İLAHİYAT ÖNLİSANS MEZUNLARINA SINAVSIZ İLİTAM HAKKI

Diyanet-Sen başardı. İlahiyat Önlisans Mezunlarına Sınavsız Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Hazır… 04 Mart 2016 Cuma 21:39DİYANET-SEN’DEN DİYANET PESONELİNE MÜJDE

İLAHİYAT ÖNLİSANS MEZUNLARINA SINAVSIZ İLİTAM HAKKI
 
İlahiyat Önlisans Mezunlarına Sınavsız Lisans Tamamlama Hakkı İçin Kanun Teklifi Hazır…

İlahiyat önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınması konusunda uzun süredir çalışan Diyanet-Sen, çalışmalarının karşılığını aldı.

YÖK ile ikinci kez sınavsız lisans tamamlama konusunu görüşen Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, konuyla ilgili kanun teklifinin hazır olduğu müjdesini verdi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, bütün engelleri aşarak yıllardır İlitam'ı dört gözle bekleyen Diyanet personelinin yüzünü güldürdü.

Haber tamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kuruluşunun 92. Yıldönümünde muhteşem bir hediye oldu.

İLİTAM NEDİR!

İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM), Üniversiteler tarafından geliştirilmiş özgün bir lisans tamamlama programıdır. Üniversiteler, İlahiyat ön lisans derecesine sahip kişilere, ilahiyat lisans diploması alabilmek için gerekli eğitimi vermeyi amaçlar.

İLİTAM’ın sosyal hedefi, alandaki bilimsel ve akademik birikimini, eğitim teknolojisinin ve eğitim bilimlerinin sunduğu olanaklarla da bütünleştirerek geniş kitlelere yaymak ve böylece Türkiye’de yükseköğretimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmaktır.

Lisans tamamlama programı olarak iki yıl daha okuyarak 4 yıllık bölüm tamamlanmış olacak. Sadece Diyanet personelinin faydalanacağı bu uygulamayla artık Önlisans mezunlarının DGS çilesi de bitmiş olacak.

M.T