ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI HİZMETLERİ

Elazığ Belediyesi Kurban Bayramı öncesi şehrimizde vatandaşların rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri amacıyla gerekli hazırlıkların yapıldığını bildirdi...

20 Ağustos 2018 Pazartesi 21:35 < GÜNDEM


Elazığ Belediyesi Kurban Bayramı öncesi şehrimizde vatandaşların rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri amacıyla gerekli hazırlıkların yapıldığını bildirdi...

Belediye sınırları içinde kurban satışı ve kesim yapılacak noktaların belirlenerek, hazır hale getirildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Halk sağlığının korunması ve çevresel kirliliğin oluşmaması adına cadde ve sokaklarda kurban satışı ve kesimine izin verilmeyecek. Kurban kesim noktalarında vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri hijyenik ortamlar hazırlanırken, kurban satıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda da gerekli düzenlemeler yapıldı.

Çalışmalar kapsamında kurban satış ve kesim noktalarında gerçekleştirilen zemin çalışması, alt yapının hazırlanması, kesim askı demirlerinin yerleştirilmesi, aydınlatma çalışmaları, kurban satış ve kesim noktalarına su tesisatı çekilmesi gibi çalışmalar tamamlandı.”

Kurban Timi Oluşturuldu

Kaçan kurbanlıkların yakalanması için kurban timinin de oluşturulduğu vurgulanan açıklamada, Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan kurban yakalama timi, vatandaşların 153 beyaz masaya ihbarı halinde olay yerine intikal ederek vatandaşa hizmet verecek.

Otobüsler Bayramın 4 Günü Ücretsiz

Belediye otobüsleri ise bayramın 4 günü ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Ayrıca arefe günü de Harput, Asri ve Gülmez mezarlıklarına ulaşım hizmeti ücretsiz sunulacak.

Bayram süresince nöbetçi ELZ-Kart satış gişeleri hizmet sunmaya devam edecek. Bayram süresince şehir merkezinin genelinde kapsamlı temizlik çalışmalarının ve gıda üretimiyle ilgili denetimlerin de aralıksız süreceği bildirildi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ VE KESİM NOKTALARI  

* İmam Efendi Bulvarı-Güney İmar Yolu  
* Yıldız Bağları Mahallesi Hafriyat Alım Sahası
* Doğukent (Hayır Çarşısı Yanı)
* Hayvan Borsası
* Çaydaçıra Mahallesi

ELAZIĞ BELEDİYESİ KURBAN KESİM ALANLARI  

* Sürsürü Mahallesi Hacı Nazmi Camii karşısı
* Abdullahpaşa Mahallesi Pazar Yeri
* Hilalkent Mahallesi Hilalkent Camii karşısı
* Cumhuriyet Mahallesi Tapu Binası yanı
* Rüstempaşa Mahallesi Eski Cezaevi arkası
* Kırklar Mahallesi Pazar yeri alt tarafı
* Kızılay Mahallesi
* Yıldızbağları Mahallesi Perşembe Pazarı üstü
* Yeni Mahalle Hamdi Başaran Caddesi (kanal üstü)

M.T


 
Etiketlerelazığ belediyesi kurban
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8057     EURO 6.5299     IMKB 96861     ALTIN 238,344    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:05
Güneş 05:34
Öğle 12:27
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:34