Başkan Adayı Murat Yümlü'den önemli değerlendirmeler

Yeni sezon öncesi yine sıkıntılı bir süreç yaşayan Elazığspor’da taraftar 15 Haziran’da yapılacak kongreye odaklanmış durumda... 10 Haziran 2018 Pazar 18:10
Yeni sezon öncesi yine sıkıntılı bir süreç yaşayan Elazığspor’da taraftar 15 Haziran’da yapılacak kongreye odaklanmış durumda..

26 Mayıs’ta göreve getirilen ancak istifa eden Mehmet Parlakyıldız’ın ardından Başkan adayı olduğunu açıklayan ve Elazığ’a gelerek çalışmalar Hacı Murat Yümlü, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda Yümlü, teknik direktör, futbolcu ve siyasilerle gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında açıklamalar yaptı.
 
9-10 MİLYON ACİL PARAYA İHTİYAÇ VAR”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile yaptıkları görüşme hakkında bilgiler veren Yümlü:

“Elazığ sevdasını gösterdi sayın bakanımız. Çarşamba günü Ankara’da olacak. Sorunlarımızı anlattık, yardımcı olacağını söyledi. Kendisi TFF'de girişimlerde bulunacak. Diğer konularda sorunlarımızı anlattık. Kendisi de sonuna kadar yardımcı olacağını söyledi.

9-10 Milyon civarında acil ödenmesi gereken bir paraya ihtiyaç var. Eğer bunu ödemeyez isek -12 puan silinme tehlikesi var. Ak Parti’nin diğer vekilleri sağ olsun yanımızdalar. AK Parti’nin diğer Milletvekilleri sağ olsun tamamen sözünü verdiler. Ben burada kamuoyu huzurunda AK Partimizin 5 Milletvekiline ve İl Başkanına ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum.

Gerçekten dün ki görüşmelerimizde Elazığspor’a müthiş bir katkı sözü verdiler. Müthiş bir katkı, müthiş bir destek sözü verdiler. Burada Metin Bey’e de teşekkür ediyorum, Şahin Bey’e de teşekkür ediyorum, diğer milletvekillerine de, Tolga Bey’e de. Hepsi de canı gönülden Elazığ’ın can damarında öyle bir girdiler ki bizim de cesaretimizi 10’a katladılar” ifadelerini kullandı.

“KAMUOYU SABIRLI OLSUN”
 
“Kamuoyunda sabırlı olmasını istiyorum. Elazığspor tahtaya kalmayacak, kimsenin endişesi olmasın. İç transferde kaptanımızla anlaştık. Çarşamba günü Emre Öztürk gelecek. Hoca konusunda İstanbul’da görüşmelerimiz olacak. Daha sonra beraber Elazığ’a döneceğiz. Sayın bakanım da futbolcu görüşmesi gerçekleştireceğini bildirdi”

“ELAZIĞSPOR’U BIRAKAYIM DİYE BİR DURUM YOK”

Her zaman destek gördüklerinin altını çizen Yümlü, olası destek olunmaması durumunda da pes etmeyeceklerini belirterek:

“Olası bir destek olunmaması durumunda istifa etmeyeceğiz. Ben idealist adamım. Satılacak ne varsa satarım ben Mehmet Parlakyıldız gibi olmam. Zoru seven bir insanım. Ben zorluklarla bugünlere geldim. Elazığspor’u bırakayım gibi bir durum yok. Çok güzel bir yönetimim var. Biz pes etmeyeceğiz. Sonuna kadar buradayız” dedi.

 ELAZIĞSPOR, TD OKTAY DERELİOĞLU İLE PRENSİPTE ANLAŞTI - TIKLAYIN