BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ MERAK EDİLEN SORULARI CEVAPLADI

Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırladığı Gündem Özel programının konuğu Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın gündemiyle alakalı merak edilen soruları cevaplandırdı…

10 Mayıs 2017 Çarşamba 22:42 < GÜNDEM


Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırladığı Gündem Özel programının konuğu Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ’ın gündemiyle alakalı merak edilen soruları cevaplandırdı…

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Gündem Özel” programının konuğu olarak 3 yıllık başkanlığı dönemindeki çalışmalar ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Yanılmaz’ın konuk olduğu “Gündem Özel” programı 9 Mayıs Salı günü Kanal Fırat, Kanal E ve elazigsonhaber.com internet haber sitesinden canlı olarak yayınlandı.

Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplandıran Başkan Yanılmaz, göreve geldiği günden bugüne yapılan çalışmalar ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

"TORPİLLİ ÇALIŞANLARA MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

Başkan Yanılmaz; 30 Mart 2014 den itibaren torpilli çalışanlara hiçbir zaman müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Elazığ Belediyesinde çalışan hiç kimse ben filanca yerden torpilliyim gelmesem de olur mantığıyla hareket edemez. Bütün müdürler kendi altında çalışanlardan sorumludurlar. Hangi personel, ben filanca yerden torpilliyim gelmesem de olur diyen işçiler hakkında müdürleri tutanak tutup işten uzaklaştırsınlar. Bunu yapanlar ailesine haram para yedirmiş olur. Bu yüzden evlerine haram param götürmelerine de engel oluyoruz.

"KÜLTÜR PARK EMEKLİYORDU"

Kültürpark benden önce başlatılan bir projeydi ama biz başladığımızda yüzde beşi anca bitmişti. Biz çok hızlı başladık ve ben 25 Mayıs 2015 de açacağımızı söylediğimde kimse inanmıyordu ama biz tarihinde bitirdik. Biz Kültürpark projesinden birçok ödül aldık.

"PAZAR GÜNÜ HİZMETE GİRİYOR"

“Bu Pazar günü mesire alanı hizmete giriyor. Oradaki bütün çalışmalar bitti. Birkaç ufak rötuş kaldı yağmur yağmaz ise onları da Pazar gününe kadar halledip açılışını yapacağız. Mesire Alanında mangal serbest, aynı zamanda aileler oraya gidecek yürüyüş alanları çocuk park alanları her türlü ihtiyacını orada karşılayabileceksiniz” ifadelerini kullanarak Harput’ta Ulu cami bahçesinde mangal yapan vatandaşlara seslenerek orada mangal yapmamalarını onun yerine Mesire Alanını kullanmalarını rica etti.

Cip Barajı mesire alanının da Aralık ayında biteceğini dile getiren Yanılmaz baraj içine 200 bin sazan yavrusu koyduklarını ve burada vatandaşların olta ile balık tutabileceklerinin müjdesini verdi.

Bölge Müdürlüklerinin Kaderi Ne Olacak, Taşınacak mı?

“Bölge müdürlüklerinin dışarıya alnmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bütün atölyeler şehrin dışına alınacak. İdari binalar ise yeşil kuşak alanına engel olmayacak şekilde yerlerinde kalacak.”

"2017 SONUNDA TAMAMLANACAK"

Şehirde çalışmaları devam eden Orduevi alt geçidi ve İstasyon Meydanı alt geçidiyle de ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, "Orduevi kavşağı ve istasyon alt ve üst geçidi yapımı 2017 yılında sona erecek. Kuzey ve güney imar yolu 1 Eylülde peyzaj çalışmaları dahil olmak üzere bitecek" dedi. 

ELAZIĞ'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM NE DURUMDA?

Kentsel dönüşüm ile ilgili konuşan Başkan Mücahit Yanılmaz şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerdeki gibi büyük şehirlerdeki belediyeler ancak üçüncü dönemde başlayabiliyor. Çünkü zor bir konu. Biz şuan 272 hektarlık alanı kentsel dönüşüme sokuyoruz. Biz cumhuriyet mahallesinde vatandaşla bu konu hakkında toplantı yaptık. Vatandaşa sorduk. Kendiniz mi binalarınızı yapmak istersiniz yoksa bizim kentsel dönüşüm projemize dahil olmak ister misiniz diye vatandaş bunu yanıtlayacak. Biz kentsel dönüşüm projeleri yaparken asla kendimizin karını düşünmedik. Biz Elazığ’da depreme dayanıksız binaların değiştirilmesini hedefliyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalara vatandaşlarla anlaşmalı bir şekilde devam edersek, vatandaşa da söyledik, en geç iki buçuk yıl içinde evlerinize kavuşmuş olursunuz ve iki buçuk yıllık kira bedelini de alacaksınız”

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NİN BORCU!

“Elazığ Belediyesinin vatandaşa, esnafa ve sanayiciye bir kuruş borcu yoktur. Her ay bankalara olan borcumuzu düzenli ödüyoruz. Mesela ELBÜS'ü yapacağız. Bu projeyi banka kredisiyle yapıyoruz. Elazığ Belediyesi'nin borçları nedeniyle esnaf belediyeye ürün vermiyordu. Şimdi esnafa tek kuruş borcumuz kalmadı. Elazığ Belediyesi'nin dışa olan borcu ise tahmini olarak 150 Milyonun üzerindedir" dedi. 

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

“Kendimi FETÖCÜ olmadığım konusunda zull ederim. Ben 13 yaşından beri şuan bulunduğum düzenin içinde yetiştim. Elhamdülillah ben Erbakan gibi büyük bir hocanın, Seyda Molla Bahri Efendi gibi büyük bir hocanın eğitiminde bulundum. Bu iki büyük hocanın yanında da ben şunu gördüm. Bu terörist başının ismi dahi geçse yüzleri asılırdı. Bu terör örgütüyle hiçbir ilgim olmadı. 5 kuruş param onlara gitmedi. Çocuklarımdan hiç biri onların okullarının yanından bile geçmedi.

Ben bu iftiraları atanlara hakkımı asla helal etmiyorum. Adları gibi bilmelerine rağmen sırf beni yıpratmak için böyle söyleyen insanlar beni yıpratamayacaklardır. Yurt dışı yasağımda yok. Darbe gecesi ilk anda sizi aradım. Canlı telefon bağlantısı yaptık, vatandaşları meydana davet ettim. O gün İzzetpaşa Meydanında canlı yayın yapan Furkan kardeşimiz canlı şahidimizdir. Sizinle de telefonla görüştük. Bu şehrin mutsuzluğunun altında yatan dedikoducu, fitneci insanlardır. Onlara üremeye devam etsinler, bizlerde hizmete devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: elazigsonhaber

M.T
 
Etiketlermücahit yanılmaz elazığ belediyesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737