BİR ANADOLU TELEVİZYONU OLAN KAÇKAR TV’DE KAPANDI

Ege TV’nin ardından Kanal A Televizyonu ve son olarak 23 yıldır yayın yapan Kaçkar TV’nin de yayın hayatı son buldu...

05 Aralık 2017 Salı 16:21 < GÜNDEM


Yüksek uydu borçları ve idari para cezaları nedeniyle yıllardır yayın yapan bir Anadolu Televizyonu daha kapandı…

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan; “Diğer yerel televizyon kanalları TÜRKSAT’a olan borçlarını ödeyemiyorlar sırada onlar var...” dedi.

Ege TV’nin ardından geçtiğimiz ay Kanal A Televizyonu ve son olarak 23 yıldır yayın yapan Kaçkar TV’nin de yayın hayatı son buldu.

1994 yılından bu yana Rize merkezde yayın yapan bölgesel kanal Kaçkar TV'nin uydu borçları ve idari para cezaları nedeniyle kapandığı öğrenildi.

Rize’nin tanıtımına büyük katkı veren bölgesel kanal Kaçkar TV’nin kapanmasından sonra gözler diğer yerel kanallara çevrildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan:

“Geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı yaparak kapanıyoruz demiştik. Önce Ege TV Televizyonu daha sonrada Kanal A Televizyonu kapandı. Bugün ise Kaçkar TV kapandı. Diğer yerel televizyon kanalları TÜRKSAT’a olan borçlarını ödeyemiyorlar Sırada onlar var. Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızda yardım bekliyoruz. İmdat diyoruz” diye konuştu.

Kaçkar TV’nin kapanması onlarca kişinin issiz kalmasına neden oldu. Rize’nin sesi olan bir yerel televizyon kanalının kapanması Rizelileri üzdü.

M.T
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:30
Öğle 12:14
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:03
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078