AFRİN OPERASYONUYLA İLGİLİ ELAZIĞ MÜFTÜSÜ YUSUF SARIKAYA’DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin beklenen Afrin operasyonu başladı. Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya tüm Elazığlılar'ı ordumuz için duaya davet etti...

20 Ocak 2018 Cumartesi 21:27 < GÜNDEM


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin beklenen Afrin operasyonu bugün saat 17:00 itibariyle hava operasyonu ile başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’dan duyurduğu ve 1 haftaya kalmaz başlayacağını haber verdiği Afrin operasyonunda PKK'nın Suriye kolu YPG’nin mevzilerini havadan uçaklarla bombaladı.

Operasyonda olan kahraman ordumuz için İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’dan açıklama geldi.

Operasyonda olan askerimize dualarla destek olacakları belirten Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya sabah namazında Elazığ’daki tüm Cami ve Mescitlerde Fetih suresinin okunacağını açıkladı.

Sarıkaya; "Camilerimizde sabah namazı öncesi veya sonrası Fetih Suresi okunacak, ordumuza ve milletimize dua edilecektir" dedi.

 “BİZ DUAMIZA MÜRACAAT EDİYORUZ”

Kanal Fırat canlı yayınına telefonla bağlanan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya:

“Yurdumuzu korumak ve ülkemizin bağımsızlığına yönelik her türlü teröre karşı korunmak üzere devletimiz, hükümetimiz malumunuz bir karar aldı. Bu manada tıpkı 15 Temmuz’daki dualarımız olduğu gibi burada da maddi her türlü hazırlıktan sonra biz duamıza müracaat ediyoruz.

Bu manada şu anda Elazığ camilerinde ve mescitlerinde sabah namazında duruma göre öncesi veya sonrası Fetih duası okunarak dualar edilecek ve ben bu anlamda bütün Kur’an kurslarımıza da, halkımıza da El Aziz’in muhterem insanlarına aynı şeyi söylüyorum. İnşallah dualarımızı edelim. Allah ordumuzu, yurdumuzu her türlü şer odaklarına karşı muhafaza eylesin. Ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin.

Tüm camilerimize biz gerekli tüm mesajlarımızı çektik. Allah izin verirse tüm camilerimizde ellerimiz semaya kalkacak, bunun için hazırlıklıyız Elhamdülillah. Dualarımız ordumuza, yurdumuza, milletimize...” ifadelerini kullandı.

İzzetpaşa Camii'ne Davet

Müftü Sarıkaya ayrıca yarın (21 Ocak Pazar) İzzetpaşa’da okunacak Fetih Suresi ile birlikte yapılacak dua ve ardından kılınacak Sabah Namazı için tüm Elazığlılar’ı davet etti.

 ELAZIĞ İL MÜFTÜLÜĞܒNDE MANEVİ REHBERLİK TOPLANTISI - TIKLAYIN 
 STK PLATFORMU: “AFRİN OPERASYONUNU SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”/ ELAZIĞ’DA ORDUMUZ İÇİN "ZAFER DUASI" YAPILDI - TIKLAYIN 

M.T


 
Etiketleryusuf sarıkaya savaş asker
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01