CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN ELAZIĞ’DA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi…

13 Ocak 2018 Cumartesi 13:05 < GÜNDEM


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldi…
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sayıda bakan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ve üst düzey yetkililer de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Havalimanında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ELAZIĞLILARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, spor bilimleri Dekanlığı önünde Elazığlı vatandaşlara seslendi. Kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’dan övgüyle bahsetti.

“Beşer planında bugüne kadar hiçbir gücün önünde eğilmedik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Gakgoşlar diyarının güzel insanları sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Bugün Elâzığ’ımızın 6. Olağan kongresini yapmak üzere buradayız. Bu güzel hava da bu güzel tabloda sizlerle beraberiz. Ne mutlu bizlere. Şu anda salon tıklım tıklım dolu. Burası aynı şekilde. Beşer planında bugüne kadar hiçbir gücün önünde eğilmedik.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığlılara seslendikten sonra Ak Parti 6. Olağan İl Kongresine geçti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonda büyük bir coşkuyla karşılandı. Salonu hınca hınç dolduran Elazığlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adeta bağrına bastı. Tribünleri selamlayan Erdoğan daha sonra kürsüye çıkarak konuşmasına başladı.

"ELAZIĞ HERKESE GAKGOMSUN DENİLMEYECEĞİNİ GÖSTERDİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili Elazığlılar, AK parti Teşkilatlarımızın kıymetli mensupları değerli dava ve yol arkadaşlarım. Sizleri en kalbi duygularım ile hasret ile selamlıyorum. Bu salondan tüm ilçelerinden mahallerindeki tüm kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. 18 Şubat'ta yaptığımız ahde sahip çıkarak sözünü tutarak 16 Nisan %72 evet dedi. Palu % 92 üzerinde ilçeler arasında ilk 5'e girdi. Baskil % 87 Türkiye genelinde ilk yüzün içine girdi. Geçen gelişimde de dedim. Bende sizler ile gurur duyuyorum.

Gakkom babacandır, gözü de pektir mazluma yumuşak zalime serttir kalleşliği bilmez haza erketir. Herkese gakkomsun denilmez gakkoş. Evet Elazığ bu sonuç ile herkese gakkomsun denilmeyeceğini tüm Türkiye gösterdi.
Bu güzel sonuçlar için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Elazığ’a yakışan işte böyle bir netice rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Kongremiz şehrimiz ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Kuruluşundan bu güne kadar AK Parti teşkilatlarımızda vazife üstlenmiş tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ahiret olanlara mağfiret diliyorum. Bayrağı dev alan kardeşlerime yüze mevladan diliyorum. Bunun son örneğidir. Yaklaşık bir yıl önce Fethi Sekin kardeşimizdir. Feythi Sekin kardeşimiz için bir fatiha okuyalım" dedi.

“FETHİ SEKİN YURDU YAŞATMAK İÇİN CAN VEREN KAHRAMANLARDAN BİRİ"

 Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "İzmir adliyesi önündeki her izleyişimde şu şiir aklıma geliyor. İnsan büyür beşikte, kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için. Fethi Sekin tıpkı 15 Temmuz gibi yurdu yaşatmak için can veren kahramanlardan biri. Tüm şehitlerimize rahmet yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. 1984 yılından bugüne kesintisiz şekilde terör ile mücadele eden bir ülkedir. Asker, polis, güvenlik koruyucuları, jandarma, kamu görevlisi 10 binlerce kardeşimizi teröre kurban verdik.

“ELAZIĞLILAR VATAN, MİLLET, BAYRAK, EZAN SEVGİSİNİ ÖNLERİNE ALIP YÜRÜMÜŞLER GERİYE DE BAKMAMIŞLAR”

Bu ülke için ne yapmış hangi fedakarlıkta bulunmuş nasıl bir bedel ödemiş hepsinin farkındayız. Arif Nihat Asya’nın dediği gibi, ışığını al yürü. Gölgen ister gelsin ister gelemesin. Elazığlılar vatan, millet, bayrak, ezan sevgisini önlerine alıp yürümüşler geriye de bakmamışlar. Yine arif Nihat Asya’nın deyimi ile şehitler tepesini boş bırakmamışlar. Dalgalanan rüzgârın bayrağı olmuşlar. Elâzığ’ın kahramanlığını en güzel türkülerde görmek mümkündür.

“SİZİN GADANIZI ALAYIM ELÂZIĞ”

Bugün Elazığ gerçekten bir başka. Sizin gadanızı alayım Elâzığ. Elazığlılar yemene ve coğrafyamızın dört bir yanına evlatlarını göndermişlerdir. Bugünde ülkemizim yedi düvele karşı savaştığı konularda Elâzığ hep arkamızda. Bugün burada Rabia’mızı öyle bir dalgalandıralım ki düşmanlarımızın kalbi daralsın. Türküyle, kürdüyle, zazasıyla, gakkoşuyla, arabıyla 80 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. 780 bin kare ile tek vatanız.
Vatanımızı bölemeyecekler. Kim ki bölmeye teşebbüs ederse helikopterlerimizle tanklarımızla toplarımızla inlerine ineceğiz. Herkes haddini bilecek. Bu millete saldıranlar bedeline ödeyecek. Fırat kalkanı harekâtı bunun örneğidir. Durmak yok aynen yola devam Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok.

“HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN BİR GECE ANSIZIN GELİYORUZ, GELECEĞİZ”

Pensilavyada, orada ne işin var. Sıkıyorsa buraya gel. Arkanda Amerika’yı almak suretiyle Amerika’da olmanın bir anlamı yok. Amerika’da seni kapıya koyacak ve o zamanda kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın bizde seni kovalayacağız. Bu kararlılık ve azim bizde oldukça kimse bu milletin sırtını yere getirmeyecektir. Türkiye’nin terörle mücadele tarihi bağımsızlığımızın korunması tarihi olmuştur. Nerede bir kargaşa kaos varsa orada mutlaka bir tanım güçleri tezgahı vardır. Balkan coğrafyasının Osmanlının elinden çıkarılması topyekûn kopuşla gerçekleşmiştir. Hiç şüpheniz olmasın bir gece ansızın geliyoruz geleceğiz. Balkan savaşı dediğimiz savaşta ordumuzun tek bir kurşun atmadan sınıra yürümesi ordumuzun en büyük üzüntüsüdür. Balkan savaşından aldığımız ders ve mahcubiyetler vardı. Mustafa Kemal Atatürk Balkan utancını bir daha görmektense burada öleceklerini söylüyordu. Biz şanlı ecdadımızın başarılarıyla övündüğümüz kadar şanlı tarihimizle övünmeyi de biliriz.

"TERÖRİSTLER TESLİM OLMAZSA ORAYI DA BAŞLARINA YIKACAĞIZ"

Biz şanlı ecdadımızın başarılarıyla övündüğümüz kadar tarihimizden ders alan bir milletiz. Şimdi de son 200 yıldır yaşadıklarımızdan özellikle 34 yıllık terör ile yaşadığımız derste aktif bir politika izliyoruz. Doğrudan kaynağından tespit ve imha etme kararı aldık. Bunu adım adım hayata geçirdik. Ülkemizde eylem yapmayınca güney sınırları içerisinde Fırat Kalkanı Hareketi ile bıçakla keser gibi böldük ve bir gece ansızın aldık. İdlib ile batı kanadını gösteriyoruz. Afrin’deki teröristler teslim olamazsa orayı da başlarına yıkacağız.

 "KİMSE BİZİM ZEKAMIZLA ALAY ETMESİN"

Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Buradan Suriye’de terör örgütlerini destekleyen müttefikleri bir kez daha kendileri test etmeye davet ediyorum. Gençler Suriye’de terör örgütüne ABD’nin göndermiş olduğu silah sayısı 499’dur. Bunları biz biliyoruz. Böyle stratejik dayanışma olamaz. Sen gideceksin YPG bu silahları vereceksin sonra biz stratejik ortağız diyeceksin. Bunu kimse yemez. Bu silahları örgüte teslim edeğini biliyoruz. Karşımıza geçip bu silahların Suriye’de, Amerika’da askerlere geldiğini demesin. Kimse bizim zekâmız ile alay etmesin.

“YILAN İLE YATAĞA GİREN NETİCELERİNE KATLANIR”

Yarın öbür gün bölgede bir sıkıntı yaşanırsa sebebi bu yalanlar ile biz oyalayanlardır. Bölgeye getirilen binlerce tır daha şimdiden kara borsada satılmaya başlanıldı. Bunu biz Irak’ta yaşadık. Türkiye olarak bölge politikalarımızı yine de biz Amerika ile yürütmek istiyoruz. Yılan ile yatağa giren neticelerine katlanır. Yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcı ise kendisi bilir. Bir araya toplayıp ordu kurdukları sandıkları çapulcuları nasıl darma duman edeceğimizi görürler. 3 bin teröristi imha ederiz. Biz bu fitne çukurunu kapatmaya kararlıyız. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar tek bir çakıl taşını, tek bir evladını kaptıracak değiliz. Bunu bilsinler.

“BEN HER GELİŞİMDE ELAZIĞ’I BİR BAŞKA GÖRÜYORUM”

Bölgede tüm kardeşlerimiz için çok kapsamlı hayallerimiz var. 15 yıl, 20 yıl önceye gidin böyle bir Elazığ var mıydı? Ben her gelişimde Elazığ’ı bir başka görüyorum. Havalimanından çıkıp şehir merkezine gelene kadar 2 çarpı yol. Nerden nereye. Üniversitesiyle, okullarıyla artık bir batı kenti olmanın ilerisine çıkmış Türkiye’de sağladığımız bu büyük tılsımın olumlu yansımaları olmuştur.

“BÖYLE BİR MİLLETİN ALLAH’INA GURBAN OLUNMAZ MI”

Demek ki bereket bolluk var. 3. Çeyrekte büyümede dünyanın bir numarası olduk. Bunlar durup dururken olmadı. Bölgeyi kana ve ateşe boyayanlar terör dahi her şeyi kullanıyor. Artık silahlı insansız hava aracını yapar hale geldik, tanklarımızı üretir hale geldi ve bu birilerini rahatsız ediyor. En çok saldırı altında kaldığımız nokta ekonomiydi başaramadılar. İhracatımız 158 milyon dolara çıktı ve bu onları rahatsız ediyor. 36 milyon dolardan çıktı. İstihdamda gelişmeler her geçen gün devam ediyor. Birileri kapılarımız kapatmaya çalışırken rabbim bize 10 ayrı yerde 10 ayrı kapı açıyor. Senaryoların çökmesi bunun sayesinde. Bir ayağını Türkiye’de sabitleyip bir ayağıyla geziyor. Böyle bir milletin Allah’ına gurban olunmaz mı?

“ELAZIĞ’DA HAVALİMANINA İLK PİSTİN KAZMASINI İLK BAHARDA VURUYORUZ”

Elazığ zor bir coğrafyada olmasına rağmen kadim tarihiyle yetişmiş insanıyla hak ediyor. Elâzığ’a yeni yurtlar, hastaneler, yollar, havalimanı yaptık ve bunlarla Elâzığ’ın çevresini geliştiriyoruz. Unutmayın gençler Kömürhan Köprüsü Harput’a bakar Fırat Nehri ocaklar yakar. Türkülere konu alan Kömürhan Köprüsünün yoları tamamlanır. Havalimanına ilk pistin kazmasını ilk baharda vuruyoruz. Bölünmüş yollar sayesinde Elâzığ’dan tüm istikametlere gidişleri güvenli hale getirdik. Elazığ - Bingöl ve baskil yolunu bu sene başlatıyoruz. Şehir hastanelerin birini Elâzığ’a yapıyoruz ve bu sene açılışını yapıyoruz.

“AK PARTİ OLARAK GİRMEDİK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ”

Türkiye büyüyüp güçlenecek ki tüm kardeşlerimize umut ışığı olsun. Bunun için 2019 çok önemli AK Parti teşkilatlarının 2019’a çok iyi hazırlanması lazım. Yavaş yavaş büyükşehir kongrelerine başlıyoruz. Ben ve başbakanımız bunları gerçekleştireceğiz. Mali seçimlerde sonuç nasıl olursa önümüzde cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçilerinde güçlü oluruz. MHP lideri Bahçeli’nin cumhurbaşkanı adayı olmayışı birliğimizin güçlü adımıdır. Buna şahsım partim adına teşekkür ediyorum. Ümmetin birliği çok önemli bu açıklama yerli ve milli duruş sergileyenler için önemli. Partili kardeşlerimizden ricam birliğimizden ve kardeşliğimizden taviz vermemeleri Biz kendi işimize bakıp kendi hedeflerimize bakacağız. Ak Parti olarak girmedik gönül bırakmayacağız. Milletimize nasıl gidersek o derece netice alırız.

“GAKKOŞLAR KAPI KAPI DOLAŞACAK”

Gakkoşlar kapı kapı dolaşacak. Gece gündüz çalışacak. Gayret bizden tebrik Allah’tandır. Kongremizde yeni görev alacak kardeşlerime başarılar diliyorum. Bayrağı alacak kardeşlerime başarılar diliyorum.

ERDOĞAN, BİNGÖL'E GEÇTİ
 
Kongrenin ardından çeşitli hediyeler takdim edilen ve hatıra fotoğrafları çekilen CB Tayyip Erdoğan Elazığ’dan ayrılarak Bingöl il kongresi için bu ile hareket etti.

 GÜRGÖZE YENİDEN AK PARTİ İL BAŞKANI SEÇİLDİ - TIKLAYIN 

M.T

 
Etiketlercumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3390     EURO 6.0627     IMKB 91387     ALTIN 213,336    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:57
Güneş 07:25
Öğle 12:23
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:32