BAŞKAN YANILMAZ ELAZIĞSPOR ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN SPEKÜLASYONLARA CEVAP VERDİ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz dört buçuk yılını değerlendirdiği basın toplantısında Elazığspor’la ilgili önemli açıklamalar yaptı...

05 Kasım 2018 Pazartesi 15:59 < SPOR

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz dört buçuk yılını değerlendirdiği basın toplantısında Elazığspor’la ilgili önemli açıklamalar yaptı...

Başkan Mücahit Yanılmaz, imar revizyonunda ‘Elazığspor’a parayı ver bunun karşılığında katını al’ konusunun asla mümkün olmadığını söylerken, bu spekülasyonları çıkaran kişilerin kendi alanına özel imar isteyip başarılı olamayan kişiler olduğunu söyledi. Başkan Yanılmaz ayrıca bugüne kadar yönetime talip olan hiç kimseye söz vermediğini ifade etti.

Yanılmaz; Elazığspor yönetimi için talip olan kimseye söz vermediğini belirterek, “Ben bir söz verdim mi ölümüne yerine getiririm…” dedi…

“Hep yardımcı olduk. Bugün de oluyoruz”

Elazığspor’un şehrin önemli bir marka değeri olduğunu belirten Başkan Mücahit Yanılmaz:

“Bunu herkes diyor ama maalesef marka değerinin ötesine geçemiyoruz bazen. Biz Elazığ Belediyesi olarak 2015, 2016, 2017 yıllarında Elazığspor’a gücümüzün yettiğinin fazlasını ortaya koyarak, her türlü irademizi ortaya koyarak, her türlü riski alarak yardımcı olduk. Bugün de destek oluyoruz. Yine oranın bir takım ihtiyaçlarını biz gideriyoruz. Sahip çıkıyoruz, destek oluyoruz.

Elazığspor denince sadece Elazığ Belediyesi’nin akla gelmesi yanlış. Bizi duyan herkesin Elazığspor’a sahip çıkmasını buradan duyuruyorum. Yapılacak her çalışmanın içinde belediye olarak biz olacağız. Yönetim gelecekse gelsin, yapılacak her çalışmanın içinde biz olacağız. Öyle bir yönetim oluşmalı ki 25 kişilik yönetim Elazığsporlu futbolcuların sabah kahvaltısındaki peynirini de alabilsin, zeytini de alabilsin” ifadelerini kullandı.

“Ben bir sözü verdim mi ölümüne yerine getiririm”

Yönetime talip olan hiç kimseye ben söz vermedim diyen Başkan Yanılmaz:

“Ondan sonra çıkıp toplantı yapıyorlar. Belediye başkanı bize bu kadar söz verdi, sözünü yerine getirmedi. Ben bir sözü verdim mi ölümüne yerine getiririm. Yapım budur. Gelip görüşmek istiyorlar, görüşmeyeyim mi arkadaşlar. Onlara söylediğim şudur; ‘Eğer Elazığspor’un önündeki mali tıkanıklığı giderebilecekseniz bu işe soyunun.’ Bizde size gücümüzün yettiğince destek oluruz. Sizinle istediğiniz yere gelirim, istediğiniz kişiyle görüşürüm dedim. Elazığspor’un her attığı adım Mücahit Yanılmaz’dan bekleniyorsa bu yanlış. Elazığspor’u bu toplum kabullenmeli. Yine söylüyorum ben Elazığspor’la ilgili atılacak tüm adımların içinde olurum. Kime gidilecekse giderim. Üretilecek projelerde bizi ilgilendiren bölümlerde destek çıkarım, yönetim kim olursa olsun” dedi.

“Farklı birçok kaynak var”

Bazen işin en basitine kaçıldığına dikkat çeken Yanılmaz:

“Deniyor 20 minibüs hattı aç Elazığspor’a destek ol. Bu böyle konuşulduğu anda basit bir olay değil. Bizim 380 minibüsçü esnafımız var. Bunlar da iş yapıyorlar. Ailelerine ekmek götürüyorlar. Canım istedi hat açayım olmaz. Geçen dönem 20 minibüs hattı açmadık. Eskiden 380 minibüs hattımız vardı. 360’sı doluydu, 20’si boştu. O boş olan hatları değerlendirdik. Minibüs hatlarına gözünü dikip, illa Elazığspor’a buradan bir kaynak gelsin demek yanlış. Farklı birçok kaynak var. Ben bunu her toplantıda anlattım. Buyurun harekete geçin diyorum ama bu konuda hiçbir hareket görmüyorum.

Kongrede inanıyorum ki Elazığspor’u gerçek manada dert eden, takımın ihtiyaçlarının bir kısmını kendisi karşılayacak bir yönetimle, güzel projelerle Elazığspor içinde bulunduğu bu durumdan kurtulur diye temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bunlar sahtekarlar”

“Belki en çok duyulan şeylerden bir tanesidir. İmar Revizyonda Elazığspor’a parayı ver, buradan katını al v.s. gibi bir şey. Böyle bir konunun olması asla mümkün değil. Bizim imar revizyonunu yaparken imar revizyonunda hangi adanın, hangi parselin, hangi cadde ve bulvar üzerinde bulunan binaların kaç kat olacağı bellidir.

Plan notlarında da bunlar çok açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. O alanda o plan notlarına uygun projeyi yapmak isteyen her hemşerimiz projesini yapar, sonucunu alır. 10 kat ise 10 kattır, 15 kat ise 15 kattır, 6 kat ise 6 kattır. Dolayısıyla böyle bir olay tamamen spekülasyondur. Bunu en çok kim çıkarıyor? Bunu en çok çıkaranlar kendi alanlarına özel imar isteyip de başarılı olamayanlardır.

Piyasada kim ‘herhangi bir müteahhite, herhangi bir arazinin sahibine sen git falanca yere bu kadar para yatır, be senin arazinin, paftanın katını bu kadar yükseltirim’ diyorsa yalan söylüyor, kimse buna inanmasın. Bunlar sahtekarlar. Kim böyle bir şey diyorsa bunlar sahtekardır, yalancıdır. Sakın ha! Bizi dinleyen, bizi izleyen hiç kimse bunlara aldanmasın, bunların oyununa gelmesin” ifadelerini kullandı.

 ELAZIĞSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ORHAN KAYNAK'TAN ELEŞTİRİLERE CEVAP - TIKLAYIN 


 
 
 
Etiketlermücahit yanılmaz elazığ belediyesi elazığspor elazığspor yönetimi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8006     EURO 6.5239     IMKB 96971     ALTIN 238,245    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:07
Güneş 05:35
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:10
Yatsı 20:32