C.Nihat Topçu

03 Eylül 2011 Cumartesi 14:02 DİĞER KÖŞE YAZILARI

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI NE İŞ YAPAR?

“Ayağımızın altındaki toprak kayıyor!” diye bir sloganımız vardı, seçim zamanı kullandığımız.

Ülke insanı pamuk şekeri kıvamında narkozlama taktiklerinin kılcal damarlara işleyen yöntemlerinin en sosyal siyaseti ile zihnen iğfal ediliyor.

Sosyal, ekonomik, siyasi ve dış meselelerle tarihinde olmadığı kadar zor ve yorumlanmaya muhtaç günler yaşıyor.

Yanı başımızdaki coğrafyalar tek tek kabuk değiştiriliyor! Merhum Liderimiz elinde bir harita ile televizyon ekranlarından “Fas’tan Endonezya ya kadar yirmi küsur İslam ülkesinin yöneticileri değiştirilecek” demiş, vefatına kısa bir süre kala Afrika özelinde gelişen hadiseleri “Siyonizm kadro değiştiriyor” diye özetlemişti.

5 aya yaklaşan süre içinde etrafımızda meydana gelen olaylarla ilgili zihnimizi ve ufkumuzu açacak adamakıllı bilgimiz yok.

Mısır ve Tunus sözde özgürlük ve demokrasi ayağına yönetim değiştirdi. Araya Libya’yı da katarak Siyonizme karşı direnen tek Afrika Ülkesinin yönetimi değiştirildi. Suriye de Ramazan ayı ve öncesi 2 binin üstünde insan katledildi. Ülkemizde yüzlerce şehit verdik. Sınav sistemiyle ilgili bir sürü şaibeyle yeni bir eğitim dönemine giriyoruz. Siyasi gündem alt-üst. Ekonomi de neler oluyor? Gençlik kan ağlıyor! Ramazan bitti, manevi hayatımız tarumar. Ortalık STK kaynıyor, canı sıkılan denetimlerden uzak ve bu toplumun temelini dinamitleyecek dernek veya vakıf kuruyor …

Listeyi uzatabiliriz hülasa…

Peki tüm bu gelişmeler bildiğimiz, gördüğümüz ve farkına dahi varamadığımız hadiseler cereyan ederken biz Milli Görüşlü Müslümanların yeri, konumu veya gelişen hadiselerle ilgili yorumu ne olacak?

Niçin Genel Başkan Yardımcılarımızdan birisi de çıkıp bu hususları içeren aydınlatıcı bilgi vermez bizlere?

CHP ve pkk partisi bile yalan yanlış bir şeyler konuşup tabanını bilgilendirirken Milli Görüş’in siyasi temsilcisinin sorumlularından neden ses çıkmaz?

Sayın Genel Başkan Yardımcılarımızın Suriye de yaşanılan hadiseler hakkında 16 Temmuz Gençlik Hareketi’ndeki kardeşlerimizin bildiklerinin onda biri kadar bilgileri var mıdır?

Solcu ve Ulusalcı bir kısım tayfanın dümenine takılıp Es’ad rejimini aklama çabasını nasıl değerlendireceğiz?

Milli Görüşlülerin Libya’da gelişen hadiselerle ilgili neyi nasıl yorumlaması gerektiği hususunda bir görüşünüz var mı?

Sıradan bir vatandaş olarak ben sağı solu karıştırıp zihnimi meşgul eden bu olaylarla ilgili duru bir fikre sahip olmak için ter dökerken Saadet Partimizin (aynı zamanda bu işleri yapmak için maaş alan) Genel Başkan Yardımcıları niçin sadra şifa bir açıklama yapmazlar?

Sadece dış siyaset değil, yukarıda bahsettiğim bir sürü meselede Saadet Partisi’nin ilgili Genel Başkan Yardımcıları araştırmak, konuşmak ve bu milleti bilgilendirmek için neyi bekliyorlar?

Niçin bizim bu şekilde yazı ve yorum yapmamıza mahal bırakıyorsunuz?

Niçin bir Müslüman olarak etrafımda meydana gelen hadiselerle ilgili benim zihin karışıklığımı gidermiyorsunuz?

Bu teşkilatın tüm yükü Genel Başkanımızın omuzlarına ve meseleler Olimpus Tanrılarına mı havale edildi?

Ne zaman konuşmayı düşünüyorsunuz?

“ba'de harab-ül basra”
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0108     EURO 6.7137     IMKB 86771     ALTIN 247,546    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:18
Güneş 05:00
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:15