ELAZIĞ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI HAK İHLALLERİ İDDİALARINI YALANLADI

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada: ''Cezaevlerinde hak ihlalleri artarak devam etmektedir” iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi...

21 Kasım 2017 Salı 15:01 < GÜNDEM


Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada: ''Cezaevlerinde hak ihlalleri artarak devam etmektedir” iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi...
 
Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yayınlanan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında ''Cezaevlerinde hak ihlalleri artarak devam etmektedir'' şeklinde yayınlanan ve gerçekleri yansıtmayan haber ve paylaşımla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.    

Diyarbakır Barosu Cezaevi İzleme Komisyonu tarafından cezaevlerine yapılan ziyaretlerde OHAL ve yayınlanan KHK'lardaki düzenlemeler gerekçe gösterilerek tutuklu ve hükümlülere yönelik tek tip kıyafet, süngerli oda, kimlik taşıma, işkence ve kötü muamele gibi benzeri uygulamaların yapıldığı iddia edilmektedir.    
   
Diyarbakır Barosu Cezaevi İzleme Komisyonun, Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlülerle herhangi bir görüşme yapılmaksızın, avukatlar, tutuklu ve hükümlü yakınlarından elde edilen duyumlara istinaden gerçek olmayan bilgilerle açıklama yapılarak Ceza İnfaz Kurumunu zan ve töhmet altında bırakılmak istenmiştir.

Haberde bahse konu olan Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki uygulamaların yasal mevzuat ve yönetmelik çerçevesinde uygulandığı, iddiaların tamamen asılsız olduğu, yapılan araştırmalar sonucu tespit edilmiştir.”

M.T
 
Etiketlercumhuriyet savcılığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:06
Güneş 06:28
Öğle 12:14
İkindi 15:18
Akşam 17:49
Yatsı 19:05
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 223,567