ABD'NİN ELÇİLİK BİNASI BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR

İsrail’in Filistinlilere yönelik son günlerde şiddetini arttırarak sürdürdüğü katliamlar hakkında bir basın açıklaması yapan ilimiz milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Av. Ömer Serdar ABD’nin açtığı elçilik binasının kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade etti.

15 Mayıs 2018 Salı 15:19 < GÜNDEM
İsrail’in Filistinlilere yönelik son günlerde şiddetini arttırarak sürdürdüğü katliamlar hakkında bir basın açıklaması yapan ilimiz milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Av. Ömer Serdar ABD’nin açtığı elçilik binasının kendileri için yok hükmünde olduğunu ifade etti.

1948 yılından beri, uluslararası hukuku çiğneyen, Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayan işgalci İsrail devletinin şiddetini gittikçe arttırdığını belirten Serdar Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD hükümetinin de bu soykırımın sorumlusu olduğunu söyledi.

Açıklama şöyle:

“1948 yılından beri, uluslararası hukuku çiğneyen, Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayan işgalci İsrail devleti, ne yazık ki bugün de tüm dünyanın gözleri önünde katliamlarını sürdürmektedir. 50’den fazla silahsız Filistinli acımazsızca katleden, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce sivilin yaralanmasına sebep olan bu terör devletine karşı dünya kamuoyu sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmayacak ve her zaman olduğu gibi mazlum Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir.

Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD hükümeti de bu soykırımın sorumlusudur ve insanlık vicdanı, ABD-İsrail ortak yapımı bu barbarlığı asla affetmeyecektir. ABD hükümetinin Kudüs’te açtığı büyükelçilik binası, bizim için yasadışı Yahudi yerleşim birimlerinden farksızdır ve yok hükmündedir. Hangi hukuk dışı karar ve korsan eylem olursa olsun, Kudüs’ün statüsü değişmeyecek ve Filistin devletinin başkenti olmaya devam edecektir. Uluslararası toplum ve insan hakları örgütleri, İsrail’in yaptığı bu soykırıma bir an önce dur demeli ve bölgede yaşanan drama karşı seslerini yükseltmelidir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, derhal harekete geçmeli, Müslüman dünyanın hassasiyetlerine kulak vermelidir. İslam toplumu da, İsrail ve ABD’ye karşı tek vücut olarak gereken tepkiyi göstermelidir.

Hükümetimiz tarafından, Kudüs’te Filistinli kardeşlerimize destek amacıyla üç günlük yas ilan edilmiştir. Bölgedeki insani ihtiyaçlar için de ilaç ve tıbbi malzeme desteği sağlanmıştır. Ayrıca dönem başkanlığını yürüttüğümüz İslam İşbirliği Teşkilatı'nı da olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Cuma günü öğleden sonra Yenikapı'da zulme karşı dev buluşmamızı gerçekleştireceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti, mazlum ve mağdur Filistin halkının yanında olmaktan asla geri durmayacak, harim-i ismetimiz ve gözbebeğimiz olan Kudüs’ü, Siyonist İsrail’in alçak emellerine hiçbir zaman teslim etmeyecektir.”

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.1048     EURO 6.8129     IMKB 83675     ALTIN 249,773    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16