AK PARTİ ELAZIĞ TEŞKİLATI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI

AK Parti Elazığ İl Teşkilatı 103 belediye başkanı aday adayı için Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu'nda bir ilk gerçekleştirilerek e temayül yoklaması yaptı...

18 Kasım 2018 Pazar 14:53 < GÜNDEM

AK Parti Elazığ İl Teşkilatı 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçiminde belediye başkan aday adayı olanlar için bugün temayül yoklamasına gitti…

Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu'nda bir ilk gerçekleştirilerek e-temayül yoklaması yapıldı.

Temayül yoklamasında AK Parti İl Teşkilatının yanı sıra, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, AK Parti MKYK üyesi Fatma Aydemir, AK Parti Gençlik Kolları Üyesi, Hasan Aktan görev aldı.

Temayül yoklamasında bir ilkte yaşandı, oylar elektronik sistem üzerinden kullanıldı. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, oylar kullanılmadan önce E – Sitem ile ilgili bilgi verdi. Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze e temayül uygulaması ile dünyada bir ilke imza atıklarını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu.

GÜRGÖZE/ “BU TEK KRİTER DEĞİL”

Temayül yoklamasının partinin tek kriteri olmadığını belirten AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze:

“Yapılacak olan temayül yoklamasının ülkemize, ilimize, partimize ve insanlık alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu tek kriter değil, partimizin aday belirleme kriterlerinden sadece bir tanesi. Bununla beraber birçok kriter var ve bu kriterlerin hepsi bir araya gelerek aday değerlendirmelerimiz. Hem mevcut belediye başkanlarımızın devam edip etmeyeceği hem de yeniş belirlenecek adayın son durumu netleşerek kamuoyuna çok kısa bir süre sonra AK Partide adaylar açıklanmaya başlanacak. Olabildiğince hızlı bir şekilde sahaya inerek vatandaşımızla aramızda olan gönül bağımızı daha da güçlendirerek vatandaşımıza yaptığımız hizmetleri anlatarak ve 16 yıllık iktidarlığımız döneminde verdiğimiz hizmetlerin bundan sonra çok daha iyi hizmetler vereceğimizi onlara anlatarak, onlarla buluşarak, sahaya inerek soracağız” dedi.

“BİZ AK PARTİ OLARAK SİYASETİMİZİ HEP MİLLETİMİZLE YAPTIK”

 Başkan Ramazan Gürgöze: “Elazığ’da hedefimiz var olan 15 belediyenin üzerine toplamda Elazığ’da il merkezi olmak üzere 20 belediyemiz var. AK Partini Elazığ’daki hedefi 20 belediyenin tamamını almak. Çünkü 16 yıl boyunca yapmış olduğumuz hizmetler 16 yıl boyunca Türkiye’ye getirdiğimiz ileri düzey, insanlarımızın hayat standartlarını getirmiş olduğumuz seviyeye baktığımızda halkımızın, milletimizin AK Parti’ye olan desteğini son derece artarak devam ettiğini görüyoruz. Kişin ayinesi iştir, lafa bakılmaz sözünden hareket ederek 16 yıl boyunca ülkeyi iç politikadan dış politikaya, ekonomiden sağlığa, güvenlikten başka alanlara kadar, ulaşımdan tutun başka alanlara kadar 16 yıl boyunca bu ülkeye sunduğumuz hizmetler milletimizin bizler hakkındaki taktirlerine arz olacak. Söz de karar da milletin olacak. Biz AK Parti olarak siyasetimizi hep milletimizle yaptık. Milletin içinde olmadığı hiçbir işe evet demedik ve milletimin içinde olmadığı hiçbir işin içinde olmadık” diye kaydetti.

“DÜNYA’NIN 5’TEN BÜYÜK OLDUĞUNU İFADE ETMEK İÇİN KULLANILAN SÖZ DEĞİL”

Başkan Gürgöze, “Temel felsefemiz, yönetim anlayışımız halktan gelen talep ve istekleri, halktan gelen politikaları yaymak, dış politikada onurlu bir ülke olmak, dünya 5’ten büyüktür sözü sadece Dünya’nın 5’ten büyük olduğunu ifade etmek için kullanılan söz değil. Artık bugün dünyada dünyanın 5 büyük ülkeden büyük ülkeden büyük olduğu tartışma haline gelmiş.

Birleşmiş Milletler'in Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti iktidarı ile birlikte dünyanın 5 ülkenin her hangi birinin ağzından çıkacak veya aldığı karar mahkum olamayacağını, adaletsiz bir dünya düzenin devam etmemesi gerektiğini haykıran bir ülkenin bir ferdi, bu partinin mensubu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Bugün bu temayül yoklamamızı tüm ilçemizde ve il merkezinde hem mevcut belediye başkanlarımızın performansları, hakla ilişkileri hem de AK Parti misyonuna uygun olup olamadığı sorulmakta hem de önerilen kişileri belirtmek için iki isim önerilebilir”ifadelerinde bulundu.

“DÜNYADA İLK DEFA BÖYLE BİR SİSTEM UYGULANMAKTA”

E temayüle dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze:

“Üyelerimiz daha doğrusu teşkilatlarımıza biz bunun ile ilgili bilgilendirme toplantıları yaptığımız için teşkilatlarımız ne yapacağını nasıl davranacağını çok iyi biliyorlar. Hangi şekilde oy kullanacaklarını elektronik ortamda biliyorlar. Dünyada ilk defa böyle bir sistem uygulanmakta. Bu uygulanacak olan sistem de sonuçlar hem genel merkezimize hem de Cumhurbaşkanımızın önünde olacaktır.

Partimizden aday adayı olan gerekse diğer siyasi partilerden aday adayı olmayı düşünen herkese başarılar diliyorum. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimin huzur güven barış ve esenlik içinde geçmesini diliyorum. Aday adaylarından biz kendi partimiz için özellik ile söyleyelim diğer parti adaylarına tabi ki başarılar diliyorum. Kendi partimiz için şunu söylüyoruz tüm toplantılar da her zaman söyledim. Nezaket sınırını açmadan hem diğer siyasi parti adaylarına hem de kendi partisinde yol yürüdükleri yürüyecekleri arkadaşlarına nezaket sınırları içinde bir propaganda dönemi geçirmeleri AK Partimizden tüm adaylarımıza ifade ettik. Kurumsal kimliği dışında herhangi bir tanıtım, broşür ya da bir başka şey tanıtım ve reklam yapmamaları konusunda dikkatli olmaları hususunda bütün aday adaylarını uyarmıştık” açıklamalarında bulundu.

“AK PARTİYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE TAMAMLANIR İNŞALLAH”

“Yakup Kılıp Kapalı Spor Salonun da hem ilde hem de ilçe de oy kullanacak teşkilat mensuplarımızın bulunmasını aday adaylarının bu salonun içinde kesinlik ile olmamalarını ve kendilerine ayrılan alana geçmelerini propaganda da ne bu solonun içinde ne de tribünlerde yapılamaz. Adayların fikirlerini etkileyecek bir hareket yapacaklar ise salonun dışına davet ediyoruz orada da delegelerimiz var. AK Parti bu konularda tecrübeli ve disiplinli bir parti. Tecrübesi ile disiplini birleştiren en tepesinden en aşağısında ki yöneticisine kadar bir disiplin sillelisi içinde hiyerarşik bir yapı içerisinde olan bir parti. Burada ki salonda AK Partiye yakışır bir şekilde tamamlanır inşallah. Kısa bir zaman sonra inşallah adaylarımızı genel merkez açıklayacaktır. Biz 20 belediyenin tamamını alma hedefini amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

M.T
 
 
Etiketlerak parti elazığ ramazan gürgöze seçim
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59