Saadet Partisi’ne haciz konusunda Fatih Erbakan ilk kez konuştu

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Saadet Partisi’ne icra göndermesi ile ilgili ilk kez Elazığ'ın kanalı Kanal Fırat canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu... 06 Ekim 2017 Cuma 22:06
Saadet Partisi merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Saadet Partisi’ne icra göndermesi ile ilgili ilk kez Elazığ'ın kanalı Kanal Fırat'ın canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu...

Saadet Partisi’ne gönderilen icranın ve adli sürecin arkasında olduklarını söyleyen Fatih Erbakan, Saadet Partisi'nin Milli Görüş çizgisinden çıktığının altını çizdi.

Bu durumu eleştiren ve bu nedenle hukuki sürece başladıklarını hatırlatan Dr. Muhammed Fatih Erbakan şöyle konuştu:

 “KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR”

Ankara’daki “Elazığ Tanıtım Günleri”ne katılan  Fatih  Erbakan, açıklamasında:

“Biz her zaman için, “Kol kırılır yen içinde kalır” düsturuyla hareket ettik” diyerek, yaşanan sıkıntıları hiçbir zaman basına yansıtmamaya önem gösterdiklerini vurguladı ve buna karşın Saadet Partisi yönetiminin yaşanan sıkıntıları bizzat basına servis ettiğini söyledi.

“BU HUKUKİ SÜREÇ, PARTİ YÖNETİMİNİN MİLLİ GÖRÜŞ PRENSİBİNDEN SAPMASI SONUCU BAŞLAMIŞTIR”

Erbakan, Saadet Partisi’nin kullandığı bu yönteminin prensiplerine ters düştüğünü belirterek, “Bizim başlattığımız bu hukuki sürecimiz Erbakan hocamızın vefatı itibariyle söz konusudur. Bu hukuki süreç, parti yönetiminin milli görüş prensibinden sapması sonucu başlamıştır” dedi.

“RAHMETLİ ERBAKAN HOCAMIZ DA, MİLİ GÖRÜŞ PRENSİPLERİNDEN ÖDÜN VERİLDİĞİNDE AYNI YÖNTEME BAŞVURMUŞTUR”

2011 yılında da milli görüş prensiplerinde sapmalar olduğunda aynı yöntemlere yine başvurulduğunu kaydeden Başkan Erbakan, “Rahmetli Erbakan hocamız 2011 yılında mili görüş prensiplerinden ödün verildiğinde bizzat kendisi kayyuma devredilmesi için düğmeye basmıştır. Burada da biz aynı misyonu devam ettiriyoruz. Milli görüş istikametinden sapılmaması için bu mücadeleyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MALUM MEDYANIN PARTİ YÖNETİMİNİN YANINDA YER ALMASI MANİDARDIR”

Zamanında Rahmetli Erbakan Hocanın yanında yer almayan, düşmanlık yapmış bir kısım malum medyanın da, bugün Saadet Partisi yönetiminin yanında yer almasının manidar olduğunu dile getirdi.

“ERBAKAN VAKFININ TEŞKİLATLANMASI NEDEN RAHATSIZLIK VERİYOR”

Yönetimdekilerin, Erbakan Vakfının teşkilatlanmasına takıntılı olduklarını belirten Başkan Erbakan:

“Vakfın teşkilatlanması parti yönetimini doğrudan ilgilendirecek bir husus değildir. Rahmetli Erbakan hocamız gibi bütün dünyaya, İslam alemine mal olmuş, İslam birliğini kurma yoluna açmış bir dava adamının vakfının geniş teşkilat yapısına kavuşturulmak istenmesinden neden rahatsızlık duyuluyor?

Erbakan ismin ilçelere, beldelere, illere yayılması neden arkadaşlarımızı rahatsız ediyor? Milli görüş içerisinde 40 tane kuruluş var. Bunların hemen hemen her yerde tamamının teşkilatları var. Bunlar rahatsız etmiyor da Erbakan ismini taşıyan bu vakfın teşkilatlanması neden rahatsız ediyor” diye konuştu.

“SİZİN YAPTIKLARINIZ ÇİRKİN DEĞİL DE BİZİM BU SÜRECİMİZ Mİ ÇİRKİN”

Başkan Erbakan açıklamasına şöyle devam etti: “Rahmetli Erbakan hocamızın adının yer aldığı “Bu vakfı dış güçler kurduruyor” açıklamasını kendi gazetesi olan milli gazetede yayınlayanlar, bizim çalışmalarımızı nasıl çirkin buluyorlar? “Bu vakfı dış güçler kurduruyor” diye haber yapıyorlar.

Bu çirkin değil de bizim yönetimimiz mi çirkin? Rahmetli Erbakan Hocamızın Kızı Elif Erbakan hanımefendinin konferansını bu parti yönetimi şikayet ediyor. “Bu konferanstan haberimiz yoktur” diyorlar. Bu davranış çirkin değil de, bizim bu sürecimiz mi çirkin? Biz gittiğimiz istikametten sapılmaması için, bu yanlışlardan dönülsün diye bu mücadeleyi veriyoruz.

Milli görüşçü, dava erini meşru gerekçe olmadan görevden alacaksınız, üyeliğini sileceksiniz; Elif Erbakan hanımefendinin konferansını şikayet edip, İstanbul emniyetini arayarak Saadet partisi bayraklarını sökün diye adım atacaksınız; kendi adını taşıyan Erbakan vakfını dış güçler kurduruyor diye kendi gazetesinde haber yaptıracaksınız; bütün bunlar çirkin değil de bizim yürüttüğümüz süreç mi çirkin oluyor?

Bu yanlışlardan dönülsün diye yürüttüğümüz bu mücadele mi çirkin? İnşallah bu arkadaşlarımız yapmış olduğu yanlış davranışlardan bir an evvel dönerler. İnşallah biz onlarla birlikte bu çalışmayı yaparız. Bunun için elimizden gelen gayreti her platformda devam ettirmemiz gerekiyor.

“MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASI KARAMSARLIĞA DÜŞMESİN”

Milli görüş camiası asla üzülmesin, karamsarlığa düşmesin. Er geç doğru söyleyenler, samimiler ortaya çıkar.

“BİZİM DAVAMIZ KİR, TORTU BARINDIRMAZ, DENİZ GİBİDİR”

Erbakan hocamızın meşhur sözünü hatırlatıyorum. “Bizim davamız, milli görüş davası içinde kir tortu barındırmaz, deniz gibidir. Milli görüş davası da bu Şekildedir. Milli görüş camiası bilsin er ya da geç doğrular, haklılar ortaya çıkacaktır. Milli görüş camiası deniz gibi kirleri, tortuları denizin içindeki kirleri kıyıya vurduğu gibi kıyıya vuracaktır, atacaktır.

“BİZ KOLTUK, MAKAM, MEVKİ İÇİN BİR ADIM ATMAYIZ”

Yeni bir parti kurulması konusunu, 7 senden beri, Erbakan hocamızın vefatından beri arkadaşlarımız her fırsatta dile getiriyorlar. Biz de büyüklerimizle hem de bütün samimi milli görüşçülerle istişarelerimizi sürdürüyoruz. Biz koltuk, makam, mevki için bir adım atmayız. Bir yerde de İslam alemi için bize ihtiyaç olursa da bu görevden de kaçmayız. Bu da bizim için bir vebaldir. Pek çok arkadaşımız fikirlerini ifade ediyorlar, biz de dinliyoruz, istişareler ediyoruz.

Biz konferanslarla, sempozyumlarla Türkiye’nin 4 bir yanında faaliyetimizi gösteriyoruz. Bu faaliyetin maksadı Erbakan hocamızın tanımlamış olduğu bir hareket. Şuurlu bir cihat hareketi olarak devam etmesi için bu mücadeleyi devam ettiriyoruz.”

“İNŞALLAH BU BİRLİKTELİK ELAZIĞ HALKIMIZDA DEVAM EDER”

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Elazığ Tanıtım Günleri” hakkında ise şunları söyledi:

“Allah hayırlı etsin. Burada Elazığ kültürünü teneffüs ediyoruz değerli Elazığlılarla birlikte oluyoruz. İnşallah bu organizasyon, manevi yönü büyük olan hem de doğal güzellikleri çok önemli olan Elazığ’ın, Türkiye’mizde dünyamızda daha çok tanınmasına vesile olacak organizasyon olur.

Rahmetli Erbakan hocam, Elazığ’ı gönlünde önemli yer tutuğunu ifade etmiştir. Rahmetli Erbakan hocamız iktidar olduğu zaman bu sözün gereğini yerine getirmiş. Elazığ’da bölgedeki tesislerde, küçük sanayi sitelerinde Erbakan hocamızın imzası, emeği olmuştur. İnşallah bu birliktelik Elazığ halkımızda devam eder. Elazığlı kardeşlerimize büyüklerimize sizin aracılığınızla hürmetlerimiz iletiyoruz.”

Kaynak: elazigsonhaber

Not: Saadet Partisi ve Milli Görüş prensiplerinin yeniden umut olmaya başladığı bir dönemde malum şebeke tarafından düğmeye basılması ise önemli bir adım olarak dikkatlerden kaçmıyor.

Erbakan’dan ’Haciz’ açıklaması


M.T