ELAZIĞSPOR'DA SON GELİŞMELER

Başkan Şatıroğlu hakemlere yüklendi-Elazığspor için 3. gece Elazığ'da yapılacak- Veysel'de sezonu kapattı...

17 Şubat 2011 Perşembe 01:26 < SPOR
 

ŞATIROĞLU/ “ELAZIĞSPOR’UN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYECEĞİZ!”

 

Eyüpspor karşılaşmasında meydana gelen olaylar ile ilgili olarak hakemleri suçlayan Başkan Akın Şatıroğlu düzenlediği basın toplantısında Elazığspor’un haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyledi.

 

Elazığspor’un 1-0 yenilgisi ile sonuçlanan Eyüpspor maçı sonrası çıkan olaylar için tutulan hakem ve temsilci raporlarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Şatıroğlu, TFF Başkanı Mahmut ÖZGENER ve MHK Başkanı Oğuz SARVAN’ın bu konu hakkında bilgilendireceklerini belirtti.

 

İzmir Bölgesi Temsilcisi Sabri Sevenoğlu ve Ankara Bölgesi Temsilcisi Yıldıray Arslan’ın, hakem raporlarına müdahalede bulunduklarını ve daha sonra raporlara birçok ilaveler yapıldığını söyledi.

 

Maç sonu yazılan raporlar ile İstanbul’a döndükten sonra yazılan raporların arasında büyük farklılıklar olduğunu iddia eden Başkan Akın Şatıroğlu konunun takipçisi olacaklarını Elazığspor’un hakkını en iyi şekilde savunacaklarını belirterek masa başı oyunlarına gelmeyeceklerine dikkat çekti.


Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında Başkan Akın ŞATIROĞLU şunları söyledi:

 

“Hiçbir zaman hakem faktörünün arkasına sığınan kulüp olmadık”
“Sezon başından itibaren statünün değişmesiyle birlikte özellikle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın çok yakın ilgisini biz de Elazığspor olarak gördük ve bireysel olarak da ulaşmaya çalıştığımızda her zaman ulaşabileceğimiz bir federasyon başkanımız vardı karşımızda, her türlü sorunumuzu iletebildik. Biz hakemlerden de çok çok dert yanmayan bir kulüptük. Biliyorsunuz biz çok sıkıntılı dönemler geçirdik. Doğru dürüst maç kazanamadığımız dönemler vardı ama yinede Elazığspor Kulübü olarak hiçbir zaman hakem faktörünün arkasına sığınan bir kulüp olmadık. Hiçbir zamanda federasyona ve MHK yönetimine de serzenişte bulanmadık, dert yanmadık, onların iyi niyetini ve bu lige verdikleri değeri çok iyi biliyoruz.

Şimdi bu güne gelinceye kadar Elazığspor 33 maçlık bir yenilmezlik unvanıyla Adana Demirspor maçına çıktı ve burada 33 maçlık yenilmezliğine nokta koydu.
 

Adana Demirspor’a 3-0 mağlup olarak bu unvanını yitirdi. Hepinizde şahitsiniz hiçbir zamanda Elazığspor’un ne futbolcusu, ne teknik heyeti ne de yönetimi hakemlerle ilgili bir tek kelime etmedi. Çünkü böyle bir şeye hakkı yoktu, böyle bir durum yoktu ortada. Ama günler geçtikçe bir Eyüp Maçı’na çıktık, buna gelmeden önce, size bir şeyler söylemek istiyorum. Bizim yönetime geldiğimizden beri bu konudaki hassasiyetimizi göstermek için bizim defalarca her zaman kulüpler dert yanarken biz Federasyona ve MHK’ya karşılaşmalarımızı yöneten hakemlerle ilgili teşekkür yazıları gönderdik.

“Raporlar elimize geçinceye kadar!”
“Geçen yıl yaşadığımız Belediye Vanspor maçı vardı. Şimdi her cümlemde tasvip etmiyoruz demek istemiyorum, bu tür olayların küçüğünü, büyüğünü bizim camia olarak bizim hiçbirimizin, hiç kimsenin tasvip etmesi zaten mümkün değil ve zaten tasvip etmiyoruz. Ancak orada da maçın hakeminin hataları bir tarafa sonrasındaki raporlar gerçeği yansıtmayan raporlardı ve biz bu yıl geçen hafta oynadığımız Eyüp maçında da bunun tekrarını yaşadık. Şimdi biz maçtan sonra, hakem hatalarını hepimiz gördük. Bu basın toplantısını yapmayacaktık aslında. Maç sonunda gelişen olaylar, temsilciyle, gözlemciyle, hakemlerle olan diyaloglar sonucunda yani biz art niyet aramadık, bize öyle hissettirildi, bu karşılaşmadan sonra hakemlerle ilgili böyle bir açıklama yapmayacaktık. Taki dün rapor bizim elimize geçinceye kadar.”

“Verilmeyen 3 penaltımız var”
“Bizim basın toplantısının amacı dünkü hakemlerle ilgili değil, aslında dün elimize geçen temsilci ve federasyonla ilgili raporla ilgili. Eyüp Maçı’nda ne oldu. Verilmeyen 3 tane penaltı, kimine göre iki tane, golle ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyoruz, gol nizami de olabilir. Ancak bunları bir tarafa bırakıyoruz. 3 puanını kaybetmiştir Elazığspor. Ama bu 12 puan farkı yapan Elazığspor Futbolcusu ve teknik heyeti, bundan sonrada bu puan farkını yapar, Elazığspor’da şampiyon olur, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama bizim problemimiz bu değil, maç sonrası. Şimdi raporlarda 7 bin seyirciden bahsediliyor ve bu hakem kararlarının hatalarının olduğu karşılaşmada çok büyük bir taşkınlık yok taraftar tarafından. Ama bu karşılaşmada özellikle temsilcinin taraftarlara karşı yaptığı bir hareket var. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi? elinde kalemle yani bir tehdit edercesine gösterip, yazarım deyip tahrik etti seyirciyi.

Buna rağmen bizim seyircimiz sağduyusuyla buna aşırı bir taşkınlıkla karşılık vermedi. Bize bundan önceki maçlarımızda da bize penaltı çalındı, penaltı gollerimiz var, aldığımız puanlar var. Bu Elazığspor’un gücünü gösteriyor aslında. Elazığspor pozisyon üreten, pozisyona giren ve bunları çoğu zaman da değerlendiren ve çoğunda da penaltıyla engellenen bir takım konumunda. Yani haklının hakkını vermek lazım ama maç sonucunda 1-0 mağlup olduktan sonra hakemlerin soyunma odasına gitmek için herhangi bir engel var mıydı?

Tahrik oradan başladı. Sahanın ortasında dakikalarca bekleyip orada 8-10 bin kişiyi tahrik etmenin bir anlamı yok. Burada maçı yöneten insan da, temsilci de gözlemci de bir kere topluluk psikolojisini, insan psikolojisini bilecek, bilmek zorunda. Bu görevi yapan insanın bunu bilmesi lazım. Buradan tahrik başlıyor ve maç bitiyor. Öyle böyle sonuçlanıyor ve soyunma odasına giriyoruz. Biz de yöneticiler olarak ki orada çoğu arkadaşımız da tribünlerin önünde herhangi bir taşkınlık olmasın diye maçın bitmesine 7-8 dakika kala orada bulunuyorlar, bazı olayların çıkmasına da çıkmadan engel olmaya çalışıyorlar.”

“Neden uzlaşmak istediler?”
“Asıl önemli olan sizin bilmediğiniz şeylere gelmek istiyorum. Soyunma odası koridoruna girdik, 2 temsilci hakem ve gözlemci, hakem odasında. Orada Futbol Şube Sorumlumuz Murat Bey 4.Hakem’in tavırlarından dolayı alkol raporu istedi. Bu da bizim hakkımız. Tutarsız davranışlarından dolayı bir alkol raporu istendi. Ve ondan sonra ne hikmetse bir uzlaşma konusu ortaya geldi. Temsilci arkadaşlar Elazığsporla başta ben olmak üzere diğer yönetici arkadaşlarımızla ya bu konuyu kapatalım, bu muayene işini bir kenara koyalım Elazığspor zarar görmesin, buyurun bir konuşalım diye her birimizi teker teker kenara çekmeye başladılar. Şimdi ben size soruyorum. Raporda küfür etmeyen arkadaşımıza özellikle Murat Bey’e küfür olmadığı halde, bu alkol muayenesinden bahsettiği için orada rapora geçecek ama sadece bunu geçerse bir zarar gelmez diye önüne bir de iftiradan küfür ekliyor. Küfür ederek demiş ki alkol muayenesi istiyoruz. Böyle bir şey yok. Bu açık ve net olarak iftiradır.

Bir de bu olay çıktıktan sonra sen niye uzlaşma istiyorsun. Ben iki gündür temsilcilerin görevlilerine bakıyorum talimatlarına bakıyorum, hiçbir talimatında hakemle kulüp arasında uzlaşmacı olacaksın diye bir madde yok. Bu yönetim sana küfür etmişse, hakaret etmişse, bağırmışsa çağırmışsa, fiili bir harekette bulunmuşsa emniyet güçlerinden yardım istersin yönetimi de dışarıya çıkarırsın, o yetkin var. Orada raporunu da tutarsın, Elazığspor’a hak ettiği cezayı verirsin gönderirsin. Niye uzlaşmayı istiyorsun bizimle. Saatlerce, bizim stadtan çıkmamamızın tek sebebi temsilcilerin durun gitmeyin uzlaşalım demesi. Bu da alkol muayenesi isteğinden sonra çıkıyor. Muayeneyi yapmayın, biz de raporu ona göre düzenleyelim, arabulucu olalım, bu işi kapatalım Elazığspor zarar görmesin dediler.”

“Fiili bir hareketimiz yok!””
“İşin enteresan tarafı, hakem raporlarında hiçbir şey yok. Daha enteresan tarafı hakem ek raporunda ifade şu, “Elazığ Havaalanında VIP Salonu’nda beklerken bir şahıs tespit edememiştik, temsilciler bizi arayarak bizimle uzlaşmak isteyen temsilciler bunlar, hakemleri arayarak ek raporunuzu bu şekilde düzenleyin” diye onlara talimatta bulunuyorlar. Hakemin ilk raporunda bir şey yok. Bu kulüple hakemleri uzlaştırmayı kendisine görev bilen temsilcilerin telefonuyla hakemler bir ek rapor hazırlıyorlar. Biz kazandığımız maçlardan sonra dahi, takımlar sahaya çıkmadan saha kenarında yönetim olarak bekliyoruz. Sahaya giren hiç kimsenin de davranışına tasvip etmemiz mümkün değil, ancak burada fiili bir hareket yok. Kimseye karşı fiili canını acıtacak veya zarar verecek hiçbir hareket yok.”

“Hakemlere ek rapor yazdırıyorlar”
“Biz defalarca hakemlerle ilgili teşekkürler yaptık. Sadece haklı olduğumuz durumlarda biz basın açıklamaları yaptık ve sesimizi yükselttik. Bunlardan bir tanesi de geçen yıl oynadığımız İskenderun Demirçelik Maçı. 5-2 kaybettiğimiz maçtan sonra, ki oradaki hakem hatalarını hepimiz biliyoruz. Ondan sonra yaptığımız başvurular, sesimizin yükselmesinden sonra da haklı olduğumuzu gördük. O maçın hakemi 8 hafta dinlendirildi. Şimdi biz burada art niyet arıyoruz. Böyle dostça yaklaşan bize defalarca çok büyük ceza gerektirecek bir şey yok diyen temsilcilerin daha sonra oturup bu şekilde bir rapor hazırlamaları ve bize olmayan şeyleri ekleyerek, bırakın bazı şeyleri çıkarmalarını ki biz bir şey çıkarmalarını da istemedik. Çünkü olay olan bir şey yoktu ortada. Bunların yanına da eklemeler yaparak ve raporu düzgün olan hakemlere de ek rapor yazdırarak Elazığspor’a ne yapmaya çalıştıklarını sizlere soruyorum.”

“TFF ve MHK Başkanını bilgilendireceğiz”
“Elazığspor’un nereden nereye geldiğini bütün kamuoyu biliyor. Ama ben bunu iddia etmiyorum ama basından takip ediyoruz, aynı hafta Konya Şeker Pendik Maçı’nda da Pendiksporlular da hakemden dertliler. Bu iki konunun da aynı hafta üst üste gelmesi, şampiyonluğa oynayan iki takımın maçlarında bunların gündeme gelmesi bizim kafamızda soru işaretleri oluşturuyor. Sözlerimin başında da dediğim gibi Federasyon Başkanımızın ve MHK Başkanımızın bilmesi anlamında bu basın toplantısını yapıyoruz. Gerekli şekilde de bunları duyuracağız. Onlar üstte bu kadar iyi niyetle mücadele ederken, alttakilerin kendi çaplarını aşan şekilde bazı davranışlara girmelerine engellemelerini rica ediyorum. Onların bilgilerinin olmadığından da adım gibi eminim.”

“4.Hakemin alkol muayenesini engellemek için yaptılar.”
“Maçtan sonra temsilcilerin yine isteğiyle ben hakem odasına girdim. Elazığspor Başkanı’nın ve yönetiminin karşısında gayet düzgün duran bir hakem triosu, 4. Hakem ve temsilcisiyle beraber, ben onlara şunu söyledim. Burada bir iki kişi hata yapmış olabilir. Ama dedim sizde hatalısınız, onlar da bunu ifadesi zor ama tavırlarıyla, duruşlarıyla haklısınız biz haksızız dercesine yüzümüze bakıyorlardı. Ama istemeyerek yaptık der gibi. Ama sonradan bize gönderilen raporla Elazığspor’a oradaki tavırlarının, düşüncelerinin sadece 4. Hakemin alkol muayenesini engellemek üzere yapıldığını hissediyoruz. Bunun başka bir anlamı yok. Düşünün size ağır hakaret yapılmış, küfür edilmiş bu insanla siz gelip kendiniz uzlaşalım der misiniz? Var mı böyle bir şey? Bu senin görevinde değil. Oradaki amaç o muayeneyi yaptırmamak, ondan sonra da oturup kafasına göre iftiralarla bir rapor yazıp göndermek. Ama ben bu raporun o ceza kurulundan döneceğine eminim. Burada hak yerini bulacaktır ama bu tür hakemler ve bu tür temsilcilerle böyle bizim gibi birçok takımın canı yanar.”

“Bursa ve Elazığ üzerinde değişik düşünceler var”
“Şimdi farklı şeyler söyleniyor bunları söylemek istemiyoruz. Biz İstanbul’dan bu konuyla ilgili avukatlarla görüşüyoruz, hiç alakasız bir insan diyor ki dikkat edin Bursa ve Elazığ üzerinde değişik düşünceler var. Bu bizim iddiamız değil. Alakasız bir insan bunu söylüyor. Ama biz üstteki insanlara güveniyoruz. Kimseden haksız bir şey istemiyoruz. Hakkımızı da sonuna kadar çıkar bağırır, çağırır söyleriz. İsteriz ama kimseden haksız bir şey istemeyiz. Böyle bir şeye ihtiyacımız da yok. Elazığspor’un gücü ortada, geldiği nokta ortada. Elazığspor bu tür insanlar olsa dahi hak ettiği Bank Asya Ligi’ne çıkacak. Haklı olduğumuz durumda Elazığspor’un hakkını yedirmeyiz. Bu ne Akın Şatıroğlu’nun, ne Murat Turan’ın ne Nazmi Yıldız’ın ne başka bir yöneticinin hakkı. Bu Elazığspor’un hakkı. Burada insan emeği var. Kul hakkı var!”

 
 ********************************************************************

 

SON UMUT ELAZIĞ GECESİ!

 

Elazığspor’a maddi gelir sağlamak amacıyla bir gece de Elazığ’da yapılacak…

İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen yardım gecelerinde beklenen ilgiyi görmeyen Elazığspor için Elazığ’da da bir yardım gecesi yapılması kararlaştırıldı.

Şampiyonluğun güçlü adayı Elazığspor’da Yönetim Kurulu üyeleri Av. Aziz DİNÇ ile Bora GÜLBAY ve bazı basın mensupları arasında oluşturulan komite dün ilk toplantısını gerçekleştirirken, Elazığ’da yapılması planlanan ‘Elazığspor’a Yardım Gecesi’nin yapılacağı yeri ve saati belirledi.

Gece 26 Şubat Cumartesi Hanedan Düğün Salonu’nda…
 
Gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından “Elazığspor Yardım Gecesi’nin” 26 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Hanedan Düğün Salonu’nda yapılması kararlaştırıldı.
 
Komite’nin aldığı karara göre davetiyelerinin 500 TL gibi makul bir miktardan satılacağı öğrenildi.
 
Elazığspor Yardım Gecesi Komitesi, destek amacıyla Elazığ Valisi Muammer EROL ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ’ı makamlarında ziyaret etmesi bekleniyor.
 

***********************************************************************

 
VEYSEL’DE SEZONU KAPATTI!
Üst üste gelen A. Demirspor ve Eyüpspor yenilgileri ile morali bozulan Elazığspor’da bir moral bozucu gelişme daha yaşandı.
 
Ligin 23. Haftasında Pazar günü deplasmanda Pursaklarspor A,Ş ile karşılaşacak olan Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da defans oyuncusu Veysel AKSU’nun dün saat 14:00’te yapılacak idman öncesi merdivenlerden düşerek kolu kırıldığı haberi geldi.
 

Ayağının kayması sonucunda merdivenlerden düşerek kolu kırılan Veysel AKSU’nun hemen Medical Park Hastanesi’ne kaldırılarak burada ilk müdahalesinin yapılarak kolunun alçıya alındığı belirtildi.

 

Veysel’in yapılan ilk kontrolde sağ kolunda parçalı kırık tespit edildiği ve başarılı futbolcunun şimdilik kolunun alçıya alındığı ancak ameliyat olması gerektiği ifade edilirken, Veysel’in de daha önce kolu kırılan Taylan gibi İstanbul Acıbadem Hastanesi’nde önümüzdeki günlerde ameliyat olacağı kaydedildi.

Genç futbolcunun yapılacak olan operasyonun ardından 2-3 ay gibi bir süre sahalardan uzak kalması beklenirken, İlhan gibi Veysel’in de büyük ihtimalle sezonu kapattığı belirtildi. 

 

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:14
Güneş 04:58
Öğle 12:26
İkindi 16:18
Akşam 19:42
Yatsı 21:19
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7878     EURO 5.6116     IMKB 101090     ALTIN 200,828