2. KOVANCILAR FESTİVALİ YAPILDI

Bu yıl 2.si düzenlenen Kovancılar Heybet Baba Kültür ve Sanat Festivali, büyük bir katılım ile renkli gösteriler eşliğinde gerçekleştirildi.

27 Temmuz 2010 Salı 13:41 < İLÇE
    Kovancılar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ilki geçen yıl düzenlenen Kovancılar Heybet Baba Kültür ve Sanat Festivali'nin ikincisi de bu yıl yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

    Kovancılar Belediye Başkanı Bekir Yanılmaz, festivalin coşkulu bir şekilde geçtiğini belirterek, festival sayesinde birçok farklı kültürün bir araya geldiğine işaret etti.

    Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan ise, düzenledikleri festivali uzun vadede uluslararası düzeye çıkarmak istediklerini vurguladı.

    Şeyh Ahmet Yesevi soyundan olup Kubeysi Yar ismiyle anılan ve heybetli olmasıyla festivale ismini veren Heybet Baba adına düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali'ne vatandaşların ilgisi büyüktü. Festivalde yapılan gösteriler birbirinden renkli görüntüler oluşturdu. Ayrıca yapılan Yağız, Hazal Dertligelin ve Ahmet Karacan konseri de katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı.

    Festivalin coşkulu geçtiğini ve katılımın yoğun olduğunu söyleyen sanatçı Yağız'ın yanısıra festivale katılan vatandaşlar da festivalin Kovancıları tanıttığını ve festivalin sürdürülmesi gerektiğini belirtti.
 
   asmt
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42