Elazığspor'da gözler Murat Yümlü'nün üzerinde-İç Transferde Anlaşma Yapılamadı

Başkan adayı Hacı Murat Yümlü iç transferde henüz imza attıramadı. Elazığspor kadrosu dağılmış durumda. Alpaslan Öztürk Göztepe, Muhammed İldiz ise Giresunspor ile anlaştı... 09 Haziran 2018 Cumartesi 21:12İç Transferde Anlaşma Yapılamadı

15 Haziran’da yapılacak kongrede aday olduğunu açıklayan Başkan adayı Hacı Murat Yümlü iç transferde kadroyu koruyacağız açıklaması yapmasına rağmen, iç transferde hiçbir futbolcuya imza attırılamadı.

Elazığspor dağılmış durumda!

Transfer Tahtası kapalı olan Elazığspor’da mevcut kadrodaki futbolcular sözleşmelerini fesih ederek takımdan ayrıldılar.

Elazığspor dağılıyor. Bordo-Beyazlı Kulüpte kriz her geçen gün büyüyor. Bordo-Beyazlı Kulüpte toplam 23 futbolcu takımdan ayrıldı.

Ayrılan futbolcuların tamamı sözleşmelerini fesih etti. Bu futbolcuların alacakları ödenmezken, borçlar yeni sezon öncesinde transfer tahtasına yansıyacak.

Gözler Yümlü’nün üstünde!

Profesyonel liglerde 1. Transfer dönemi bugün başlarken gözler Hacı Murat Yümlü’ye çevrildi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım’dan tam destek sözü alan Hacı Murat Yümlü iç transferde bazı futbolcularla görüşmesine rağmen henüz hiçbir futbolcuya imza attıramadı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği basın toplantısında iç transferi çözdüğünü Mehmet Yiğit, Orhan Şam, Ahmet Sabri Fener, Muahmmed İldiz gibi futbolcularla anlaştığını ifade eden Yümlü’nün ardından, bahsedilen futbolcularla herhangi bir anlaşma zemini oluşmadığı ortaya çıktı.

Transfer Tahtasının Açılması Gerekiyor!

Transfer tahtasının kapalı olmasının yanında sözleşmesi bulunan birçok futbolcunun takımdan ayrılması taraftarı tedirgin ederken, giden futbolcularını yanısıra dış transfer için transfer tahtasının kapalı olmasıda ayrı bir sorun olarak duruyor.

Teknik Direktör konusunda ilk temasını Soner Tolungüç ile ile kuran ancak bu isimden vazgeçen Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü’nün ilk önce kapalı olan tahtayı açması gerekiyor.

23 futbolcu yollarını ayırdı

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da 2018-2019 futbol sezonu öncesi, mevcut kadroda sadece 6 futbolcu kaldı.

Sezonun sona ermesinin ardından toplam 12 futbolcunun sözleşmesi biterken, kiralık futbolcular Canberk, Halil İbrahim Pekşen, IoanHora ve Murat Akça’nın takımlarına dönmeleriyle birlikte bu rakam 16’ya yükseldi.

Emre Öztürk, Alpaslan Öztürk, Sarpong, Lamine Diarra, Mehmet Yiğit, Muhammed İldiz ve Serkan Kurtuluş’un serbest kalmasıyla birlikte kadrosundan toplam 23 kayıp veren Bordo-Beyazlı ekibimizde, yine yoğun bir transfer dönemi yaşanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezonu Elaziz Belediyespor’da kiralık olarak geçiren 5 futbolcunun Elazığspor’a dönmesiyle eldeki futbolcu sayısının 11’e çıkacağı Elazığspor’da, yine de yeni sezon öncesi kadronun neredeyse tamamına yakınının değişmesi bekleniyor.

Alpaslan Öztürk Göztepe ile anlaştı!

Alacağını tahsil edemediği için ayrılan futbolcular arasında bulunan başarılı ön libero Alpaslan Öztürk’ün yeni takımı belli oldu.

Gurbetçi futbolcu Süper Lig ekiplerinden Göztepe ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz sezon ara transfer döneminde Standart Liege’den Bordo-Beyazlı renklere bağlanan ve bu sezon sergilediği performansla taraftarın takdirini kazanan gurbetçi futbolcu Alpaslan Öztürk, Bordo Beyazlı forma ile 8 gole imza atmıştı.

Muhammed İldiz Giresunspor’da!

Öte yandan Elazığspor’dan ayrılan bir diğer isim Muhammed İldiz ise Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Giresunspor ile anlaşma sağladı.

Elazığspor’da başarılı bir performans sergileyen gurbetçi futbolcunun hafta içerisinde Yeşil-Beyazlı kulüple resmi mukavele imzalayacağı öğrenildi.

 MURAT YÜMLÜ'DEN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELER - TIKLAYIN