Banvit'ten Elazığ Yatırımlarına Ağırlık

Banvit Romanya ve Elazığ'daki yatırımlarına hız verdi. 19 Ağustos 2014 Salı 17:04


2014 yılı ikinci çeyreğinde net satışlarını 962 milyon TL’ye ulaştıran Banvit,

net dönem kârını 25 milyon TL, ihracatını ise 44 milyon dolar olarak açıkladı...

 Banvit A.Ş. 2014 yılı 2. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Banvit net satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artırarak 962 milyon TL’ye ulaştırdı. Banvit’in net dönem kârı 25 milyon TL, ihracatı ise 44 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu dönemde Banvit’in yaptığı yatırımların tutarı da 24 milyon TL oldu.

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener yaptığı açıklamada, 2014 yıl sonunda Banvit’in konsolide net cirosunu 2 milyar TL’ye, vergi öncesi kârını ise 60 milyon TL’ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Ömer Görener, “Piyasalar normal seyrinde devam ettiği takdirde bu yılı kârlılıkla kapatıp, yurt içi ve yurt dışındaki yatırımlarımıza tüm hızıyla devam etmeyi hedefliyoruz. Şu an Romanya ve Elazığ’daki yatırımlarımıza ağırlık verdik, piliç eti ve yem üretimi yanında, Elazığ’da silo yatırımları için de çalışmalara başladık” dedi.

 

Bu yılki yatırım hedeflerini 50 milyon TL olarak bütçelediklerini belirten Görener; “Yıl sonunda ihracat hacmimizi 95 milyon dolara ulaştırmayı hedefliyoruz. İhracat gelirlerimizin önümüzdeki dönemlerde Elazığ ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yatırımlarımızla birlikte daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.
 
EG.