ELAZIĞ İMAM HATİP PLATFORMU YIL SONU TOPLANTISI YAPILDI

İmam Hatip Platformu’nun yılsonu toplantısı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığı’nda yapıldı…

06 Aralık 2017 Çarşamba 16:52 < GÜNDEM


İmam Hatip Platformu’nun 2017 yılsonu toplantısı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığı’nda yapıldı…

Vali Kaldırım, amaçlarının Elazığ’daki tüm okullarda eğitim kalitesinin arttırılarak; değer ve maneviyat yüklü nesillerin yetişmesi olduğunu söyledi.

Valisi Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığı’nda düzenlenen İmam Hatip Platformu’nun yılsonu toplantısına, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Elazığ il Müftüsü Yusuf Sarıkaya, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve STK temsilcileri katıldı.

Plotform toplantsıı Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, başarılı öğrencilere burs sayısını arttıracaklarını belirterek; süreninde uzayacağını söyledi.

“AMACIMIZ DEĞER YÜKLÜ NESLİN YETİŞMESİ”

Değer yüklü neslin yetişmesini vurgulayan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım:

“En son yapılan İmam Hatip Platformu toplantısında alınan bir karar vardı. O karar doğrultusunda özellikle TEOG’da başarılı olan kız öğrencilerine dönük destek maiyetinde başarılarının desteklenip daha da arttırılması, ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda dikkate alınmış. Bunun uygulandığını, hayatiyet bulduğunu görüyoruz. Bu yüzden Mahir beyi tebrik ediyoruz. 8 öğrencimize destek oluyorlar. Bu 1 yıl devam edecek.

Bu toplantıda şu kararı aldık biz hem sayıyı hem de süreyi artırarak desteklerimizi devam ettirelim. Kız çocuklarımız önemli özellikle ihtiyaç sahibi kızlarımızın okuması önemli. Elazığ olarak hedefimiz, amacımız en ücra köşedeki okulumuzun dahi kalitesinin artması.

Değer yüklü neslin yetişmesi, milli manevi değerlerimize uygun nesillerin yetişmesi önemli. Her alanda yetişmeli öğrencilerimiz. 21. yy’in getirmiş olduğu alanlarda, ülkemizi ileriye taşıyacak alanlarda bir neslin yetişmesi lazım” ifadelerini kullandı.

“OKULLARIMIZIN DAHA BAŞARILI OLMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI ARTTIRACAĞIZ”

Toplantıda ayrıca İmam hatip liseleri özelinde de daha fazla nelerin yapılabileceğinin konuşulduğunu ifade eden Vali Kaldırım, proje okul sayısının arttırılması içinde çalışmalar yapılacağını söyleyerek:

“İmam Hatip ile ilgili daha neler yapabiliriz, okullarımızın sayısını nasıl arttırabiliriz, okullarımızın kalitesini daha fazla nasıl arttırabiliriz, yaşanılan sıkıntıları eksiklikleri nasıl giderebiliriz diye bir toplantı yaptık.

Diğer kıymetli üyelerimizin, platformumuzun nasıl çalıştığını görüyoruz. Kıymetli görüşler sunuldu. Bundan önce alınan kararlar çok isabetliydi. Yeni alacağımız kararlarımızda okullarımızı daha iyi yerlere getirecektir. Okullarımızda milli manevi değerler işlenecek ve ülkemizi daha üst yerlere çıkaracaklardır. Okullarımızın daha başarılı olması noktasında çalışmalarımızı arttıracağız” dedi.

MAHİR SÖNMEZ’E PLAKET

Toplantıda, platformda daha önce alınan karar doğrultusunda başarılı olan öğrencilere 1 yıllık süre boyunca burs veren TÜMSİAD Başkanı Mahir Sönmez’e Vali Kaldırım tarafından plaket verildi.

M.T


 
Etiketlerimam hatip çetin oktay kaldırım mücahit yanılmaz yusuf sarıkaya habib korkmaz
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ELAZIĞ ⇓
İmsak 05:08
Güneş 06:30
Öğle 12:14
İkindi 15:16
Akşam 17:46
Yatsı 19:03
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078