Ahmet Kekeç

ahmetkekec@star.com 25 Ocak 2017 Çarşamba 08:41 DİĞER KÖŞE YAZILARI

KOMPLOYU CIA KURMUŞ! FETÖ DE MAŞA GÖREVİ YAPMIŞ!

Deniz Baykal’ın “yeni anayasaya hayır” konuşmasını dinlerken aklıma üşüşmüştü.

Deniz Bey, partisinin görüşlerini yansıtmıyordu da, bir yerlere selam çakıyor gibiydi...

Hani, seks kaseti patlar patlamaz, acul bir gayretle ve Pensilvanya’daki zatı işaretle, “İnandım. İkna oldum. Hassasiyetine teşekkür ederim” gibilerden bir açıklama yapmıştı ya... Konuşmasından o tadı aldım.

Bir yerleri temin ediyor gibiydi...

Bir yerlere, “İşte görevimi yapıyorum” der gibiydi...

Bir yerlerden anlayış dilenir gibiydi.

Her bakımdan tuhaf ve talihsiz bir konuşmaydı.

Tuhaftı, çünkü kendisini o konuşmaya icbar eden olayların müsebbibi, yine kendisiydi. E-muhtıracılarla ağız ve fikir birliği yapıp ortaya 367 gibi bir garabetin çıkmasına neden olmasaydı, bugün o konuşmayı yapmak zorunda kalmayacaktı.

Talihsizdi, çünkü kullandığı sözcükler ve ölçüsüz celadeti, hâlâ kaset travmasından çıkamadığını gösteriyordu. Belki de, “Bir yerleri temin edersem, sonucu daha ağır olabilecek bir hamleyi önlerim” diye düşünüyordu. Yani, hâlâ FET֒den korkuyordu.

Kasetin yayınlanmasını müteakip gelişen olayları bir hatırlayalım:

BİR- Kaset, AK Parti politikalarını destekleyen ve CHP’ye muhalefet ettiği varsayılan bir internet sitesinde yayınlandı. (Sitenin kurucu isimlerinden olan ve sonradan kaset naşiri olarak ün yapacak şahsın FET֒den tutuklu olduğunu hatırlayalım. Yani kaset, FET֒yle iltisaklı bir sitede değil, “AK Parti’liymiş gibi” yapan bir sitede yayınlanıyor.)

İKİ- Kasetin yayınlanması, Doğan Medya Grubu’nda, niyeyse, şok etkisi yarattı ve iki gün boyunca “Sakın bırakma Baykal... Şantajcılara boyun eğme Baykal... Bizi terk etme Baykal...” türünden haberler ve yorumlar okuduk. Üçüncü gün, “Bir dakika orada durmamalısın Baykal... Derhal istifa etmelisin Baykal...” baskıları başladı.

ÜÇ- Baykal istifa etti. İstifadan önce Pensilvanya’dan “Bizim cemaatin kaset işiyle bir alakası yok” türünden son derece tuhaf bir açıklama gelmişti. Baykal, hem istifa ettiğini açıkladı, hem de Pensilvanya’daki zata teşekkürlerini yolladı: “Fetullah Gülen Bey’e inanıyorum. Hassasiyeti için teşekkür ederim.” (Soru şu: Türkiye’de, kendilerini “cemaat” olarak tanımlayan başka topluluklar da var; niçin onlar “bizim kaset işiyle bir alakamız yok” demiyorlar da, Fetullah Gülen alınganlık gösterip açıklama yapma gereği duyuyor? İlginç, değil mi?)

DÖRT- Baykal istifa edince, Doğan Medya Grubu’nun memurları dâhil, bütün parmaklar Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etti. Kılıçdaroğlu önce, “Hayır, genel başkanlığa aday olmak istemiyorum” dedi. Baykal’la görüştü. Baykal’ı da genel başkan olmak istemediğine inandırdı. Sonra (kimlerle teşrik-i mesaide bulunduysa), çıktı, “Aday oluyorum” dedi. Aday oldu ve ittifakla CHP genel başkanlığına seçildi.

Dün, Akşam gazetesinde ilginç bir haber yayınlandı.

 
Yazının devamı için tıklayın >>
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8039     EURO 6.5177     IMKB 96886     ALTIN 237,908    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:08
Güneş 05:37
Öğle 12:28
İkindi 16:10
Akşam 19:09
Yatsı 20:31