BAŞKAN YANILMAZ ELAZIĞSPOR’UN ELEKTRİKLERİNİ KESEN AKSA İLE İLGİLİ KONUŞTU

Elazığspor Tesisleri’nin ve ardından Atatürk Stadı’nın elektriklerini kesen ve bütün tepkilere rağmen geri adım atmayan AKSA krizi Elazığ gündeminin üst sıralarında yer almaya devam ediyor…

10 Ekim 2017 Salı 19:46 < SPOR

 
Elazığspor Tesisleri’nin, ardından da Atatürk Stadı’nın elektriklerini kesen ve 15 gün boyunca gelen bütün tepkilere rağmen geri adım atmayan AKSA krizi Elazığ gündeminin üst sıralarında yer almaya devam ediyor…
 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gündemi değerlendirmek üzere dün değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantının son bölümünde sorulan bir soru üzerine Başkan Yanılmaz, AKSA ile Elazığspor’un yaşadığı problemi değerlendirdi.

Şirket CEO’sunun ilk görüşmenin ardından bir daha da telefonlarına çıkmadığına dikkat çeken Yanılmaz, çok büyük zorlukların altından kalktıkları gibi bunun da altından kalkacaklarını söyledi.

İşte Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın açıklamalarından satır başları:

 “KİMLER SANA AÇMA DEDİ? DERDİNİZ NEYDİ?”

“Çaykur Rizespor maçı öncesi Elazığspor Tesislerimiz’in elektriklerinin kesildiğine şahit olduk. Ben bunun iyi niyetli bir davranış olduğuna inanmıyorum. Çünkü Elazığspor’un ilgili kuruma borcu, dünden bugüne oluşmuş bir borç değil. Bekleyip bekleyip Rize maçı öncesi kesmek iyi niyetli bir tutum ve davranış değil. Elazığspor Başkanı ve Asbaşkanı ziyaret etmişlerdi o gün ve ben hemen ilgili kurumun CEO’sunu aradım. Siz Rizespor’a sponsor olan bir kurumsunuz. Rizespor’la haftasonu maçımız var. Böyle bir zaman dilimi içinde elektriği kesmeniz doğru değil. Yanlış anlaşılmalara neden olan bir davranıştır. O da başkanım haklısınız, yarın sabah talimatı veriyorum ve elektrikleri açtırıyorum.

Ertesi gün elektriği açmadıkları gibi telefonlarıma da çıkmamaya başladılar. O gece ne oldu bilmiyorum. Çıksa soracağım. Kimler sana açma dedi? Derdiniz neydi? Bir 5 gün Elazığspor’un elektriğini açmak size zarar mı getirecekti? Neydi problem soramadım”

“ELAZIĞ İÇİN ELAZIĞSPOR’UN ELEKTRİK BORCUNU ÖDEMEK ÇOK ZOR BİR ŞEY DEĞİL”

“İlgili kurumu Elazığspor sevdalılarına havale ediyorum. Hak ediyorlar. Elazığspor’la kritik bir maç öncesi bilerek moral bozmak amacıyla yapılan bir hareket olarak görüyorum. Teknik heyetimize futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Teknik heyetimiz futbolcularımız müthiş bir doping alarak sahaya çıktılar. Bende en son onları uğurladım Elazığspor Tesisleri’nden. Güzel bir sonuç aldılar. Elazığ için Elazığspor’un elektrik borcunu ödemek çok zor bir şey değil. Bizler bunun altından kalkarız. Çok büyük zorlukların altından kalktığımız gibi. Elazığspor’un son 2 yılını irdeleyecek değilim. Sizler çok yakından takip ediyorsunuz.”

“GEREKLİ MÜCADELEYİ VERDİK, VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bir Elazığspor sevdalıları var. Bir de Elazığspor’un cenazesini bekleyenler var. İnşallah Elazığspor sevdalılarının sevdası, Elazığspor’un cenazesini bekleyenleri mahcup edecektir. Onlar bekleye dursunlar. Ben temenni ediyorum ki Elazığspor Süper Lig’e çıkar. Onlar bekleyedursunlar daha iyi sonuçlar alırız. Biz Elazığspor’un iyi yerlere gelmesi için gerekli mücadeleyi verdik, vermeye devam ediyoruz.”

 YANILMAZ'IN DİĞER KONULARDA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR İÇİN - TIKLAYIN 

 ELAZIĞSPOR'UN ELEKTRİĞİNİ KESEN AKSA’YA TEPKİLER BÜYÜYOR - TIKLAYIN 


 
Etiketlermücahit yanılmaz aksa fırat elektrik
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:41
Güneş 06:03
Öğle 12:22
İkindi 15:47
Akşam 18:29
Yatsı 19:46
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2605     EURO 7.3554     IMKB 97988     ALTIN 242,791