında, caddelerinde göreceğiz. 51 milyon TL’lik bir yatırımdır. Doğukent’le Hilalkent arasında ring seferleri yapacak olan tamamen elektrikli, bataryalı her hangi tele bağlı olmadan batarya ile çalışacak olan konforlu otobüslerimiz Elazığ’da hizmet verecek. Bunların rengi ile anket yapmıştık. Anketlerden bordo beyaz renk çıkınca biz de otobüslerimizin rengini bordo beyaz olarak hizmete sunmuş olacağız” dedi.

“YEPYENİ GÜZEL BİR PARK ALANINI HİZMETE SUNMUŞ OLACAĞIZ”

Başkan Yanılmaz, Harput’a da yeni park alanı geleceğini ifade ederek “Harput’taki Balakgazi’ye girdiğimizde sağda ve solda park alanları var. Bu park alanları ile ilgili proje çalışmaları bitti. 2018 yılında ihalesini yapacağız. Harput’a girildiğinde yepyeni güzel bir park alanını hizmete sunmuş olacağız İnşaAllah” şeklinde konuştu.

AKSA’NIN İNADI VATANDAŞI SUSUZ BIRAKIYOR

İl Özel İdaresi toplantısına katılan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, AKSA’nın inadı nedeniyle elektriklerin hala kesik olduğunu bu nedenle de vatandaşın içmek için dahi su bulamadığını ifade etti. Irmak, sorunun çözümü için Valilikten ve kurum müdürlerinden yardım istedi.

M.T 
 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım mücahit yanılmaz
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:54
Güneş 07:22
Öğle 12:21
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:31
DÖVİZ KURLARI
USD 5.2873     EURO 6.0224     IMKB 93699     ALTIN 212,736