ELAZIĞ DİYANET-SEN 7. GENEL KURUL/MURAT ERGEN GÜVEN TAZELEDİ

Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen Elazığ Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Başkan Murat Ergen güven tazeledi...

28 Ekim 2018 Pazar 16:09 < GÜNDEM


Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen Elazığ Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi..

Elazığ Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda dün yapılan Genel Kurul’da Başkan Murat Ergen güven tazeledi.

Genel Kurula; Akparti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Akçakiraz Belediye Başkanımız Sebahattin Kaya, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Tunceli Memur-Sen Başkanı Bülent Süner, Elazığ Memur-Sen Başkanı Ibrahım Bahşi, İbrahim Gök, Teiaş Bölge Müdürü Ahmet Saraç, Askon Başkanı Osman Özçelik, Ebuaş Genel Müdürü Fahri Canpolat, STK Platformu Sözcüsü Ibrahim Kayaoğlu, Dast Bir Genel Koordinatörü Hayrettin Karakaya, Özbüro İş Başkanı Irfan Demirtaş, Tuhafiyeciler Oda Başkanı Mithat Ulaş, Tüm İsçi Emeklileri Dernek Başkanı Mehmet Kayabaş, Belediye Meclis Üyeleleri Fahrettin Öztürk, Burhan Ar, Fethi Ahmet Polat, Erdem Tokgöz, Müftülük Hac Umre Müdürü Ahmet Topuz ve Din Hizmetleri Şefi Mahmut Atmalı ile birlikte sendika üyeleri katıldı.

BAHŞİ/ “Elazığ’da 14 bin üyeyle yetkili sendikayız”

Genel Kurulda konuşan Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Elazığ’da 14 bin üyeyle yetkili sendika olduklarını belirterek:

“Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İnan Kudüs Şairi ‘Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde götür Müslümana selam diyordu. Dayanamıyorum bu ayrılığa, kucaklasın beni İslam’ diyordu dizeleriyle. Kudüs Şairi olarak bildiğimiz Mehmet Akif  İnan’ın ‘ölüm bir tohumda kefen zarında gün olur fışkırır bir orman olur’ dizeleriyle bugün hamd olsun bir tohumdan fidana, fidandan bir ormana dönüşerek 1 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin dört bir köşesinde en icra köyünde bile hamt olsun Diyanet-Sen’imizin din görevlileri var” ifadelerini kullandı. 

ERGEN/ “Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin”

Yeniden başkanlığa seçilen Murat Ergen yaptığı teşekkür konuşmasında:

“Diyanet-Sen Elazığ Şubesi 7. Olağan Genel Kurulumuzda bizleri tekrar Şube Başkanlığına layık gören kıymetli delegelerimize teşekkürü bir borç bilirim. Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” Dedi.

Sorunları çözmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Murat Ergen:

“Hükümeti temsil eden AK Parti hükümetleri döneminde din görevlilerimiz için gerçekten çok güzel haklar elde ettik, çok güzel gelişmeler kaydettik. Biz Diyanet-Sen olarak ne zaman kapısını çalsak, ne zaman yanına gitsek, ne zaman sorunumuzu dile getirsek kendisi en ince ayrıntısına kadar en güzel şekilde ilgilendi, sorunlarımızı çözmeye gayret etti. Her zaman kendisini yanımızda hissettik. Hasetten ben kendisine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bizim Diyanet İşleri Başkanlığımızın dönüşümünün ana ilkesini, kırılma noktasını 15 Temmuz oluşturuyor aslında” dedi.  

 
M.T


 
Etiketlerdiyanet sen elazığ murat ergen ibrahim bahşi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7445     EURO 6.4830     IMKB 99835     ALTIN 243,334    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01