BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI KARATAŞ VE ÇELİK AKP’DEN İHRAÇ EDİLDİ-ELAZIĞSPOR ŞOKTA

Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları ve Ak Parti Elazığ Belediye Meclis Üyeleri Sedat Karataş ve Karahan Çelik, Ak Parti’den ihraç edildi. Elazığspor şokta...

14 Eylül 2017 Perşembe 18:50 < SPOR

 
Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları ve Ak Parti Elazığ Belediye Meclis Üyeleri Sedat Karataş ve Karahan Çelik, Ak Parti’den ihraç edildi…
 
ELAZIĞSPOR ŞOKTA!

Elazığspor’da geçtiğimiz sezondan bu yana başkanlık yapan Sedat Karataş ve 2. Başkan Karahan Çelik’in ihraç haberi Elazığ’da olduğu gibi Elazığspor camiasında da şok etkisi yarattı.

İhraçların, Başkan Mücahit Yanılmaz’a Cumhurbaşkanı tarafından ödül verilmesinden sonra gelmesi ise dikkat çekti.

GEREKÇE: PARTİ DİSİPLİNİNE AYKIRI HAREKETLER

Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Hüseyin Özbakır’ın başkanlığında toplandı.

Toplantıda daha önce dosyaları Ak Parti Genel merkezine gönderilen ve savunmaları istenen Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları ve Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Sedat Karataş ve Karahan Çelik hakkında karar verildi.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu, Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları Sedat Karataş ve Karahan Çelik’in, Ak Parti’nin tüzüğüne, programına ve disiplinine aykırı hareket ettiklerinden dolayı partiden kesin olarak ihraç edilmelerine karar verdi.
 
Alınan bu karar ile Elazığ tarihinde ilk defa Elazığ Belediyesi’nde iki belediye başkan yardımcısı ve meclis üyesi partilerinden ihraç edilmiş oldular.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş bir süre önce belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa etmişti. Ak Parti Genel Merkezinin almış olduğu son karar ile Sedat Karataş ve Karahan Çelik, Ak Parti ile ilişikleri kesilmiş oldu.

ÖNCE FORMA TAKDİMİ, SONRA İHRAÇ

Başkan Sedat Karataş, bugün Elazığ’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun Belediye ziyareti sırasında 23 numaralı Elazığspor forması takdim etmişti.

Karataş ve Çelik’in bu karar sonrası Elazığspor’daki durumlarının ne olacağı ve nasıl bir adım atacakları ise büyük merak konusu.

Kamuoyunun bu merakını gidermek için Kulüp Başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkan Karahan Çelik, yarın saat 14:00’de kulüp tesislerinde basın açıklaması yapacak.

Toplantı yarına kaldı

Kulüpten yapılan açıklamada basın toplantısının 16 Eylül Cumartesi günü saat 14:00'da yapalacağı bildirildi.

 ELAZIĞSPOR - BALIKESİRSPOR  TÜM DETAYLAR - TIKLAYIN 

 SEDAT KARATAŞ VE KARAHAN ÇELİK, İHRAÇLA İLGİLİ KONUŞTULAR - TIKLAYIN 

2293 defa okundu.
Etiketlerelazığspor yönetimi sedat karataş karahan çelik akp
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • mehmet - 14 Eylül 2017 Perşembe 20:20
    Elazığ'da aslında Başkanın operasyon yemesini çok beklediler olmadı. Başkan'ın yerine o Milletvekili Elazığspor'un iki başkanına openasyon çekti. Yazık bu Elazığ iflah olmaz...
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9164     EURO 4.8266     IMKB 118101     ALTIN 167,516