ELAZIĞ EKONOMİ PLATFORMU DÖNEM BAŞKANI SÜLEYMAN KAMAÇ: “KALICI FUAR ALANININ MÜJDESİNİ BEKLİYORUZ”

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi…

12 Ekim 2018 Cuma 17:42 < GÜNDEM

 
Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi…

Toplantıda bir önceki toplantı gündeminde ele alınan Kalıcı Fuar Alanı tekrar ele alınarak görüşüldü.

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, toplantıda yaptığı açıklamada:

“Elazığ Gıda Tarım fuarında Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın açıklamasında Kalıcı Fuar alanın ödeneğinin hazır olduğunu ve Şehir merkezinden yer tahsisi Kültür Park’a yakın, insanların rahat ulaşabileceği, yılın 12 ayı 365 günü kolayca başka organizasyonlarda da her gün kullanılabilecek, her saat kullanılabilecek bir alan olabilmesi için bir yer tahsisi var, o da son aşamaya geldiğini ifade etmişti.

Sayın Valimizin bu açıklaması Elazığ Ekonomi Platformu olarak bizleri memnun etmiştir. Yapılan çalışmalarda Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Elazığ’ın ulaşım imkânları ve belli sektörlerin merkezi olmasından dolayı fuarcılığın geliştiğine dikkat çeken Kamaç:

“Günümüzde düzenlenen ticari fuarların, özellikle de üreticilerin ve aracıların katıldığı iş fuarlarının önemi yadsınamaz Fuarcılık hem turizm hem de endüstridir” “Fuarların ekonomiye katkısına baktığınızda bulundukları illere ve bölgelere çok büyük katkı sağlıyorlar. Kalıcı fuar merkezi ile başta konaklama sektörü, lokantalar ve yöresel ürün satan esnaflara potansiyel müşteri akıtacaktır.

Bu nedenle bu projenin kısa sürede bitirilmesi ile Elazığ ekonomisine katkı sağlayacağını ifade eden Kamaç,14 Ekim 2018 Pazar günü ilimize gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Elazığ Ekonomi Platformu olarak Kalıcı fuar alanının müjdesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
 
M.T
Etiketlerekonomi vali çetin oktay kaldırım fuar yatırım
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.8080     EURO 6.6160     IMKB 95182     ALTIN 264,293    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:01
Güneş 04:52
Öğle 12:30
İkindi 16:25
Akşam 19:59
Yatsı 21:41