ELAZIĞ FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NDE İNSANSIZ HAVA ARACI EĞİTİMİ VERİLECEK

Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) tarafından İHA (İnsansız Hava Aracı) Eğitim kursu düzenlenecek…

20 Temmuz 2018 Cuma 20:59 < GÜNDEM

Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) tarafından İHA (İnsansız  Hava Aracı) Eğitim kursu düzenlenecek…

Geçtiğimiz aylarda SHT-İHA İnsansız Hava Aracı Sistemleri Talimatının 14 üncü maddesi ile Ek 6 ve Ek 7’sinde belirtilen gereklilikleri sağladığı tesbit edilen Fırat Üniversitesi, İHA0 ve İHA1 Ticari Pilot Eğitimi vermek üzere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi aldı.

Bu kapsamda, 1-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında İHA 0 Eğitimi, 5-9 Eylül 2018 tarihleri arasında da İHA 1 Eğitimi verilecek.

İHA 0 eğitimi 600 TL, İHA 1 eğitimi ise Bin 200 TL ücreti ile verilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Fırat üniversitesi öğrencilerinin eğitimlerden yüzde 50 indirimli olarak yararlanacağı belirtildi.

Eğitim ve başvuru süreci ile ilgili bilgilerin verildiği açıklamada:

“Fırat üniversitesi öğrencileri eğitimlerimizden % 50 indirimli olarak yararlanacaklardır. Bu indirimden yararlanacak öğrencilerimiz, FÜ öğrenci kimlik belgesini ibraz edeceklerdir. Üniversitemiz personeli kursiyerlerimiz eğitimlerimizden %20  indirimli olarak yararlanacaklardır. Bu indirimden yararlanacak personelimiz, FÜ personel kimlik belgesini ibraz edeceklerdir.

En az 5 kişilik veya daha fazla grup halinde gelen kursiyerler eğitimlerimizden %20  indirimli olarak yararlanacaklardır. Bu indirimden yararlanmak isteyenlerin en az 5 kişilik grup olduklarını ve grupta bulunan kursiyerlerin açık kimlikleri ile birlikte eğitim başlamadan önce bir e-posta göndermeleri gerekmektedir. Eğitim esnasında oluşturulan gruplar bu indirimden yararlanamaz. Eğitimler en az 5 başvuru olması durumunda başlayacaktır.

5 kişiden az olması durumunda eğitim bir sonraki tarihte yapılacaktır. Başvuru sayısına bağlı olarak eğitimin yapılıp yapılmayacağı web sayfamızdan duyurulacak ve kursiyerlerin kayıt esnasında bırakmış oldukları mail ve telefon bilgilerine mesaj olarak gönderilecektir. Eğitim ücretlerinin en az yarısı başvuru esnasında yatırılmalı ve dekontu iha@firat.edu.tr mail adresine gönderilmelidir. Ücretin kalan kısmı ise eğitim başlangıcında yatırılarak dekontu elden teslim edilmelidir.

Banka dekontlarına hangi eğitimin alınması isteniyorsa İHA 0 veya İHA1 notu düşürülmelidir. Eğitim ücreti Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nin  (FÜSEM) aşağıda belirtilen Döner Sermaye Hesabına yatırılacaktır.

IBAN: TR88 0001 0015 8675 5028 4150 16 - Ziraat Bankası
İHA 0 EĞİTİMİ:  600,00 TL
İHA 1 EĞİTİMİ:  1.200,00 TL

Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA 0 ve İHA 1 sınıfındaki eğitimler için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir;

Vesikalık fotoğraf (1 adet)
Nüfus Cüzdanı fotokopisi (İHA eğitimi amacıyla verilmiştir notu düşülebilir.)
Adli Sicil Kaydı (E-Devlet üzerinden alınabilir.)
İkametgâh (Yerleşim Yeri Belgesi – E-Devlet üzerinden alınabilir.)
B sınıfı sürücü olur sağlık raporu gereksinimlerini karşılayan sağlık raporu
Ödeme dekontu
Eğitimde devam zorunludur

MT.
 
Etiketlerfırat üniversitesi teknoloji
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0849     EURO 6.7954     IMKB 85217     ALTIN 249,441    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:16
Güneş 04:59
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:40
Yatsı 21:16