DUBAİLİ FİRMA ELAZIĞ’A YAPACAĞI YATIRIM KONUSUNDA NE KARAR VERDİ?

Uzun bir görüşme maratonunun ardından Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili firma yapacağı yatırımla ilgili son kararlarını verdi…

07 Mart 2018 Çarşamba 21:05 < GÜNDEM


Uzun bir görüşme maratonunun ardından Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili firma yapacağı yatırımla ilgili son kararlarını verdi…

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın girişimleri neticesinde Elazığ’a gelen ve 1 Milyar Dolar’ın üzerinde, yaklaşık 10 Bin kişilik istihdam sağlanacak yatırımlar tüm şehri heyecanlandırmıştı.

2 kez Elazığ’a gelerek çeşitli incelemelerde bulunduktan sonra Fırat Üniversitesi’nin Malatya yolu üzerindeki Kesik Köprü yerleşkesinin de içinde bulunduğu alanlarda yatırım yapmayı planlayan Dubaili yatırımcıların bu isteği Üniversite’nin gelecek planları nedeniyle Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından olumsuz karşılanmıştı.

Fırat Üniversitesi Senatosu’nun geçtiğimiz hafta aldığı bu kararın ardından Dubaili yatırımcılardan merakla beklenen haber geldi.

Gelen açıklamada: "Elazığ’da yatırım yapmayı planlayan Dubaili yatırımcılar  hakkında basında ve kamuoyunda çıkan kafa karıştırıcı haberler nedeniyle marka değerinin yıpranmaması için yatırım kararını yeniden gözden geçirmek üzere üniversiteden arazi tahsisi talebini geri çekmiştir" denildi.

Yatırımın büyüklüğü ve içerdiği projeler ile Elazığ kamuoyunda heyecan yaratan Dubaili Armada Holding’in bu kararının yeni tartışmaları da beraberinde getirmesi bekleniyor.

 VALİ KALDIRIM ve BAŞKAN GÜRGÖZE’DEN AÇIKLAMA - TIKLAYIN 

M.T
 
 
Etiketlervali çetin oktay kaldırım
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Abdullah - 08 Mart 2018 Perşembe 14:09
  O arazi 1950 yılından beri atıl durumda duruyor. Üniversitenin yenimi aklına geldi. Bir iletişim fakültesi kurdular. Allah rızası için gidin bir bakın neresi fakülteye benziyor. Bunlar o araziye hiç bir şey yapmıyacaklar. Ama elaziğa yapılan en büyük kötülük olmuştur. Bu arazi bizim koyun arazisi yani bizim araziler istimlak edildi ne yaptılar yıl 1950 2018 bunun hesabını kimse sormadı. öyle görünüyor ki bundan sonrada kimse sormayacak.
 • ahmet - 08 Mart 2018 Perşembe 08:53
  Yıllardır fakülte kuracağız diye atıl durumdaki ve yıllarca atıl kalacak arsayı milyar dolarlık yatırımı yapacaklara vermemek Çok saçma. Başka konular mi var avanta mi bekleyenler mi oldu anlamadım
 • özgür - 08 Mart 2018 Perşembe 08:38
  Yatırım muhtemel malatyaya kaydi. Yazık çok yazık. Samsunda hukuk fakültesi bir ilçede sağlık myo başkabir ilçede. Sende kebana paluya sivriceye kovancilara baskile kur fakülteni oradaki esnafda kazansın. Bunudami dusunemiyorsunuz.Elazigda okul açacak arsami yok. Koca yatırım gitti.
 • sami samimi - 08 Mart 2018 Perşembe 08:19
  Sayın valimize uğraşlarından dolayı teşekkür ederiz.Gel görki Elazığımız makus talihini yenemememiş; küçük olsun benim olsun,niye olsun, olmasın,ben yoksam olmaz zihniyetine takılmıştır.Üniversite senatosu ne yapmış şimdiye kadar?Birgünde hayırlı bir iş için toplansalar bari ama nerdeeeeeee.....Yıllardır boş yatan araziye plan yapmak şimdimi akıllarına geldi?
 • abdulhamid - 08 Mart 2018 Perşembe 04:43
  Elazığ hiçbir zaman büyümeyecek , gelişemeyecek.Aslında suç halk olarak bizde.Bir şehrin kaderi sadece bir bölgenin insanlarına bırakılırsa olacağı bu.Biliyorum o bölgeye üniversite çivi bile çakmayacaktır.Zaten şehre üniversitenin ne katkisı oldu ki? Tıp Fakültesi gibi bir bölümün bile içi boşaltıldı.Doğru dürüst hoca bile yok.Yazık,çok yazık.Keşke hükümetimiz el atsaydı duruma.
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:38
Güneş 06:01
Öğle 12:23
İkindi 15:50
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2046     EURO 7.2854     IMKB 96121     ALTIN 240,476