ELAZIĞ BELEDİYESİ KÖFTECİLER SOKAĞI’NDA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Şehrin bir çok noktasında yol ve kaldırım çalışmaları yürüten Elazığ Belediyesi şehrin marka değerleri arasında yer alan Köfteciler Sokak'ta yenileme çalışması başlattı...

18 Mayıs 2017 Perşembe 17:52 < GÜNDEM

 
Şehrin bir çok noktasında yol ve kaldırım çalışmaları yürüten Elazığ Belediyesi şehrin marka değerleri arasında yer alan Köfteciler Sokak'ta yenileme çalışması başlattı...

 
Köfteciler Sokak, gerçekleştirilecek çalışmalarla yepyeni modern bir görünüm kazanacak.
 
Elazığ Belediyesi tarafından 2017 yılında ticaretin nabzının attığı ancak yıllardır hiçbir çalışmanın yapılmadığı tarihi Hürriyet Meydanı, Şira Meydanı, Bankalar Caddesi ve çevresinde başlatılan ve büyük ölçüde tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından şehrin önemli değerleri arasında yer alan Köfteciler Sokak’ta da yenileme ve çevre düzenleme çalışması başlatıldı.

Sokak giriş kısmına giriş tagı yapılacak

Parke söküm çalışmalarına başlanan Köfteciler Sokak’ta gerçekleştirilecek altyapı yenileme çalışmalarının ardından estetik zemin kaplama çalışmalarına başlanacak. Yol ve kaldırımların bazalt-granit doğal taşla kaplanacağı Köfteciler Sokak, özel tasarım modern aydınlatma çalışmaları, dekoratif çalışmalar ve Gazi Caddesi Köfteciler Sokak giriş kısmına yapılacak sokak giriş tagı ile yepyeni bir kimlik kazanacak.

Kente estetik birdeğer katarak, görsel bir zenginlik oluşturacak

Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek yenileme çalışmalarıyla Köfteciler Sokağının mevcut potansiyeli artırılarak, daha geniş kesimlerin uğrak mekanları arasına girmesi amaçlanıyor.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Köfteciler Sokak'ın gelecek nesillere bırakılacak miraslar arasında yer aldığı belirtilerek, "Sokaklar şehirleri yaşatan ana unsurlar arasında yer alıyor. Yapacağımız çalışmayla bu sokağımızın mevcut potansiyelini daha da artıracağız. Kente estetik birdeğer katarak, görsel bir zenginlik oluşturacak bu çalışma hem esnafımıza, hem de hemşehrilerimize hayırlı olsun." denildi.

Köfteciler Sokak’ta başlatılan yenileme çalışmaları, şartname doğrultusunda 10 Ağustos 2017 tarihinde tamamlanacak. 

M.T
 
 
Etiketlerelazığ belediyesi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737