BU SEÇİMİN KAYBEDİLMESİNİN EN ÖNEMLİ ETMENLERİDİR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil yazdı…

18 Nisan 2019 Perşembe 11:39 < GÜNDEM
-
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil yazdı…


İstanbul seçimi iptali için çok gerekçe/belge var. Lakin şu konjonktürde yenilenmesi Türkiye yaranına değil. Adalet değil siyaset! Toplumları refah şımartır, yoksulluk azgınlaştırır, felaket ıslah eder. AKP 17 yıldır hayli şımarttı. Umarım CHP biraz ıslah eder!

Her şerde bir hayır tarafı da var. Ekrem İmamoğlu unutulan, yeni kuşakların bilmediği CHP yönetimini bir güncelleştirse iyi gelir. Kur'an şımaran, isyan eden, günahta aşırı giden eski toplumların verimli topraklarda refah içinde yaşayanlar olduklarını anlatır.

Nimetlere şükredici olup şımarmamak; sıkıntılara sabredici olup azgınlaşmamaktan daha zordur. Dikkatle bakın, AKP'ye en öfkeli kesimin 17 yıllık iktidarında en çok kazanan kesim olduğunu görürsünüz. Halk genelde memnun!

İktidar nimetleriyle şımaran yandaşlar ve çürüyen AKP teşkilatları bu seçimin kaybedilmesinin en önemli etmenleridir. Toplumun genelinde ciddiye alınan Türkiye'nin beka sorununu İktidar nimetleriyle şımaran AKP'liler umursamadılar.

Patates-soğan fiyatlarını ülkenin baş meselesi yaparak hiç gündemden düşürmeyenler pazara/markete ayak basmayan tuzu kuru kesimdi! Küresel Yahudi sermayesi halkı sıkıntıya sokan pahalılığı su'ni şekilde kendisi oluşturdu ve ülkenin gündeminde sürekli tuttu!

Bir iktidar refahı yayarak toplumun genelini memnun edebilir. Lakin şımarttığı zengin kesimi ne yapsa memnun edemez! Bir iktidarı şımarttığı varlıklı kesim devirmek istediğinde memnun ettiği ekonomik gücü ve örgütlü olmayan kitle ayakta tutamaz.

Muhalefet küresel Yahudi sermayenin oluşturduğu sun'i pahalılık üzerinden iktidara yükleniyor. İhanet siyaseti sahibini de vurur!

(*) Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil’in sosyal medya paylaşımlarından derlenmiştir.

O.G.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0406     EURO 6.7414     IMKB 86796     ALTIN 248,760    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:01
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:38
Yatsı 21:12