ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ-CAMİLERİMİZDE MUKABELE GELENEĞİ SÜRÜYOR

Elazığlılar, Ramazan ayı boyunca Kur'an-ı Kerim’i hafızlardan dinlemenin hazzını yaşıyor.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 02:00 < GÜNDEM


CAMİLERİMİZDE MUKABELE GELENEĞİ SÜRÜYOR

Hazreti Muhammed (SAV) ve Hazreti Cebrail'in Kur'an-ı Kerim'i karşılıklı okumaları anlamına gelen mukabele geleneği halkalarına yoğun şekilde katılan Elazığlılar, Ramazan ayı boyunca Kur'an-ı Kerim’i hafızlardan dinlemenin hazzını yaşıyor.

İl Müftüsü Yusuf SARIKAYA geçtiğimiz gün Diyanet TV ekranlarından yaptığı açıklamada, Elazığ'da bütün camilerde mukabele geleneğinin yaşatıldığını hatırlatarak, vatandaşların gösterdiği ilgiden ise memnun oyduğunu ifade etmişti.

İlimizin merkezi ve büyük camilerinde Ramazan ayı boyunca çeşitli vakitlerde devam eden mukabele tilavetlerinde din görevlilerinin yanısıra hafızlık eğitimi alan öğrenciler de görev alıyor.

İlimiz, Altınçevre Yatılı Erkek Kuran Kursu, Harput Hamdi Başaran Kuran Kursu ve Haydarbaba Kur'an Kursları’nda hafızlık yapan öğrencilerin okudukları mukabeleler vatandaşların beğenisini topluyorlar.

İl Müftülüğü’nün organizasyonu ile öğle namazında Saray Camii, İhsaniye Camii, Nailbey Camii, Tevfikiye Camii, Bölge Camii ve Mevlana Camii’nde; İkindi namazında ise; İzzetpaşa Camii, Saray Cami, İhsaniye Camii ve Yeşil Camii’nde 30'a yakın hafız öğrenci mukabele programlarına iştirak ediyor.

 

 
Etiketlerelazığ müftülüğü diyanet işleri başkanlığı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7907     EURO 6.5797     IMKB 95421     ALTIN 265,225    
ELAZIĞ ⇓
İmsak 03:02
Güneş 04:53
Öğle 12:31
İkindi 16:26
Akşam 19:59
Yatsı 21:42