AÇILIŞI YAPILAN ELAZIĞ ŞEHİR HASTANESİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 yılında başlatılan ‘Sağlıkta Dönüşüm’ün ikinci ayağını oluşturan şehir hastanelerinin 6’ncısı Elazığ’da hizmete girdi…

01 Ağustos 2018 Çarşamba 20:30 < GÜNDEM

 
Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 yılında başlatılan ‘Sağlıkta Dönüşüm’ün ikinci ayağını oluşturan şehir hastanelerinin 6’ncısı Elazığ’da hizmete girdi…

Doğukent Mahallesi'nde bulunan Elazığ Şehir Hastanesi, 5 yıldızlı otel konforundaki donanımı ile göz kamaştırırken, sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla dünya standartlarında verilecek hizmetin ilk adımını attı.

4 bin personelin hizmet vereceği ve içerisinde 227 adet poliklinik, 37 ameliyathane, 160 kapasiteli yoğun bakım ünitesi, 28 tane diyaliz ünitesi, psikiyatri, kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yer aldığı 1038 yataklı Elazığ Şehir Hastanesinin, 355 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde 600 milyonluk bir yatırım bedeli ile gerçekleştirildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastalarının taşınma işlemi tamamlanırken, poliklinik ve acil servisler dahil tüm birimler aynı anda hizmete başladı.

Toplam 227 poliklinikteki tıbbi sekreterler, gelen hastaların kayıt işlemlerini bekletmeden yaparken tüm birimlerdeki doktorlar da hasta kabulüne başladı. Yürüyemeyen ya da yaşlı ve engelli hastalar ile acil servise getirilen çocuklar, elektrikli ve akülü araçlarla taşındı.

KALDIRIM/ ““Bugün Elazığımız için gurur günlerinden biri”

Hastane açılışında hazır bulunan ilimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım:

“Bugün Elazığımız için gurur günlerinden biri. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdogan’ın hayalim dediği 1038 yataklı, kalitesi, konforu ve hizmet standardıyla dünyada eşsiz Elazığ Şehir Hastanesi hizmete başladı... Aziz şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

YANILMAZ/ “Bu hastane Elazığ’ın sağlık turizmine çok büyük etki edecektir”

Açılış töreninde konuşan  Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz sadece çevre illerden değil yurtdışından bile hasta kabul edecek bir hastane olduğuna dikkat çekerek:

“Her gün gelişen, büyüyen, zenginleşen ve ileri doğur giden ilimizde bin 38 yataklı şehir hastanesinin hasta kabulü fiilen başlamış oldu. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Şehir hastanesinin Elazığ’da yapılmasına karar veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarlığımızı belirtmek istiyorum. Meclis Başkanı Binali Yıldırım’a, sağlık bakanımıza ve çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Bu hastane Elazığ’ın sağlık turizmine çok büyük etki edecektir. Sadece çevre illerimizden değil, yurt dışından da birçok hastayı burada ağırlamamıza vesile olacaktır. Bölgemize ve ülkemiz hayırlı olsun” dedi.

POLAT/ “Sağlık ekibi olarak çok gururluyuz”

Artık diğer illerden tedavi için Elazığ’a hasta geldiğini vurgulayan İl Sağlı Müdürü Cahit Polat ise yaptığı açıklamada:
“Yurt dışından da hastalar gelmektedir. Bu hastane hem ülkemiz hem de Elazığ için çok önemli . Sağlık ekibi olarak çok gururluyuz. Hastanemiz bin 38 yataklı bir hastane.

227 adet polikliniğimiz, 37 adet ameliyathanemiz, 26 adet hemodiyaliz ünitemiz, 160 adet yoğun bakım ünitemiz var. Tüm yataklarımız nitelikli yatak. 169 kişilik çift kişilik odalar var. Diğerlerinin hepsi tek kişilik odalardır. 16 tane de süit odamız var.

Burası 5 yıldızlı otelden daha lüks bir mekan. İnsanlarımız en güzeline layık. Çok güzel bir sağlık hizmeti vereceğimize inanıyoruz. Bugün itibari ile hizmetimize başladık. Buraya Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi, Harput kampüsünü, ve diş hastanesini taşıdık. Diş hastanemizde 69 adet diş ünitesi ve 2 adet diş ameliyathanesi var. 4 yataklı servisimizi mevcut. Şu an kadar her şey yolunda ilerliyor.” İfadelerine yer verdi.


M.T


 
 
Etiketlerhastane vali çetin oktay kaldırım mücahit yanılmaz sağlık bakanlığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59