Elazığspor’un Elektrik Borcu İçin Kaynak Bulundu-Başkan Serkan Çayır’dan Açıklama

Metin Bulut Başbakan Binali Yıldırım’ın sabah saatlerinde kendisini aradığını ve AKSA tarafından elektriklerin açılması kapsamında talimatı olduğunu açıkladı. Efsaneler Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır... 13 Haziran 2018 Çarşamba 19:40ELAZIĞSPOR’UN ELEKTRİK BORCUNU DEVLET ÖDEYECEK

AK Parti Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları, Elazığspor’un uzun süredir kesik olan elektriğini açmak için kaynak buldular…
 
Bu arada haftalardır kesik olan elektrik yüzünden sulama yapılamadığı için kurumaya başlayan çimler büyük zarar gördü.

Elazığspor Tesisleri’ne giderek Başkan Adayı İş Adamı Hacı Murat Yümlü ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları, elektirik kesintisi ile ilgili müjdeli haberi ilettiler.

Bulut/ “Borcun belli bir kısmını devlet ödeyecek…”

Başbakan Binali Yıldırım’ın sabah saatlerinde kendisini aradığını ve AKSA tarafından elektriklerin açılması kapsamında talimatı olduğunu dile getiren Bulut:

“Elektriklerin kesik olduğu için çimlerin sulanmasıyla ilgili sıkıntı oluşuyordu. Her ne kadar elektrik olmasa dahi belediye katkısıyla sulama yapılıyordu ama bu ciddi bir sorundu. Her maç öncesi spekülasyonlara konu oluyordu.  Oluşabilecek sıkıntılar herkesi tedirgin ediyordu ve çözülmesi gerekiyordu. Son dönemde bu siyasi bir malzeme haline geldi. İki hafta önce sayın başbakanımız ilimize gelerek Elazığspor’un sahibi benim demişti.

Allah’a hamd olsun ki başbakanımız, cumhurbaşkanımız sözü senet olan kişilerdir. Sıkıntıyı iletince birkaç gündür Şahin Şerifoğulları kardeşimizle çözüm üretmeye çalıştık. Bir çok girişimde bulunduk. Yoğun bir çalışma içerisine girdik ancak bir türlü çıkış yolu bulamadık.

Dün sayın başbakanımızın kendisiyle görüşmek istediğim konusunu özel kalemine not bıraktım. Sayın başbakanımız da bize dönüş yaptı. Bizleri aradılar. Sorunu söyleyince o da Elazığspor’un AKSA’ya olan borçlarıyla ilgili belli bir kısmın ödemesinin kendileri tarafından yapılacağını söyledi. Bu müjdeyi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ayın 15’inde kongre olacak ve yeni yönetim göreve gelecek. Yeni yönetime seçilecek arkadaşlara da bayram hediyesi olması temennisiyle hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Şerifoğulları /“Elazığspor ve Elazığın sporunun yanında olacağız”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları ise Elazığspor’a sahip çıkılmıyor şeklinde bir süredir siyasi bir propaganda yapılmaya çalışıldığını belirterek:

“Elazığspor’u her defasında vurguluyoruz. İlimizin en büyük markası. ASKF başkanlığı yaptım ve Elazığspor, Elazığ’ın sporuyla ilgili hangi milletvekilimizle görüştüysek ilgilendiler ve bizlere destek oldular. Elazığspor söz konusu olduğunda milletvekillerimizin yaptığı mücadeleyi biliyoruz. Bizler milletvekili adayıyız ve her zaman Elazığspor’un, Elazığ’ın sporunun yanındayız. Her zaman da sözlerimizin arkasındayız.

Sayın Bulut’un müjdesi çok önemli. Her zaman Elazığspor’a sahip çıkılmıyor şeklinde siyasi bir propaganda yapılıyordu ancak milletvekilimizin başbakanımızla görüşmesi ve sorunun çözümü, hem yeni yönetim için bir müjde hem Elazığspor taraftarı için ciddi bir müjde oldu. Bundan sonra da Elazığspor ve Elazığ’ın sporunun yanında olacağız.”

BAŞKAN ÇAYIR/ ‘BULUT NE TARAFA, TARLAYI O TARAFA SÜRMEYİN’

Efsaneler Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır, yalan, ihanet ve acı dolu bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek yeni sezonda da başarının gelmeyeceğini söyledi…
 
Efsaneler Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır Elazığspor’un geçtiğimiz sezon yalan, ihanet ve acı dolu bir sezon geçirdiklerini ve bu sezonda da başarının gelmeyeceğine inandıklarını belirterek bu takımın gerçek sahibinin taraftarlar olduğunu kaydetti.

Efsaneler Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, geçtiğimiz sezon kötü bir sezonun yaşandığını bundan sonra da temsilcimiz için işlerin çok da iç açıcı görünmediğini belirterek:

 “Yalan, ihanet ve acı dolu bir sezonun ardından, bir kez daha görülmüştür ki; bu sezonda çok üzüleceğiz bu takımın gerçek sahibi dar alanda kısa paslarla başkan ve yönetici olanlar değil taraftardır.” dedi.

Eleştirilerini sürdüren Efsaneler Taraftarlar Grubu Başkanı Serkan Çayır:

“Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Elazığspor; gerek iç saha maçlarında ve gerekse deplasmanlarda kendisine tutkuyla bağlı binlerce taraftarını binlerce taraftar ki; genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle toplumun her kesiminden, her eğitim seviyesi ve her gelir düzeyinden sevdalısıyla artık karar mekanizmalarında yer almayı hak etmektedir.” ifadelerinde bulundu.

Taraftarın artık sabrının kalmadığının altını çizen Çayır:

“Zamanından ve ailesinin rızkından fedakarlık eden, cefayı çeken ve sevdasının peşinde kar kış – iç saha deplasman demeden koşan cefakar taraftarımızın sabrı kalmamıştır.” dedi.

Artık taraftarlar olarak haklıya haklı, haksıza haksız diyeceklerini kaydeden Serkan Çayır:

“Yeter artık. Gelin hep beraber bu takımı ait olduğu lige taşıyalım. O sene bu sene olsun. takıma sahip çıkın. Herkes bir tribün lideri, dernek başkanı olmuş, ona vuruyor, buna vuruyor.  Futbolun F’sini bilmeyen adamlar yorum yapıyor. Hani benim bir lafım var; bulut ne tarafa, tarlayı o tarafa sürmeyin. Biz bu takıma bedel ödedik, cefasını çektik, bu saatten sonra da sefasını kimseye sürdürmeyiz. Ben ve grubum bu saatten sonra haklıya haklı, haksıza haksız diyeceğiz”

 ELAZIĞSPOR, TEKNİK DİREKTÖR ORHAN KAYNAK İLE EL SIKIŞTI - TIKLAYIN