ELAZIĞ BELEDİYESPOR BAL LİGİ’NDEN ÇEKİLDİ!

Elazığ Belediyespor Bal Ligi'nden çekildi. Elazığ Belediyespor kapatıldı... Elazığ Belediyesesi Ebuaşsspor'u kurdu... Elazığ'ın liglerde tek takımı Elazığspor kaldı...

05 Ağustos 2014 Salı 22:27 < SPOR


ELAZIĞ BELEDİYESPOR BAL LİGİ’NDEN ÇEKİLDİ!

Her alanda kaybeden ve geriye giden ilimiz sporunun geldiği nokta, sporkamuoyu başta olmak üzere Elazığ sevgisi taşıyan herkesi derinden üzüyor.

Bir zamanlar 3 profesyonel takımla liglerde mücadele eden Elazığ’ın, şu an ise Elazığspor dışında profesyonel takımı kalmadı.

Elazığspor’un aciz idareci ve yöneticiler yüzünden 2 ayı aşkın süredir yaşadığı sahipsizlik ise 47 yıllık kulübün en kötü günleri olarak tarihe geçmiş bulunuyor. 

YANILMAZ NEYİN PEŞİNDE!

Her fırsatta; “Elazığ’ın en önemli marka değeri…” dediği ve defalarca kamuoyunun önünde “Biz varken sahipsiz kalmaz…” sözleriyle laftan başka bir icraat yapmayarak Elazığspor’un büyük kayıplara uğramasına adeta çanak tutan, 2 ay boyunca yaşanan bütün olumsuzlukları sadece seyreden ve olumlu tek adım atmayan Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ’ın son icraatı ise 15 yaşındaki Belediyespor’u kapatmak oldu.

Elazığ Belediyespor’un Spor Toto 3. Lig’e veda etmesinin ardından BAL Ligi’ne katılıp katılmayacağı merakla beklenirken, Elazığ Belediyesi’nin yeni kurulan EBUAŞSPOR nedeniyle Belediyespor’u gözden çıkardığı ve kulübün Elazığ Belediyesi ile hiçbir ilgisi kalmadığı ortaya çıkınca bütün kamuoyu adeta şok oldu.

15 yıllık Kulüp olarak, 2 kez 3. Lig’de mücadele etme başarısı gösteren ve hazır BAL Ligi’nde mücadele hakkı bulunan, aynı zamanda Elazığ’ın ve Belediye’nin ismini taşıyan kulübün kapısına neden kilit vurulduğu anlaşılamazken, “EBUAŞSPOR” isimli yeni bir kulübün kurulmasına da bir anlam vermek çok zor.

 
Bu konuda dün yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda da Belediye Başkan vekili Mustafa Asım NAZIRLI ile Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Osman DİLEK arasında ilginç tartışmalar yaşandı.

Belediye Başkan vekili Mustafa Asım NAZIRLI, Ebuaşspor adında yeni bir kulüp kurduklarını ve Belediyespor’a ait taşınmazların bu kulübe devredilmesini istediklerini, Elazığ Belediyespor’un Elazığ Belediyesi ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtirken, MHP’li Meclis Üyesi Osman DİLEK ise hali hazırda bir kulüp varken, neden böyle bir uygulamaya gidildiğini ifade ederek karşı çıktı.

Elazığ'da sporun alt yapısını oluşturarak Elazığspor başta olmak üzere futbol takımlarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen "Gençliğe Destek, Geleceğe Hizmet" isimli bir projeyi bugün hayata geçirmek isteyen Belediye'nin, elindeki hazır 15 yıllık kulübü kimseyle istişare etme gereği bile duymadan kapısına kilit vurup kapatma yoluna gitmesi tepkilere neden oldu.

 
Spor'a ilgi duyanlar; Bu nasıl anlayış, bu nasıl mantalite, bu nasıl vizyon… diye sormaktan kendilerini alamıyorlar.
 
Spordan gelen bir insan olarak başta Elazığspor taraftarı olmak üzere, gençlerin büyük umut bağladığı Mücahit YANILMAZ’ın Belediye Başkanı olarak 4 ayda ortaya koyduğu icraatlar büyük hayal kırıklığı yaşanmasına neden olurken, bundan sonraki süreçte neler yaşanacağı ise merak ediliyor.
 

TEK TAKIM KALDI!.. 

BAL Ligi’nde 3 takımla mücadele etme hakkı bulunan ilimizden Elazığ Belediyespor ile Paluspor’un lige katılmama kararı almalarıyla bu sayı otomatik olarak 1’e düştü.

Buna göre BAL Ligi’nde 2014-2015 Futbol Sezonunda ilimizi sadece Yolspor temsil edecek.

 
Alt yapıya önem verilmemesi, tesis yetersizliği, malzeme sıkıntısı, kulüplerin ihtiyaçlarını karşılayamamaları gibi birçok etken ilimizin sporda geriye gitmesinde önemli bir rol oynarken, bunlara birde Mücahit YANILMAZ’ın kaprisi eklenince Elazığ’ın sporu meçhul bir akibete doğru yol almaya başladı.
 
Elazığ Belediyespor’da bu sürpriz gelişmeler yaşanırken, Paluspor’da da benzer durumlar söz konusu.
 
BAL Ligi’nde mücadele eden Özel İdarespor’un son maçında sahadan çekilerek Paluspor’un BAL Ligi’ne katılması için zemin hazırlaması rağmen Paluspor’un da BAL Ligi’ne katılmaması ilimiz sporu adına büyük bir kayıp olarak görülüyor.

Tüm bu yaşananların ışığında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun söz konusu kulüplerin lige katılma adına nasıl bir mücadele verdiği veya vereceği ise merak konusu.

Bu konuda gözlerin çevrildiği Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan bir açıklama bekleniyor.

 
 YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • hamza çelebi - 07 Ağustos 2014 Perşembe 17:52
    Ya bu Mücahit gerçekten acayip bir adam. Elinde hazır kulüp varken, mahalle mahalle gezip yeni kulüp için oyuncu bulacakmış. EBUAŞ'da ne ya bu nasıl isim. Olurya bu takım liglere yükselirse bu isimle mi Elazığ'ı temsil edecek. Belediyespor'u BAL'da oynatarak Elazığspor'un altyapısına hizmet ettirmek varken, bu adam ne yapmaya çalışıyor anlamak gerçekten çok zor. Bu arada; EBUAŞ'ı mercek altına almak lazım belli mi olur, Burada bir filim-fırıldak dönderebilirler.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.4548     EURO 6.2122     IMKB 103053     ALTIN 230,948    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:57
Güneş 06:19
Öğle 12:36
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 19:59