ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ ÜÇ ÖDÜL BİRDEN ALDI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Harput’ta yapılan restorasyon çalışmalarından dolayı Tarihi Kentler Birliği tarafından üç ödüle layık görüldü.

16 Kasım 2018 Cuma 17:27 < GÜNDEM

Birçok bakanlık, strateji dernekleri ve medya kuruluşlarından 14 ödül kazanan Başkan Yanılmaz en son ödülünü ise Tarihi Kentler Birliği’nden aldı…
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Harput’ta yapılan restorasyon çalışmalarından dolayı Tarihi Kentler Birliği tarafından üç ödüle layık görüldü.

Elazığ Belediyesi tarafından Harput'ta gerçekleştirilen Hoca Hamamı, Esediye Hamamı ve Kızıl Kilise restorasyonları için ödüle layık görülen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ödülünü Tarihi Kentler Birliği Onursal Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Metin Sözen'in elinden aldı.

Harput'un UNESCO Kalıcı Değerler Listesi’ne alınması için tarihi beldede yapılan aslına uygun restorasyonların büyük önem taşıdığını belirten Başkan Yanılmaz, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi kentin yeniden ayağa kalkması için Elazığlılar olarak bütün çabayı sarf etmeye devam edeceklerini kaydetti.

YANILMAZ/ “BÜTÜN ÇABAYI SARF ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 Aldıkları ödülün çok anlamlı ve özel olduğunu aktaran Yanılmaz:

“Harput'un UNESCO Kalıcı Değerler Listesi’ne alınması için tarihi beldede yapılan aslına uygun restorasyonların büyük önem taşıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi kentin yeniden ayağa kalkması için Elazığlılar olarak bütün çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. Ortak mirasımız olan Harput’u, ulusal ve uluslararası platformlarda gündeme getirerek hak ettiği yere taşımaya devam edeceğiz” dedi.

M.T
 
 
Etiketlermücahit yanılmaz elazığ belediyesi harput
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59