ELAZIĞ ATATÜRK STADYUMU YÜKLENİCİ FİRMAYA TESLİM EDİLDİ

Elazığlılar’ın merakla beklediği yeni stadyum için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yüklenici firma arasında sözleşmelere imzalandı...

17 Ağustos 2018 Cuma 22:44 < SPOR


Elazığ kamuoyunun merakla beklediği yeni stadyum için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yüklenici firma arasında sözleşmelere imzalandı...
 
Yılan hikayesine dönen Elazığ Stadyumu için yapılan çalışmalarda artık sona gelindi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapmış olduğu ihale sonuçlandı. Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ve Yüklenici firmanın katılmış olduğu imza töreninin ardından imzalar atılırken, en kısa süre içerisinde yer teslimi yapılarak inşaata başlanacağı açıklandı.

Elazığlı firma MYS Yol Yapı Firması Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik Elazığspor Stadyumu yapımı sözleşmesinin imzalandığının müjdesini sosyal medya hesabından duyurdu. 

26. Dönem Milletvekili Ejder Açıkkapı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un Elazığ stadyumuyla ilgili çabaları sonuç vermeye devam ediyor.  Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapmış olduğu ihale sonuçlandı.

Elazığspor Kulübü'ne Kalıcı Gelir Getirecek

Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ve Yüklenici firmanın katılmış olduğu imza töreninin ardından sözleşmeler imzalanmış olup en kısa süre içerisinde yer teslimi yapılarak inşaata başlanacak.

Elazığ Stadyumu ile ilgili mevcut arazisi üzerine yapılan proje çalışmasında 20 bin seyirci kapasiteli stadyum sayesinde localar, satış alanları, VIP engelli, basın tribününün yanı sıra Elazığspor Kulübü'ne gelir getirici satış alanları yer alıyor. 

2 BİN 500 KİŞİ KAPASİTELİ SPOR SALONU

Ayrıca mevcut stadyumun yanında bulunan Spor Salonu ve açık sahalarda yıkılarak yerine 2 bin 500  seyirci kapasiteli spor salonu, 4 adet bireysel ve takım sporları için antrenman amaçlı salonlar, kapalı otopark ve idari ofislerden yer alan bir yapı bloğu da yapılacak.

TETİK'TEN AÇIKLAMA

Öte yandan sonuçlanan ihale ile ilgili MYS Yol Yapı Firması Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik yaptığı açıklamada;

“17.08.2018 Tarihi itibari ile Elazığ Stadyumu Yapımı sözleşmesini imzalandık rabbim hayırlara vesile kılsın” dedi.
 

 
Etiketlerelazığ atatürk stadı atatürk stadı yeni stat
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34