MECLİS KARARINI VERDİ ELAZIĞ FUAR ALANI DOĞUKENT’TE YAPILACAK

Elazığ Belediye Meclisi Elazığ fuar alanı için Doğukent'i tercih etti... 18 Şubat 2016 Perşembe 21:13
Belediye Meclisi’nde Elazığ’ın gelişimine katkı sunacak önemli bir karar alındı...

İlimizin kangren haline gelmiş ve yıllardan beri şehrin değişik alanlarına kurulması gündeme gelmesine rağmen bir türlü karar verilip hayata geçirilemeyen Fuar Alanı tartışmasına son nokta konuldu.

Belediye Meclisinin Şubat ayı toplantısında Doğukent’te bulunan 55 dönüm alanın plana  “Fuar Alanı” olarak işlenmesi tüm üyelerin oyu ile karara bağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde askıya çıkartılan ve birçok tartışmayı da beraberinde getiren yeni imar planına göre Fuar alanı Doğukent’ten alınarak Güney Çevre Yolu bölgesine işlenmişti. Bu planın birçok yerine itirazlar yükseldiği gibi Fuar için öngörülen alana da itiraz edilmişti.

Şehrimizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda kalkınmasına ve marka şehir olmasına önemli katkılar sunacak olan fuar alanının yeri konusunda son 40 yıldan beri değişik görüşler ortaya atılmış ancak adım atılamamıştı.

BELEDİYE MECLİSİNDEN GEÇTİ

Bugüne kadar değişik resmi kurumlar ile STK’ların farklı görüşler ortaya koymasına rağmen imar planına değişik alanlarda işlenen ancak somut hiç bir adım atılamayan Fuar Alanı konusunda son karar bugün Belediye Meclisinden çıktı ve bu konuda önemli bir adım atılmış oldu.

Fuar alanı yer sorununun çözülmesinin ardından uygulanacak proje ve projenin ne zaman hayata geçirileceği ise şimdilik belli değil.

M.T