DUBAİLİ İŞADAMLARI YATIRIM İÇİN ELAZIĞ’A GERİ GELİYORLAR

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın çabaları sonuç vermeye başladı. Dubaili yatırımcılar yaklaşık 6 aylık çalışmalarının ardından son görüşmeler için Elazığ’a tekrar geri geliyorlar...

11 Aralık 2017 Pazartesi 18:18 < GÜNDEM


Göreve başladıktan kısa bir süre sonra Dubaili işadamlarını Elazığ’a davet ederek yatırım için kolları sıvayan Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın çabaları sonuç vermeye başladı…

Dubaili yatırımcılar yaklaşık 6 aylık çalışmalarının ardından son görüşmeler için Elazığ’a tekrar geri geliyorlar.

Temmuz ayı içerisinde Elazığ’a gelen Dubaili yatırımcılar yapılan görüşmeler ve incelemeler sonuncunda yatırım yapma kararı almışlardı.

Konuyla ilgili son gelişmeyi kamuoyu ile paylaşan Elazığ Valiliği açıklama yaparak Dubaili yatırımcıların Salı günü Elazığ’a tekrar geleceklerini açıkladı.

YATIRIM YERİNİN SİVRİCE OLACAĞI AÇIKLANMIŞTI

Valilik tarafından daha önce yapılan açıklamada Dubai Merkezli uluslararası Yatırım firması Armada Holding’in Elazığ’a yatırım yapacakları ve yatırım yerinin de Sivrice olacağını kamuoyu ile paylaşılmıştı.

 “MASTER PLANI HAZIRLANDI”

Valilik tarafından yapılan açıklamada: "Birleşik Arap Emirliği’nin uluslararası alanda en önemli yatırımcı firmalarından olan Armada Holding firması yapılan görüşmeler sonrası ilimizde yatırım kararı almıştır.

Armada Holding yatırım kararı aldığı projelerle ilgili çalışmalar yürütmüş ve planlanan yatırımlara yönelik Medikal Üniversite ve Sağlık Yaşam Merkezi Yatırım Projesi Master Planı hazırlamıştır” denildi.

KATILIMCILARIN FİKİRLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Toplantının ayrıntılarını da paylaşan Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Firma tarafından hazırlanan taslak yatırım projesine ilişkin 12 Aralık 2017 Salı günü, saat 16.00’da Akgün Otel’de Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında ve Armada Holding firmasının üst düzey yetkililerinin katılacağı bir toplantı düzenlenecektir.

Toplantıda, söz konusu yatırım projesinin nihai hali ortaya çıkarılmadan önce projenin ilin önemli aktörleri ile görüşülerek, katılımcıların fikirleri değerlendirilecektir.”

 ELAZIĞ İÇİN HAZIRLADIKLARI PROJELERLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİLER - TIKLAYIN 

M.T
 
Etiketlerçetin oktay kaldırım sivrice elazığ valiliği
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01