BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞSPOR GÜNDEMİNİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bugün oynanan Elazığspor-Eskişehirspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu…

27 Ocak 2018 Cumartesi 21:14 < SPOR


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bugün oynanan Elazığspor-Eskişehirspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu…

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz zorlu karşılaşma öncesinde Kanal Fırat Spor Müdürü Mustafa Gür’ün sorularını cevaplandırdı.

“İKİNCİ YARIDA KENDİMİZİ YENİDEN GÖSTERMEK İSTİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Öncelikle takımımıza başarılar diliyorum. Eskişehirspor alt sıralardan kurtulmanın mücadelesini veriyor. Bizde kendimizi ikinci yarıda yeniden göstermek istiyoruz. Umuyorum ki kazanan biz olacağız. Bizim takımımız eğer normal antrenmandaki oyun düzenini sahaya yansıtırsa çok rahat kazanırız. Bizim kazanamayacağımız maç yok.

Takım esasında çok çok iyi geçen hafta oynanan maçta esasında yenebilirdik de berabere de kalabilirdik, fark da açılabilirdi. Böyle bir dengesiz bir maç oldu. Neticede maç 90 dakika veya hakem düdüğü çalıncaya kadar. Ben burada iç saha avantajını da ortaya koyarak bu maçı rahat alabileceğimizin kanaatindeyim. Kolay bir maç değil, zor bir maç ama bizde iyiyiz, iyi bir takımız inşallah maçı alacağız temenni edelim, dua edelim” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’IN BİR PROBLEMİ OLARAK GÖRÜLMELİ”

Elazığspor’a herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğinin altını çizen Başkan Yanılmaz:

“Elazığ Belediyesinin son 1 buçuk yıldır Elazığspor’a yapmış olduğu yardım ve destekleri izaha gerek yok. A’dan Z’ye bütün yapılan çalışmalara Elazığ Belediyesi olarak destek verdik, yardımcı olduk, sahip çıktık elbette sahip çıkmaya da devam edeceğiz.

Ancak ben şunu da hemen belirtmek istiyorum. Elazığspor sadece Elazığ Belediyesi’nin yardım ve destekleriyle gitmemeli. Bütün kalbi, gönlü, aşkı Elazığspor’la birlikte olan herkes bilmeli ki bu sahaya çıkan futbolcuların, oynayan futbolcuların bir kısım giderleri var. O giderlere herkes ben nasıl katkıda bulunabilirim, nasıl sahip çıkabilirim, nasıl yardımcı olabilirimi kendisine dert etmeli diye düşünüyorum.

Bunu şöyle bir mantıkla bakarsak yanılırız. “Nasıl olsa Elazığ Belediyesi her türlü çalışmayı yapıyor ve yardımcı oluyor.” Elazığspor amatör bir takım değil. Bizim amatör takımlara elbette bir yardımımız var, desteğimiz var, sahip çıkıyoruz, onlara destek oluyoruz.

Niçin? Evlatlarımız sporla hemhal olsunlar, sporun içinde olsunlar bizim 10 binlerce lisanslı sporcularımız olsun ve onları geleceğe hazırlayalım. Bu açıdan Elazığspor’a elbette Elazığ Belediyesi olarak bizim gücümüzün yettiği oranda yardım ve desteğimiz devam edecek ama bu sadece belediyenin değil, bütün Elazığ’ın bir problemi olarak görülmeli.
Bütün Elazığ ben nasıl yardımcı olabilirim, nasıl destek olabilirim, nasıl sahip çıkabilir mi kendisine sormalı ve kendisini sorgulamalı. Olaya böyle bakarsak belki daha doğru bir pencereden bakmış oluruz” şeklinde konuştu.

“DEVAMLI BİR ARAYA GELİYORUZ”

Yanılmaz, “Ben birlik ve beraberlik eksikliğini görmüyorum. Öyle değil yani biz Valimizle, Milletvekillerimizle de devamlı bir araya geliyoruz, konuşuyoruz. O konuda birlikte hareket ediyoruz. İş adamlarımızla yeri geldiğinde toplanıyoruz birlikte hareket ediyoruz ama bunu fiili sonuca dönüştürmede belki biraz eksiklik var. Onu da İnşaAllah gideririz” dedi.

Kaynak: elazigsonhaber.com

 BAŞKAN SEDAT KARATAŞ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU - TIKLAYIN 

 TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR: 1 – ESKİŞEHİRSPOR: 0 DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN 
 
 
Etiketlermücahit yanılmaz transfer elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01