ELAZIĞ KUDÜS PLATFORMU MİTİNG DÜZENLİYOR

Kudüs Platformu, Elazığ’da faaliyet gösteren STK’lar ile birlikte Cuma namazı sonrasında Kudüs’e destek mitingi düzenleyecek. Platform Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu'nun açıklaması...

14 Aralık 2017 Perşembe 19:22 < GÜNDEM


Kudüs Platformu, Elazığ’da faaliyet gösteren STK’lar ile birlikte Cuma namazı sonrasında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelerek, Kudüs’e destek mitingi düzenleyecek…

Amerika Başkanı Trump’un İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıma kararı ardından, Elazığ’da da tepkiler gelmeye devam ediyor.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmesi sonrasında Elazığ’da tipkiler devam ederken Kudüs Platformu yarın geniş katılımlı bir miting düzenleyecek.

KAYAOĞLU/ “KUDÜS KANAYAN BİR YARA”

15 Aralık Cuma günü, Cuma namazı sonrasında yapılacak mitinge herkesi davet eden Kudüs Platformu Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu:

“Elazığ’ın kalbi yarın Kudüs için atacak inşallah. Kudüs kanayan bir yara. Filistinli kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmek için bir nebze olsun sesimizi bütün dünyaya duyurmak için yarın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Elazığ’da bulunan tüm sivil toplum örgütleri tüm siyasi partiler, tüm kurumlarımızdaki müdürlerimiz daha doğrusu Elazığ’da yaşayan herkes inşallah bu organizasyona katılacak.

Neden Elazığ’da yaşayan herkes? Çünkü bu organizasyonu yapan Elazığ’da yaşayan herkes diye düşünüyoruz o mitinge katılan herkes inşallah tertip komitesi olarak orada olacak ”dedi.

“ÜMMETİN DERDİYLE DERTLENEN HERKES DE BİZE BU NOKTADA YARDIMCI OLDU”

Kudüs meselesinin tüm ümmetin meselesi olduğunu söyleyen Kayaoğlu:

“Bu görev arkadaşlarımız tarafından bize tebliğ edildiği zaman özellikle Kudüs meselesi olduğu için canı gönülden kabul ettik ve olayın gerçekleşmesi için o günden sonra var gücümüzle insanlarımıza mutlaka duyurmaya, ulaşmaya çalıştık. İlk işimiz tüm sivil toplum örgütlerimizle birlikte öncelikle bu işli gerçekleştirmemizde bize büyük katkı sunan Elazığ Valiliği’mize teşekkür ediyoruz.

Çünkü İzzetpaşa meydanında bu işin gerçekleşmesi çok kolay değildi. Çünkü bu dert sadece bizim derdimiz değil tüm ümmetin derdi. Ümmetin derdiyle dertlenen herkes de bize bu noktada yardımcı oldu ”ifadelerinde bulundu.

“GÖNÜL VEREN HERKESİ, CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA PTT MEYDANI'NA  BEKLİYORUM”

Kudüs Platformu Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu: "Sivil toplum kuruluşları, ulaşabildiklerimiz ulaşamadıklarımızda varsa, insanız hata yapma özelliğimiz vardır, onlara da sizler aracılığıyla ulaşıyoruz. Onlarında bu işin mutlaka tertip komitesinde olduğunu söylüyoruz.

Yarın ki mitinge İnşallah yüzümüzün akıyla Elazığ’a yakışan bir şekilde kalbimizi, ruhumuzu, gönlümüzü oraya yansıtarak orada olmayı ümit ediyoruz. Elazığ da bu işe gönül veren herkes mutlaka PTT meydanına Cuma namazı çıkışında bekliyorum...”

ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞܒNDEN AÇIKLAMA

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 15 Aralık 2017 Cuma günü düzenlenecek Kudüs Mitingi dolayısıyla Elazığ’da bazı güzergahların trafiğe kapatılacağı duyuruldu.

Düzenlenecek Kudüs Mitingi dolayısıyla, 15 Aralık 2017 Cuma günü saat 12:00’dan itibaren; Merkez PTT önünden Hürriyet Caddesi istikametindeki yol ile Yüzbaşı Tahir, İzzetpaşa, Balakgazi, Hürriyet, Gazi, Vali Fahri Bey ve İstasyon caddelerinden Demokrasi Meydanına çıkış yolları geliş-gidiş istikametinde ve bu caddelere bağlı ara sokaklar ile Buzhane Kavşağından İzzetpaşa istikametine kadar olan bölüm geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.

 ELAZIĞ, KUDÜS İÇİN TEK YÜREK OLDU - TIKLAYIN 


M.T

 
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3162     EURO 6.0382     IMKB 99274     ALTIN 219,783    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:17
Akşam 17:40
Yatsı 19:01