ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDEN HASTA VE ENGELLİ VATANDAŞLARA SEÇİM HİZMETİ

Elazığ Belediyesi, önceki seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de vatandaşlara demokratik hakları olan oy kullanma işlemini gerçekleştirmelerinde yardımcı olacak...

23 Haziran 2018 Cumartesi 18:21 < GÜNDEM

Elazığ Belediyesi, önceki seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de vatandaşlara demokratik hakları olan oy kullanma işlemini gerçekleştirmelerinde yardımcı olacak...

Bu kapsamda seçim günü Alo 153 Beyaz Masa’yı arayarak yardım talebinde bulunan hasta ve engelli vatandaşlarımızın bulundukları yerden alınıp oy kullanmalarına yardımcı olunacak.

BAŞKAN YANILMAZ: “VATANDAŞLARIMIZIN OY KULLANMALARINA YARDIMCI OLACAĞIZ”

Başkan Yanılmaz seçim günü engelli ve yaşlı vatandaşların oy kullanmaları adına bir ekip görevlendirdiklerini belirterek şu açıklamalarda bulunarak:

“Vatandaşlarımızın oylarını rahat kullanabilmeleri için özellikle sandıklara gitme zorluğu çeken engelli olan ve yatağa bağlı hastalarımızın Alo 153 Beyaz Masa’yı aradıklarında bulundukları yerden alarak seçim bölgelerine götürüp oylarını kullandırtacağız. Tekrar onları evlerine bırakma görevini Elazığ Belediyesi olarak biz üstlendik” dedi. “

SEÇMENLERİ MERKEZ KÖYLERE ARAÇLARLA GÖTÜRECEĞİZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz merkeze bağlı köylerde oy kullanacak seçmenler için de ayrı bir ekip oluşturduklarını ifade ederek açıklamalarında şunları belirtti.

“Ayrıca bu seçimde Elazığ merkez köylerinde oyunu kullanıp da Elazığ’da ikamet eden merkez köylerine gitme ihtiyacı duyan bütün seçmenlerimizin bu haklarını kullanabilmeleri için Elazığ Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yaptık ve onların oylarını kullanmaları için merkez köylerine araçlarımızda götüreceğiz oylarını kullandıktan sonra da tekrar evlerine getireceğiz.”

“SANDIK GÖREVLİLERİNE YEMEK İKRAMI”

Seçim günü sandık görevlilerinin yemek ihtiyacının Elazığ Belediyesi tarafından karşılanacağını ifade eden Başkan Yanılmaz sözlerini şöyle tamamladı: "önceki seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de herhangi bir kargaşaya mahal bırakmamak için bütün parti görevlilerinin, sandık başkanlarının, güvenlik elemanlarının, okul sorumlularının ve sandık görevlilerinin yemek hizmetlerini Elazığ Belediyesi olarak biz üstlenmiş durumdayız.

İnşallah 24 Haziran'da saat 12.00 ile 14.00 saatleri arasında bütün okullarımızdaki görevlilere yemeklerini Elazığ Belediye personellerimiz ulaştırmış olacak ve seçim için görevli vatandaşlarımız yemek dağıtma sıkıntısından kurtulmuş olacak. Şimdiden 24 Haziran seçimlerinin Elazığ’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

M.T

 
Etiketlerelazığ belediyesi seçim
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:34
Güneş 06:59
Öğle 12:14
İkindi 14:53
Akşam 17:17
Yatsı 18:37
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3413     EURO 6.0898     IMKB 93616     ALTIN 208,990