FİFA, Sarpong’un Elazığspor’a açtığı davada kararını verdi

Elazığspor’un eski futbolcularından Jeffrey Sarpong’un Elazığspor’a açtığı dava sonuçlandı… 07 Kasım 2018 Çarşamba 17:52
Elazığspor’un eski futbolcularından Jeffrey Sarpong’un Elazığspor’a açtığı dava sonuçlandı…

25 Ekim tarihinde İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen toplantıda Uyuşmazlık Çözümü Kurulu kararını verdi.

Geçen sezon Bordo Beyazlı temsilcimizde 20 maçta forma giyen Hollandalı kanat oyuncusu Jeffrey Sarpong Elazığspor ile 2019 yılına kadar olan sözleşmesini 24 Mayıs 2018 tarihinde tek taraflı feshederek FİFA’ya başvurmuştu.

FİFA’daki süreç tamamlandı ve FİFA Uyuşmazlık Çözümü Kurulu kararı açıkladı.

ELAZIĞSPOR 160 BİN EURO ÖDEYECEK

FİFA’nın kararına göre; Bordo-Beyazlı Kulüp oyuncuya eski alacakları olan toplam 160 Bin Euro ödeyecek.

AVUKATIN İDDİALAR HAVADA KALDI

Yani temsilcimiz Avukat Yakup Kızılkaya’nın iddia ettiği gibi ne küme düşme cezası ile karşı karşıya kaldı, ne -6 puan cezası aldı, ne de transfer cezasına çarptırıldı. Bordo-beyazlı kulüp oyuncuya sadece eski alacakları olan toplam 160 Bin Euro ödemeye mahkum edildi.

Sarpong’un avukatı Yakup Kızılkaya geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Elazığspor’un küme düşme dahil ağır cezalar alabileceği yönünde iddialarda bulunmuştu.

TY ELAZIĞSPOR CAS’A GİDİYOR

Kararın ardından TY Elazığspor Kulübü tahkime başvurmaya hazırlanıyor. FIFA’daki başarılarıyla tanınan Avukat Cenk Gündoğdu tarafından dava süreci yakından takip edilmişti. Tahkim konusunda da bordo-beyazlı kulübün elinin güçlü olduğu belirtilirken, CAS’ın da yaklaşık 2 yıl kadar sürebileceği kaydediliyor.