ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ'DAN AMATÖRE DESTEK

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Amatör Spor Kulüpleri Buluşması ve Destek Programı” kapsamından il sporu için önemli müjdeler verdi…

18 Eylül 2017 Pazartesi 23:24 < SPOR


Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Amatör Spor Kulüpleri Buluşması ve Destek Programı” kapsamından il sporu için önemli müjdeler verdi…

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Amatör Spor Kulüpleri Buluşması ve Destek Programı” etkinliğinde Elazığ Amatör Spor Kulüpleri ile bir araya geldi.

Saat 15.00’te Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yönetim kurulu üyeleri, amatör spor kulüpleri başkanları ve yöneticileri, amatör branşlarda mücadele eden temsilciler ve basın mensupları katıldılar.

“BAŞKANIMIZ BİZE KATKI SAĞLIYOR”

Etkinliğin açılış konuşmasını Elazığ ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptı. Sık sık Başkan Yanılmaz ile bir araya gelip sorunlarını aktardıklarını kaydeden Şerifoğulları:

“Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Elazığ ASKF’ye bağlı 76 kulübümüz ile birlikte ülke sporuna başarılı isimler kazandırma adına mücadele veriyoruz. Bu çalışmalarımız kulüp başkanlarımızın gayretiyle gerçekleşiyor. Hükümetimizin katkılarını hep görüyoruz. Yerelde de sayın başkanımız 2 yıldır lige katılım bedelleri adı altında kulüplerimize yardım ediyor. Bu yardımlar bize ciddi manada katkı sağlıyor. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.


“SON 3 YILDA 26 TANE SEMT SAHASI YAPTIK”

Amatör kulüplerin gençlere en yakın adımlar olduğuna dikkat çeken Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise:
“Şehirleri şehir yapan kültür, sanat ve spordur. Geldiğimiz günden itibaren etkinlikler yapıyoruz. Elazığ’dan milli takımlara birçok sporcu yetişti. Biz son 3 yılda 26 tane semt sahası yaptık. Önceden 18 semt sahası vardı.

Bugün 44 adet semt sahası gençlerimizin emrine amade. Ben amatör kulüplerin içinden gelen biriyim. Zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyor kulüplerimiz. Mücahit Yanılmaz Elazığ’da Belediye Başkanı olduğu süre içinde her yıl lige katılım bedellerini ödeyecektir. Gücümüz yettiğince yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

“SPORCULARIMIZIN HEDEFLERİ OLMALI”

“Hangi branş olursa olsun milli takımlarda, süper ligde oynayan Elazığlı gençler yetişsin diyen Yanılmaz:

“Elazığ’ın marka değeri Elazığspor’dur. Gençlerimizin hedefi Elazığ’ın marka değerine sahip çıkmak, onun ayakta kalabilmesini sağlamak olmalıdır. Amatör kulüplerde oynayan sporcularımızın hedefleri olmalı” dedi.

Başkan Yanılmaz, Elazığ Amatörü’nde mücadele eden ekip temsilcilerinin yönlendirdiği soruları titizlikle dinleyerek, çözümü noktasında fikir alış verişinde bulundu.

Kaynak: Hakimiyet
 
 
Etiketlermücahit yanılmaz şahin şerifoğulları askf
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:35
İkindi 16:28
Akşam 19:54
Yatsı 21:31
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164