BÜLENT ARINǒTAN SİYASETE DÖNÜŞ SİNYALİ

Kendisine biçtiği ‘Özgül Ağırlık’ rolü ile geçmişte Recep Tayyip Erdoğan’la birçok kez polemiğe giren Bülent Arınç yeniden AKP’nin gözdesi oldu...

31 Ekim 2017 Salı 15:13 < GÜNDEM


Kendisine biçtiği ‘Özgül Ağırlık’ rolü ile geçmişte Recep Tayyip Erdoğan’la birçok kez polemiğe giren Bülent Arınç yeniden AKP’nin gözdesi oldu...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın 16 Nisan Referandumu sonrası ‘Metal Yorgunu’, 'Defolu' gibi başlığı altında partisinin belediye başkanlarını istifaya davet etmesinin ardından başlattığı süreç devam ederken, siyasette de ilginç gelişmeler oluyor.

AKP kurucularından ve kırgınlarından olan Arınç, Ankara BŞ Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının ardından Kanal D ekranlarına çıkarak yeniden siyasete dönme sinyali verdi.

BEN KAZANDIM!

Bülent Arınç, Kanal D’ye açıklamalarda bulundu. Arınç, Melih Gökçek ’in istifasıyla ilgili olarak:

“O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim. Ben sabrettim ve kazandım” dedi.

İLK SİNYAL, GÖKÇEK’İN İSTİFASINA 1 GÜN KALA GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Ekim’de Ankara Ulus'taki Melike Hatun Camisi'nin açılış töreninde konuşmuş ve Arınç’a teşekkür etmişti.

Erdoğan 'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifası öncesi eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la kameralar önündeki samimiyeti dikkat çekmişti.

Cami açılışında konuşan Erdoğan'ın: "Özellikle burada böyle bir hanımefendinin isminin bu camimize verilmiş olması ki, isim babası da Bülent Arınç Bey'dir, teşekkür ederim" sözleri herkesi şaşırtmıştı.

PARTİMLE OLAN AİDİYETİMİ KESMİŞLERDİ

Kanal D Haber’e konuşan Arınç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte katıldığı açılışlarla ilgili olarak:

"Hakkımızı iade etti. Partimle aidiyetimi kesmişlerdi, şu an partiyle olan aidiyetimiz de kuruldu. 'Afyon'daki toplantıya da geleceksiniz, partinin kurucusu olarak da partide her zaman söz sahibi olacaksınız' dediler. Buna teşekkür ettim, Sayın Cumhurbaşkanımıza da. Aktif siyaset yapmamak üzerine bir kararım var. Şartlar ne getirir ne götürür farklı bir teklif olursa da ben bu kararımı onlara iletirim, sonra verilecek karar ne olur onu da birlikte görürüz" dedi.
 
GÖKÇEK’İN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTIM

2009’dan itibaren ben Melih Gökçek’in adaylığına karşı çıktım diyen Arınç:

Arınç, “2014’te çok daha fazla karşı çıktım. Sayın Gökçek tekrar aday gösterildi ve ben kendisine oy verdim. O gitti, gidecekti zaten. Melih Gökçek hiçbir zaman benim can düşmanım olmadı, kan davalım değildir, aramızda siyasi bir tartışma yaşadık ve bunun sonuçlarını ben de gördüm, o da gördü” dedi.

CUMHURİYET RESEPSİYONUNA KATILDI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve geçtiğimiz günlerde Devlet Bahçeli ile polemiğe giren ancak partisi tarafından yanlız bırakılan eski Başbakan ahmet Davutoğlu'nun kalıtmadığı Cumhuriyet resepsiyonunun sürpriz bir konuğu vardı.

Siyasete dönme sinyalleri veren Arınç’ın Külliye’de düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu’na da katılması ve neşeli hali dikkatlerden kaçmadı.
 bülent arınç resepsiyon ile ilgili görsel sonucu

 
Etiketlercumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:06
Güneş 06:28
Öğle 12:14
İkindi 15:18
Akşam 17:49
Yatsı 19:05
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 223,567