SAKATLAR DERNEĞİ YENİ YERİNDE

Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi bugün düzenlenen bir törenle yeni yerinin açılışını yaptı. Bürokrasi ve siyaset dünyasından pek çok ismin katıldığı açılış töreni AKP ve CHP arası siyasi atışmalara da sahne oldu. 16 Mayıs 2011 Pazartesi 23:54


 
 
10-16 Mayıs Engelliler Haftasına denk getirilen açılış törenine Vali Muammer Erol, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, AKP İl Başkanı Mahir Sönmez, Hanım Kolları Başkanı Nihal Aydur Çiçek, CHP Milletvekili Adayı Ali Özcan, Avukat İbrahim Gök, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
 
Toplantının açış konuşmasını Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Naci Demirpolat yaptı. Konuşmasına davetlerine icabet ederek gelen protokol mensupları ve engelli ailelerine teşekkür ederek başlayan Demirpolat, 2007 yılında kurulan derneklerinin kısıtlı imkânlara rağmen büyük bir çaba ile çalıştıklarını ve üyelerine fayda sağladıklarını belirtti.
 
 

 
 
 

Çalışmalarında kendilerine destek olan isimleri tek tek sayarak teşekkürlerini ileten Demirpolat’ın listesi şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Yasemin Açık, Avukat İbrahim Gök, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Aydın Kara, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erhan Deveci, öğretim görevlileri Olcay Kızılelma, Banu Aldım, Doç. Dr. Sezgin Güçlüay, Müjgan Deveci, Fikret Deveci, Ahmet Kaya, Erhan Ercan, Orhan Yavuz, Şizofreni Derneği Başkanı Dr. Ömer Deniz, Salih Çelikten, Sebil Doğdu, Zafer Yetiş, Zafer Demirelli ve Eren Tekin.

Demirpolat konuşmasını engellilerin sorunlarını anlatarak sürdürdü. Engellilerin en büyük sorunları tek başlarına evlerinden çıkıp herhangi bir yere gitmede yaşadıklarını ifade eden Demirpolat bu konuda yetkililerin daha fazla gayret göstermesini istedi.
 
 
Demirpolat’ın konuşmasının ardından Elazığ Belediyesi Halk Oyunları ekibi sahne alarak davetlileri kısa bir gösterim yaptılar.
 
 
 
 
 
Halk Oyunu ekibinin ardından Vali Erol’un talimatıyla Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan engelli asansörlü minibüs basına tanıtıldı. Ambulans hakkında bilgiler veren İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu engellilerin kolayca minibüse binebileceklerini belirtti ikinci minibüsün de müjdesini verdi.
 
 
Ardından Vali Erol, Omurilik Felçlileri Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Ömer Çöteli ve kurdelenin yanına gelen ilk engelli vatandaşla açılışı yaptı, protokolle birlikte dernek binasını gezdi. Derneğin yeni binası İletişim Lisesi bahçesinde...
 
 
Başkan koltuğuna oturan Vali Erol’a Dernek Başkanı Naci Demirpolat tarafından desteklerinden ötürü bir plaket takdim edildi.
 
 
Sönmez’den Ali Özcan’a jet yanıt:

“Siz çok iyi oyun oynuyorsunuz”

Açılışın ardından dernek binasında Elazığlılığını ispatlamak isteyen CHP Milletvekili Adayı Ali Özcan halk oyunları ekibini çağırarak birlikte halaya durdu. Oyununu siyasi malzemeye dönüştürmek isteyen Ali Özcan AKP İl Başkanı Mahir Sönmez’e göndermede bulunmayı da ihmal etmedi. Sönmez’e Elazığlılığını kast ederek “gördün mü nasıl oynuyoruz işte biz böyle oynarız” diyen Özcan’a Mahir Sönmez’den jet yanıt geldi.
 
 
AKP İl Başkanı Sönmez “gördüm, gerçekten iyi oynuyorsunuz. Biz Ak Parti’nin yapamadığı tek şey oyun oynamaktır zaten, siz iyi oynuyorsunuz” diyerek Özcan’a karşılığını vermiş oldu. Zaman zaman siyasi atışmaların yaşandığı program daha sonra ikramlar ve mini konserle son buldu.

Haber – Foto: Osman Gürses