Elazığspor'u bekleyen lisans tehlikesi

Elazığspor'un mali açıdan en yetkili ağzı 2. Başkan ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik net konuştu. 1 Milyon 500 Bin TL bulamazsak lisanslar çıkmayacak... 05 Eylül 2017 Salı 23:45 
Sezona sıkıntılı başlamasına rağmen son iki haftayı kayıpsız geçen Elazığspor'da keyifler yeniden kaçtı...

Elazığspor'un mali açıdan en yetkili ağzı 2. Başkan ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik net konuştu. 1 Milyon 500 Bin TL bulamazsak lisanslar çıkmayacak.

Denizlispor maçı hazırlıklarını sürdüren Elazığspor'da yönetim parasal sorunları çözmek ve son transferlere lisans çıkarmak için çabası sürüyor.

Bayram öncesi forvet hattını Ahmet Aras'ı alarak güçlendiren, savunmasına ise uzun zamandır temas halinde olduğu tecrübeli stoper Sezgin Coşkun'u dahil ettikten sonra eski oyuncusu Lamine Diarra’ya da imza attırmayı planlayan Elazığspor maddi anlamda kritik bir viraja girdi.

Keza cuma gününe kadar 1 Milyon 500 Bin TL bulması gereken Elazıspor, aksi halde lisans sorunları ile karşı karşıya kalacak.

2. Başkan Karahan Çelik açıklamasında böylesi bir sorunu çözebilmek için uzun süredir mesai harcadıklarını fakat somut hiçbir adımın gerçekleşmediğini söyledi. 

1,5 Milyon TL tutarında Futbol Federasyonuna günü gelmiş borç ödemesi yapılması gerektiğini ifade eden 2. Başkan Çelik, bu bedelin ödenmemesi durumunda yeni transferler Ahmet Aras ve Sezgin Coşkun’a lisans çıkaramayacaklarını açıkladı.

Yeniden başa sarmak istemediklerini ve bunun için de yoğun şekilde arayışlarını sürdüklerinin altını çizen Çelik, önlerinde az bir zamanın bulunduğuna dikkat çekerek iş adamlarına mesaj gönderdi.

Takımın yakaladığı ahengin bozulmaması için teknik heyet ve yönetim kurulunun iç içe çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Çelik, Her şey paraya gelip orada tıkanıyor. Dedi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım ile sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını da hatırlatarak onların gösterdiği çabanın örnek olması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

2. Başkan Karahan Çelik, transferi bitirdiklerini ve çok önemli ve acil olmadığı sürece başka bir transfer yapılmayacağını açıkladı.

 2017-2018 SEZONU TRANSFER DOSYASI VE DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN 
 ELAZIĞSPOR YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR - TIKLAYIN 
 ELAZIĞSPOR 2017-2018 İLK YARI KADROSU NETLEŞTİ - TIKLAYIN