ELAZIĞ BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN BULVARI AÇILDI

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın katılımıyla açıldı...

12 Mart 2018 Pazartesi 17:52 < GÜNDEM


Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın katılımıyla açıldı...

Bugün saat 13:30’da başlayan törene Erbakan Vakfı Genel Başkanı Muhammed Fatih Erbakan, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Eski Devlet Bakanı Sacit Günbey, Elazığ Belediyesi Mücahit Yanılmaz ve eşi, İl Başkanları, Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, kurum müdürleri, STK başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Elazığ Belediyesi Mehteran ekibi bir konser verdi. Konserin ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan sinevizyon izlendi.
 
YANILMAZ/ “ERBAKAN HOCAMIZ DÜNYAYA ONURLU VE ADİL DURUŞ NASIL OLUR, BUNU GÖSTEREN BİR İNSAN”

Törende ilk olarak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuştu. Başkan Yanılmaz “Bulvarımız Elazığ’ımıza, bölgemize hayırlı olsun” diye başlayan Yanılmaz:

 “YOLLARI BÖLÜP, GÖNÜLLERİ BİRLEŞTİRDİK”

Çalışmalarımızda bu günü gözeterek değil gelecek 50, 100 yılını gözeterek yatırımlarımızı yapıyoruz diyen Yanılmaz:

“2014 yılında göreve geldiğimiz günden bu güne kadar hizmet sevdası ile yola çıktık. Hedefimiz marka şehir Elazığ oluşturmak. Hedefimiz en yoksul en fakir insanın dahi kolay yaşamasını sağlayan yatırımlar yapmak. Irk, mahalle ayrımı yapmadan hizmet anlamayışımızı geliştirdik. Elazığ 4 yıl önceki Elazığ değil. Çalışarak bu günlere getirdik. Elazığ dünden bir adım daha öndedir. Belediye olarak bu şehri fiziki, çevresel, sosyal değerler ile bir bütün olarak geleceğe hazırlıyoruz. Birçok parametreler ile doğru orantılı olarak Elazığ’da çalışma yapıyoruz.

Çalışmalarımızda bu günü gözeterek değil gelecek 50, 100 yılını gözeterek yatırımlarımızı yapıyoruz. Bu şehir bizlere sizin emanetinizdir. Bu emaneti en iyi şekilde korumak da bizim en aslı görevimizdir. Yollar medeniyettir. Bu çerçevede 2014 yılında bu güne kadar 562 bin sıfırdan yol yaptık. Bu bulvarda bunlar da bunlardan biridir. 3 şerit yaptık. Yolları genişlettik ve büyüttük. 4 yıl içinde 4 milyon 464 bin 264 metre karelik asfalt döktük. Yani Elazığ Eskişehir arası bir yolu asfaltlamış olduk. Yolları bölüp gönülleri birleştirdik. Kişi başına düşen yol yapımda Türkiye rekorunu kırdık. 2014 yılından itibaren vizyonu değer katan projeleri hayata geçiyoruz” şeklinde konuştu.

ERBAKAN/ “ELAZIĞLILAR ERBAKAN HOCAMIZA YILLAR BOYUNCA EN BÜYÜK DESTEĞİ VERDİLER

Kürsüye gelen Vakıf Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı konuşmada:

"Erbakan Hocamızın, Elazığ’ımıza olan sevgisi tek taraflı değil. Elazığlılar Erbakan hocamıza yıllar boyunca en büyük desteği verdiler. Allah bu muhabbettin, bu sevginin devam etmesini sağlasın. Sadece manevi sahada kalmadı. Bu fiiliyata da döküldü” dedi.

Protokol konuşmalarından sonra yapımı tamamlanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın yaptığı duanın ardından kurdelesi kesilerek resmen hizmete girmiş oldu.

https://pbs.twimg.com/media/DYGGF4vW4AEzdUd.jpgM.T
 


 
Etiketlererbakan elazığ belediyesi mücahit yanılmaz ömer serdar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01