4 İLÇEYE PASAPORT AMİRLİĞİ KURULDU

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından Karakoçan, Kovancılar, Maden ve Palu İlçe Emniyet Müdürlükleri bünyesinde Pasaport Büro Amirlikleri kuruldu.

02 Aralık 2010 Perşembe 14:41 < İLÇE

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından Karakoçan, Kovancılar, Maden ve Palu İlçe Emniyet Müdürlükleri bünyesinde Pasaport Büro Amirlikleri kuruldu.

Elazığ Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun tarafından yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi:
 
“Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan talimat doğrultusunda;

Emniyet Teşkilatı hizmetlerinin daha verimli ve etkin gerçekleştirilmesi, vatandaşlarımıza yerinden hizmet vermek amacıyla ve meydana gelen değişime, gelişmelere duyarlı, dinamik bir yapıya sahip olan Emniyet teşkilatımızın, vatandaş memnuniyetine dayalı hizmet kalitesi, yerinden hizmet anlayışı doğrultusunda;

Umuma mahsus pasaport müracaat işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yerine getirilerek hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla, Karakoçan, Kovancılar, Maden ve Palu İlçe Emniyet Müdürlükleri bünyesinde Pasaport Büro Amirlikleri kurularak Bakanlığımızın Onayı ile yürürlüğe girmiştir. Adı geçen ilçelerimizde 1 Aralık 2010 tarihi itibari ile vatandaşlarımıza Umuma Mahsus pasaport verilmesyle başlamıştır.

Bundan böyle, İlçelerimizde oturan vatandaşlarımız, İl merkezimize gelmeden, bulundukları İlçede Umuma Mahsus pasaport almak için müracaat edebileceklerdir.

İsteyen vatandaşlarımız pasaport ile ilgili konuları internet ortamında http://www.epasaport.gov.tr sayfasından daha detaylı bilgiye ulaşabileceklerdir.

Görev alanımıza giren konularda vatandaşlarımızın işlerini daha da kolaylaştırmak, hizmetleri daha rahat uluşabilir hale getirmek üzere değişik proje ve calaşmalarımız devam edecektir.”

HG
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42