ABD İSE YA İSRAİL İÇİN SAVAŞACAK YA DA SURİYE'DEN ÇEKİLECEK!

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in ABD'nin Suriye'den çekilme süreci ve Türkiye - Rusya ilişkilerini değerlendirdiği yazısı…

15 Şubat 2019 Cuma 07:30 < GÜNDEM
a
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in ABD'nin Suriye'den çekilme süreci ve Türkiye - Rusya ilişkilerinin değerlendirdiği yazısı…


Habertürk'ü izledim. İ. Hakkı Caşın ve Hasan Köni, 2 akademisyen İsrail ağzıyla ABD Suriye'den çekilmez dedi. Oysa çekilecek! Türkiye 15 Temmuz sonrası daha zayıf bir konumda Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile Suriye'ye girdi, ABD söylenip durdu ve seyretti.

ABD Türkiye Menbiç'e girmesin diye PKK'ya büyük bir silah yığınağı yaptı. Türkiye çok daha büyük bir askeri yığınak yaptı. Türkiye beka sorunum dedi ve savaşacağını defalarca ilan etti. ABD ise ya İsrail için savaşacak ya da Suriye'den çekilecek!

ABD Türkiye ile savaşırsa kazansa da kaybetse de -ki kesinlikle kaybedecektir- İsrail kesinlikle yok olacaktır. ABD binlerce KM uzaktan gelip Suriye'de Türkiye ile savaşamaz. Çünkü Türkiye Suriye'nin sınırında ve içinde!

Türkiye 12 saatte İsrail'i denizden, karadan, havadan ablukaya alıp vurabilir. En yakın ABD desteği günler, kara gücü aylar sürer. Savaş kararında belirleyici olan Başkan Trump asla Türkiye ile çatışmaya izin vermez. Siyonist kurulu düzene ABD halkı da karşı.

ABD'nin savaşacak ekonomik gücü kalmadığını, Başkan Trump'in Türkiye ile savaşamayacağını Siyonist kurulu düzen ve İsrail biliyor. ABD'deki Siyonist kurulu düzenin tek umudu, İsrailci medya ve akademiyanın Türkiye'yi Menbiç'e, Doğu Fırat'a girmekten caydırması! Türkiye'yi yöneten devlet aklı ABD'nin Suriye'den çekileceğini, İsrail için savaşamayacağını biliyor, bunu 2 harekâtla test etti.

Mason Prof. Dr. Hasan Köni ve İsrail sözcüsü Prof. Dr. İ. Hakkı Caşın ABD Suriye'den çekilmese Türkiye için daha iyi dediler!!! Türkiye ile 40 yıldır savaşan bölücü terör örgütü PKK'ya binlerce tır silah veren ABD Suriye'den çekilmese daha iyi diyen 2 prof!

İSRAİLCİ MANKURT MEDYA VE
AKADEMİYA DEDİĞİMİZ İŞTE BUNLAR!


İsrailci mankurt medya ve akademiya dediğimiz işte Prof Hasan Köni, Prof İ. Hakkı Caşın gibiler. Bunlardan Türkiye'de çok var. İsrailci mankurt medya ve akademiya illüzyonlarla Türkiye'yi Menbiç ve Fırat'ın Doğusuna hareket yapmaktan caydırmaya çalışıyor.

İllüzyoncu medya ve akademiya eğer ABD Suriye'den çekilirse PYD'nin dağılacağını, Türkiye'nin savaşsız bölgeye gireceğini biliyor! İsrail'e artık ne ABD, ne NATO, ne AB güvence verebiliyor. İsrail'in tek umudu Türkiye'deki mankurt medya ve akademiya!

Donanması üç denizde aynı anda tatbikat yapan Türkiye Başkan Trump'ı ABD'yi Suriye'den çekmeye ikna etmeye çalışıyor! İç kamuoyunda tırmanan İsrail ve Yahudi karşıtlığı Pentagon'un ısrarlı direnişine rağmen ABD'yi Suriye'den çekilmeye zorluyor.

RUSYA SURİYE'DE TÜRKİYE İÇİN VAR!

Türkiye'nin Rusya ve İran'la birlikte Astana Sürecini Siyonizm karşıtı 2. Yalta'ya dönüştürmesi ABD ve İngiltere'yi dışlıyor. İsrailci medya ve akademiya illüzyonlarla Rusya'yı ABD'den daha tehlikeli gösteriyor. Oysa Rusya Suriye'de Türkiye için var!

İsrailci medya ve akademiya illüzyonlarla NATO'nun 15 Temmuz Darbe Girişimini yok sayarak Rusya'ya güvenilmez diyor. Oysa Rusya kendisini NATO'ya karşı Gürcistan ve Ukrayna'da kollayan Türkiye'ye Suriye'de diyet borcunu ödüyor.

Ortadoğu'da Türkiye'nin Rusya ile çıkarları örtüşüyor; ABD ve AB ile çatışıyor. İsrailci medya ve akademiya bu gerçeği saklıyor. İsrailci medya/akademiyanın bir illüzyonu da Rusya'nın da PKK'yı desteklediği. Çeçen terörünü Türkiye sayesinde bitiren Rusya mı?

Rusya'nın Suriye'de Türkiye ile bütün anlaşmazlık konuları göstermelik. Rusya PKK'yı İsrail ve ABD'den koparmak istiyor. Rusya Türkiye'nin desteği olmadan 20 milyon Müslüman vatandaşını barış içinde yönetemez, NATO'ya da karşı koyamaz.

Rusya Türkiye ile siyasi, sosyal, ekonomik, stratejik ve askeri işbirliğine mahkûmdur. ABD, NATO, AB ile asla ittifak yapamaz. Türkiye-Rusya ilişkilerini 10 günlük Moskova ziyareti sırasında Erbakan rayına oturttu. Putin'i İsrail lobisine karşı savundu.

BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN GÖRSELE TIKLAYIN...(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ahmet - 16 Şubat 2019 Cumartesi 21:26
    YAŞASIN YENİDEN BÜYÜK VE LİDER ÜLKE TÜRKİYE YAŞASIN MİLLİ DEVLET YAŞASIN ADİL DÜZEN ERBAKANI Rahmetle Minnetle Şükranla anıyoruz
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0227     EURO 6.7228     IMKB 86923     ALTIN 247,537    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:19
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:39
Yatsı 21:13