EJDER AÇIKKAPI'DAN ELAZIĞ'DAKİ SPORTİF TESİSLER HAKKINDA AÇIKLAMA

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, görev süreleri boyunca ilimiz de yapımı tamamlanan, yapımına başlanmış olan ve programa alınan yatırımlar konusunda detaylı bilgiler verdi...

23 Mart 2018 Cuma 18:00 < SPOR

 
AK Parti Elazığ Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Ejder Açıkkapı, görev süreleri boyunca ilimiz de yapımı tamamlanan, yapımına başlanmış olan ve programa alınan yatırımlar konusunda detaylı bilgiler verdi...

 
Kasım 2015-Şubat 2018 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilimiz de hayata geçirilen, yapımına başlanmış olan ve programa alınan projeleri13 başlık altında açıklayan Açıkkapı, yoğun uğraşlar sonucu 2017 bütçesine ilaveten koydukları ve bu yıl Nisan ayında ihale yapılması planlanan yeni stadyum konusunda da bilgiler verdi.
 
1- Keban Sentetik Saha Yapımı: (Işıklandırmalı, Soyunma odalı, tribünlü) Yapımı tamamlandı

2- Elazığ Amatör Evi Yapımı ( TÜFAD, İl Hakem Kurulu, EASKF ) Hizmet Binası yapımı: Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanacak olan hizmet binası bakanlık tarafından yapılan ilk hizmet binası olma özelliğini taşıyor. Bu hizmet binasında bütün spor taban birliklerini tek çatı altında toplanacak. Bu sayede hem koordinasyonun sağlanması hem de derneklerin kiralama giderleri ortadan kaldırılması konusunda desteklenmiş olunacak. Bina içinde 20 yataklı misafirhane, lokal, seminer salonu ve spor taban birliklerine ait ofisleri yer alacaktır. %80 Tamamlandı, Yapım Aşamasında

3- İl Merkezi Cumhuriyet Mahallesi Sentetik Saha Yapımı: (Işıklandırmalı, 4 adet soyunma odalı, tribünlü ) İhalesi Yapıldı  (yapım aşamasında )

4- Arıcak İlçesi Sentetik Saha Yapımı: (Işıklandırmalı, Soyunma odalı, tribünlü )  20 Mart’ta ihalesi yapılacak.

5- Maden İlçesi Sentetik Saha Yapımı: (Işıklandırmalı, Soyunma odalı, tribünlü )  Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.

6- Kovancılar Gençlik Merkezi Yapımı Tamamlandı

7- Kovancılar ilçe Merkezi semt sahası yapımı: (12 adet ) yapımı tamamlandı.

8- Baskil Gençlik Merkezi Yapımı: Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.

9- Karakoçan Gençlik Merkezi Yapımı: Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.

10- Palu Gençlik Merkezi Yapımı: Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.

11- Atatürk Stadyumu Spor Tesisleri Yapımı:

2750 Kişili Spor Salonu Yapımı: Stadyum yanında yapılacak olan spor salonun da amatör branşların antrenman salonu ihtiyacını karşılamak üzere oluşturulacak olan antrenman salonları protokol tribünü, basın tribünü, basın açıklama salonu, kafe restoran ve yaklaşık 2750 kişilik seyirci kapasiteli spor salonu yapılacaktır.
-İl Müdürlüğü Hizmet Binası Yapımı: İl müdürlüğü hizmet binası yapımı spor salonuna bitişik olarak yapılacaktır.
-Şehir Stadı Yapımı: Stadyum yapımı mevcut stat yıkılıp yapılacaktır. Stat içerisinde görsellerde ifade edildiği üzere 23 adet loca, restoran, kafe, yaklaşık 4500 metre kare gelir getirici olan, UEFA standartları doğrultusunda basın locaları engelli locaları gibi alanlardan oluşacaktır.

12- Doğukent Spor Tesisleri Yapımı:

-Atletizm Tartan Pist Yapımı: İlimizin ihtiyaç duyduğu ve yıllardır beklediği atletizm tartan pist yapımı; atletizm branşı içerisinde olan atmalar, atlamalar ve koşu yarış gruplarının İAAF standartlarında yapılacak olan tesislerde gerçekleştirilecek hale getirilecektir.
-Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı: Doğukent mahallesi ve yakın mahallelere hizmet verecek olan tesis bu bölgedeki tesis açığını kapatmış olacaktır.
-Suni Tırmanma Duvarı Yapımı: Dağcılık faaliyetlerinin ve temeli ve alıştırması olan suni tırmanma yapımı da ilk defa ilimizde yapılacak olan tesisler arasında yerini alacaktır.
-Elazığ Belediyesi tarafından tamamlanacak olan rekreasyon alanları ile beraber güzel bir park alanı oluşturulacaktır. Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.

13- Sivrice İlçesi Sentetik Saha Yapımı: Işıklandırmalı, Soyunma odalı, tribünlü Yıl içinde ihalesi planlanmaktadır.
 
Kaynak Günışığı 
Etiketlerejder açıkkapı elazığ atatürk stadı yeni stat
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01